Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

EmocjeKsiążkiZdrowie

Stres i negatywne emocje

5/5 - (1 vote)

Nasze życie to prawdziwy koktajl emocjonalny. Przeplatają się w nim emocje i uczucia. Emocje mają ogromne znaczenie. Takie emocje, jak radość, szczęście, ekscytacja towarzyszą każdemu z nas dość często, zwłaszcza w momentach, gdy podejmuje się nowe wyzwania. Każdy z nas miewa także „gorsze dni”, w których dopada nas smutek i strach, uczucie niemocy czy zakłopotania. Zdarzają się również momenty, w których trudno wyrazić, co się czuje.

Żyjemy bowiem w czasach nieprawdopodobnej ilości bodźców, wymagań, oczekiwań i czynności do wykonania na przysłowiowe „już”. Dodatkowo trudno nie zgodzić się z coraz większym ciężarem wszechobecnej konkurencji widocznej niemalże w każdej dziedzinie życia. Presja bycia najlepszym nie dotyczy już tylko pracy, ale także domu, samorealizacji, pasji, posiadania, wychowania dzieci itp. Bezustanny udział w pogoni za lepszym życiem sprawia, że zamiast czerpać radość z tego, co mamy, ciągle czujemy się niespełnieni.

Poradnik powstał w oparciu o bogate doświadczenie i wiedzę autora – niektóre z przekazanych przez niego informacji są mało znane, dlatego warte uwagi. Autor podpowiada jak uniknąć różnych chorób, odpowiednio dobierając dietę.Trwając w poczuciu ciężaru nierealnych oczekiwań, stopniowo wpadamy w spiralę frustracji i permanentnego napięcia.
Z czasem nasz organizm nie wytrzymuje presji i zaczyna się buntować. Dochodzi do stresu, czyli mobilizacji sił naszego organizmu w odpowiedzi na ww. bodźce fizyczne i psychiczne.

Wpływ negatywnych emocji i stresu na odczucia i zachowanie się człowieka

Stres, jako apogenum negatywnych emocji, na każdego człowieka działa w innym stopniu. Zależy to od jego indywidualnych cech oraz od umiejętności radzenia sobie z problemami. Może to być tzw. stres pozytywny, który przed ważnym egzaminem czy rozmową o pracę działa pobudzająco, wzmagając koncentrację i pewność siebie, czyli pozwala maksymalnie skupić się na wyznaczonym zadaniu czy problemie. Przede wszystkim jednak narażeni jesteśmy na stres negatywny, który powoduje określone reakcje i zmiany w zachowaniu człowieka.

Źródła pojawiania się stresu i negatywnych emocji

Każdy z nas powinien zastanowić się, jakie są główne przyczyny jego stresów i negatywnych emocji. Umiejętność wyszukiwania przyczyn powstawania emocji wymaga wprawy i doświadczenia. Nie zrażaj się podczas pierwszych niepowodzeń. Wraz ze wzrostem własnych umiejętności zobaczysz sam, że czynność ta zajmuje Ci coraz mniej czasu i przynosi coraz lepsze efekty. Pamiętaj, że jakakolwiek byłaby to emocja, trening czyni mistrza i wraz z kolejnymi próbami odszukiwanie źródła powstawania danej emocji będzie dla Ciebie prostsze.

Fenomen diety zasadowej http://www.sklepyinternetowe24h.pl/fenomen-diety-zasadowej.html Czy wpływa na nasze zdrowie psychiczne?
Comment here