Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

EmocjeKsiążki

Kontroluj swoje emocje!

Rate this post
Miłość, nienawiść, złość, radość, smutek, prokrastynacja, defensywność: emocje są naszym największym darem. Emocje kierują naszym życiem na milion sposobów. Niezależnie od tego, czy mamy skłonność do ukrywania bądź unikania, czy rozważania i wyrażania ich, większość z nas nie zdaje sobie sprawy, do jakiego stopnia kierują one naszymi myślami i zachowaniem i jaki mają wpływ na nasze życie.

Rozpoznanie i kontrolowanie emocji jest wartościowym procederem dla każdego, kto chce poznać i rozwijać siebie, budować zdrowe relacje i dążyć do tego, czego w życiu pragnie.

Thibaut Meurisse w książce Siła emocji szczegółowo przeanalizował temat emocji – charakter naszych emocji, jak powstają, elementy, które na nie wpływają, a także jak emocje mogą być doskonałym narzędziem rozwoju osobistego. Na emocje ma wpływ wiele codziennych czynności, takich jak sen, odżywianie, oddychanie, środowisko, aktywność fizyczna itp. Autor przedstawił wiele pytań introspekcji doskonałych do rozważenia za każdym razem, gdy doświadczamy różnych  emocji, zwłaszcza tych nieprzyjemnych. Warto się im przyjrzeć, rozpoznać i przejąć nad nimi kontrolę, by życie stawało się lepsze. Ta książka powstała z myślą o tym, by zrozumieć, jak działają emocje (czym są, jak się formują i co na nie wpływa) i jak sobie z nimi radzić (jak zmienić emocje i jak wykorzystać emocje w rozwoju).Autor opisał kilka nieprzyjemnych emocji, których często doświadczamy (uraza, strach, zwlekanie, zmartwienie, zazdrość, brak motywacji itp.) i przedstawił inną perspektywę tego, w jaki sposób mogą one być pomocne w zrozumieniu nas samych i naszych pragnień.

Możemy odnieść korzyści z uczenia się strategii kontrolowania naszych emocji. Nauczymy się przeprogramować emocje w czasie rzeczywistym, a szybkość, z jaką możemy zneutralizować lub odwrócić negatywne emocje, wzrośnie. To nie jest jakaś ezoteryczna, mroczna sztuka, której nauka zajmie nam całe życie, ani nie ma w niej nic fundamentalnie mistycznego czy duchowego. Dzięki zeszytowi ćwiczeń, który znajduje się w podręczniku, nie tylko uczymy się radzić sobie z emocjami, kierować nimi oraz reagować na nie. Nauka zarządzania emocjami pomoże nam lepiej zrozumieć siebie i pozwoli odkryć najbardziej dojrzałą emocjonalnie wersję siebie.

Psychologia emocji jest często nastrojem osobowości. To reakcja naszego organizmu na to, co dzieje się wokół nas. Dlatego umiejętność kontrolowania emocji zwiększa inteligencję emocjonalną i poprawia interakcje z ludźmi. Budowanie wysokiej inteligencji emocjonalnej poprawia również pewność siebie i to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. To jeden wielki krok do bycia lepszym sobą. 

Regulacja emocji to zdolność do lepszego kontrolowania naszego stanu emocjonalnego. Fakt, że możemy kontrolować swoje emocje, jest dobrze ugruntowanym faktem psychologicznym. Zatem to pracy – naucz się kontrolować swoje emocje, zanim one przejmą kontrolę nad twoim życiem.
Comment here