Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Książki

Słuchaj i ucz się: dlaczego audiobooki są świetne dla Twojego dziecka?

Rate this post

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest zagorzałym czytelnikiem, czy jest przerażone sugestią wzięcia do ręki książki, audiobooki mogą przynieść zaskakujące korzyści. W jaki sposób audiobooki mogą zwiększyć umiejętności czytania i pisania i  czy w ogóle jest to możliwe?

Poznaj 13 powodów dla których warto słuchać audiobooki https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/13-powodow-dla-ktorych-warto-sluchac-audiobooki/

Słuchanie opowieści może być cenne z wielu powodów. Jedną z zalet audiobooków jest to, że dzieci mają możliwość usłyszenia wzorców mowy i rytmów, których nie są w stanie zauważyć w druku. Audiobook przyswaja wiedzę o głosie i ekspresji, które mogą pomóc w ich własnym mówieniu i artykulacji. Ożywają dialekty, akcenty i humor, dając dzieciom wzór do głośnego czytania.

Coraz więcej czytelników dzięki audiobookom

Książki audio mogą poprawić czytanie Twojego dziecka, zwiększając jego kontakt z szerokim zakresem słownictwa i składni oraz pomagając mu intelektualnie zaangażować się w treść.

Według badań przeprowadzonych przez National Literacy Trust słuchanie audiobooka wymaga tych samych umiejętności poznawczych, co czytanie w formie drukowanej, i wspiera umiejętności rozumienia języka oraz zdolność rozumienia i przyswajania informacji w taki sam sposób, jak czytanie książki. Książki do czytania i zestawy CD mogą również pomóc w łączeniu słowa drukowanego i mówionego. A biorąc pod uwagę badania sugerujące, że umiejętności słuchania dzieci pogarszają się, co ma wpływ na to iż audiobooki mogą pomóc Twojemu dziecku zostać lepszym słuchaczem.

Baśń o dębowym sercu audiobook https://coczytamy.pl/ksiazki/basn-o-debowym-sercu-audiobook

Audiobooki umożliwiają również dziecku odkrywanie historii, które przekraczają jego rzeczywisty wiek. Dzieci rozwijają umiejętność czytania i pisania w różnym tempie, ale audiobooki mogą pomóc im uzyskać dostęp do historii, które byłyby zbyt zaawansowane i trudne, aby mogły o niej przeczytać samodzielnie. To doskonały sposób na udostępnienie dzieciom wspaniałej literatury.Używanie audiobooków do przezwyciężania trudności z czytaniem

Wszystkie dzieci mogą odnieść korzyści ze słuchania audiobooków, ale mogą one być szczególnie korzystne dla opornych czytelników. Jeżeli dziecku trudno jest rozszyfrować lub zrozumieć tekst, audiobooki mogą uczynić literaturę bardziej dostępną. Mogą usłyszeć historię w czasie rzeczywistym, a nie rozpraszać się, gdy przedzierają się przez tekst.

Audiobooki mogą również pomóc dzieciom, dla których czytanie jest nudne. Są świetne dla niespokojnych dzieci, ponieważ mogą jednocześnie słuchając robić coś innego. Szybciej jest wysłuchać opowiadania niż przeczytać je samemu. Ponadto badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Memphis pokazują, że bardziej prawdopodobne jest, że wytrwamy z audiobookiem, który nie porywa nas od razu, niż z książką, więc mogą one pomóc w budowaniu wytrzymałości na opowiadania, jeśli Twoje dziecko szybko straci zainteresowanie książkami.

Posłuchaj z mamą (i tatą)

Kiedy i jak można korzystać z audiobooków? Możesz słuchać w dowolnym momencie: w samochodzie, w wannie, przed snem, aby pomóc dziecku się wyciszyć, lub po prostu mieć włączony w tle w ciągu dnia. Dzieci przechodzą przez fazy, w których są mniej zainteresowane czytaniem, więc słuchanie audiobooków może utrzymać ich kontakt z literaturą.

Chociaż audiobooki mogą zapewnić ci spokój i ciszę, słuchanie z dzieckiem również jest korzystne. To może być dobre doświadczenie nawiązywania więzi i poprawia własne umiejętności opowiadania historii. Badania sugerują również, że aby pomóc dziecku w maksymalnym wykorzystaniu audiobooka, ważne jest zadawanie pytań na temat historii, wzmacniając umiejętność krytycznego myślenia.

Opowieści Ciotki Dorotki audiobook https://coczytamy.pl/ksiazki/opowiesci-ciotki-dorotki-audiobook
Comment here