Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaUzależnieniaZdrowie

Jakie są nasze uzależnienia?

Rate this post

Uzależnienia to zachowania, które powodują uzależnienie od niektórych substancji, działań, a nawet ludzi. Ludzie uzależnieni są tak zniewoleni nałogiem, że całe ich życie kręci się wokół tego, od czego zależą.

W kręgu UZALEŻNIEŃ – od czego można się uzależnić?

Uzależnienia tworzą zależność. Dlatego ludzie mogą polegać na pewnych substancjach, aby generować określone uczucia lub reakcje fizyczne. Zależności te mogą dotyczyć leków, narkotyków, alkoholu, jedzenia itp. Może również występować zależność od określonych zachowań, niezależnie od tego, czy są one związane z seksem, grami, sportem, a nawet pracą. Stąd każde zachowanie, które może powodować uzależnienie. Możemy także być uzależnieni od ludzi. Może to spełniać te same kryteria, co uzależnienie od substancji, ponieważ uzależniony żyje w związku, od którego jest uzależniony.

Jak powstają uzależnienia?

Uzależnienia są sposobem na uniknięcie niezadowolenia z rzeczywistości uzależnionego. Jest to mechanizm unikania, a większość ludzi, którzy unikają swojej rzeczywistości, nie jest świadoma swojego niezadowolenia. Skupiają całą swoją uwagę na zdobywaniu go, a nie na zastanawianiu się, co doprowadziło ich do tego uzależnienia.

Książki o uzależnieniach – SprawdźŚwietna pozycja dla tych, którzy pragną zdobyć wiedzę i przybliżyć sobie zagadnienie na temat uzależnienia, a jednocześnie dla tych, którzy pośród swoich znajomych lub w bliższym otoczeniu mają takie osoby, ale również dla tych, którzy z nałogami się zmagają.  Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/uzalezniony-droga-do-trzezwosci/

Ponadto, gdy zaczyna się uzależnienie, zwykle następuje w małych dawkach, w odpowiednim czasie i w znajomym kontekście. Ponieważ generują takie konsekwencje, jak przyciąganie, dobre samopoczucie, dobry nastrój, a nawet zapominają o innych problemach. Jednak niemal nieuchronnie eskalują, do tego stopnia, że ​​całe życie osoby koncentruje się na uzależnieniu.

Jak pokonać uzależnienie

W każdym razie pierwszym krokiem jest zawsze świadomość uzależnienia, ponieważ uzależnieni nie zawsze są świadomi istnienia uzależnienia. Myślą, że mogą to rzucić, kiedy tylko zechcą, choć tak naprawdę nie jest tak. Jeśli uzależnienie opiera się na niezadowoleniu, dobrze jest opracować motywy tego niezadowolenia poprzez terapię. Następnym krokiem jest znalezienie stylu życia, zainteresowań, hobby który pomoże utrzymać okres abstynencji i zmniejszyć ryzyko powrotu do uzależnienia.

Jak mogę uniknąć ryzyka uzależnienia?

Jeśli twoje życie jest zrównoważone i pełne satysfakcji, zmniejsza się ryzyko uzależnienia. Dlatego warto mieć świadomość swojego osobistego poziomu zadowolenia.

Strach stanowi największe ryzyko uzależnienia. Strach przed zmianą własnego życia z powodu konsekwencji podejmowania decyzji. Dlatego uważamy, że jedynym wyjściem jest unikanie rzeczywistości, ponieważ nie mamy odwagi zmieniać tego, co powoduje nasze niezadowolenie.
Comment here