Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaKsiążkiZdrowie

Książki, które pomagają zrozumieć depresję

Rate this post

Książki mogą być doskonałym narzędziem do radzenia sobie z depresją. Pomagają nam lepiej zrozumieć naszego najgorszego wroga. Mogą dać nam więcej informacji na temat przyczyny naszego uporczywego cierpienia i pomóc nam zastosować odpowiednie strategie, aby stopniowo wydostać się z otchłani ciemności, która dzieli nas od świata.

Sprawdź książki psychologiczne, które poszerzą Twoją optykę na świat i sprawią, że lepiej zrozumiesz nie tylko drugiego człowieka, ale i rzeczywistość, w jakiej się znalazł.

https://tylkorelaks.pl/45-psychologia

Przyznaj się, niewiele patologii jest tak inwazyjnych i niezrozumianych jak depresja. Mamy do czynienia z wyniszczającym stanem psychicznym, w którym negatywne myśli niszczą nasze wartości. Naszą integralność emocjonalna. Powoduje to bardzo złożoną, a czasem nawet wewnętrznie sprzeczną symptomatologię.

„Twoje emocje nie powinny być paraliżujące. Nie powinieneś się przed nimi bronić. Nie powinny uniemożliwiać ci bycia wszystkim, czym możesz być. ”
-Wayne Dyer

Większość z nas kojarzy depresję z bezruchem, skrajnym zmęczeniem, obniżonymi oczekiwaniami, łzami i brakiem apetytu. Jednak może się to wydawać ciekawe, są tacy, którzy wyrażają przeciwne objawy. Mogą być nadpobudliwi i mają potrzebę zajmowania się stale czymś, zajęci i zanurzeni w tysiącach projektów, aby nie myśleć, odwrócić twarze od tej wielkiej pustej otchłani.

W wielu przypadkach mamy do czynienia ze złożoną diagnozą. Czasami to oporne zaburzenie, które wymaga wielu strategii. Musimy jednak jasno powiedzieć, że depresję można wyleczyć. Aby to zrobić, musimy przyjąć wielowymiarowe podejście.

Mamy na przykład uważność, sport, prawidłową dietę, terapie artystyczne, terapie na zwierzętach itp. Wszystkie te narzędzia są do naszej dyspozycji. Mamy też książki na temat przezwyciężania depresji, które są niewątpliwie niezbędnym elementem, aby lepiej zrozumieć, co się z nami dzieje.

łamanie

Najlepsze książki do przezwyciężenia i zrozumienia depresji

WHO szacuje, że depresja dotyka ponad 300 milionów ludzi. Ponadto ostrzega, że ​​liczby te będą nadal rosły, jeśli nie zastosujemy nowego podejścia do zdrowia psychicznego. Wiemy na przykład, że odsetek diagnoz rośnie wśród młodych. Każdego dnia coraz więcej dzieci i nastolatków rozwija zaburzenia nastroju, a wraz z nimi próby samobójcze.

Stoimy zatem w obliczu najwyższej potrzeby medycznej i społecznej. Pracownicy służby zdrowia oraz różne instytucje polityczne i społeczne są odpowiedzialne za wprowadzanie zmian niezbędnych do zwalczania tego rosnącego poziomu zaburzeń nastroju. Reszta populacji musi również przyjąć obowiązek głębszego zrozumienia choroby w celu jej wykrycia, zarówno u osoby, jak i w jej osobistym kręgu.

Książki o przezwyciężaniu depresji są bez wątpienia dobrym narzędziem do osiągnięcia tego. Sprawdź co czytać?

2. Depresja u dzieci i młodzieży – Victoria del Barrio i Miguel Angel Carrasco

Wcześniej wskazaliśmy, że wskaźnik diagnozy w młodszej populacji rośnie. Coś się dzieje. Narasta szczelina, która nam ucieka. Szereg potrzeb, które wymagają naszej uwagi i które musimy rozwiązać jak najszybciej.

Aby to osiągnąć, nie ma nic lepszego niż ta książka. W nim odkryjemy najnowsze osiągnięcia w tej kwestii w ciągu ostatnich 50 lat. zrozumiemy podstawy tego zaburzenia, czynniki ryzyka, strategie zapobiegania i różne istniejące podejścia.

Jest to bardzo kompletna i pomocna książka dla rodziców, wychowawców i specjalistów ds. Zdrowia psychicznego pracujących z młodzieżą.Świadomą drogą przez depresję, Mark Williams – Zobacz

Świadomość jest aktualna z kilku powodów. Filozofia Williamsa, jego techniki medytacji i koncepcja uważności są bardzo przydatne dla tego nowoczesnego społeczeństwa nasyconego bodźcami. Tam, gdzie wielu ludzi jest tak daleko od własnego bytu, własnych potrzeb emocjonalnych i egzystencjalnych. W tej książce uważamy świadomość za uzupełniającą strategię walki z depresją. Nauczymy się stosować świadomość w praktyce, aby uzyskać więcej satysfakcji z życia, przyjąć nową mentalność i poprawić jakość naszych relacji.

przezwyciężyć depresję

Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce autor: Jose Antonio Marina – Zobacz

Rozpalenie iskry motywacji może stopniowo wyciągnąć nas z ciemnego tunelu depresji. Rekonstrukcja naszych złudzeń, odnowienie naszych celów i przyjęcie realistycznej, ale pozytywnej wizji naszego najbliższego horyzontu są kluczem do lepszego samopoczucia każdego dnia.

To kolejna z książek na temat przezwyciężania depresji, której nie można pominąć na liście. Motywacja, ponowne doświadczanie tego stanu umysłu jest wielkim krokiem w kierunku uzdrowienia.

Terapia poznawcza zawrzeń osobowości, autor: Aaron T. Beck – Zobacz

Kolejna książka, która jest bez wątpienia niezbędna, uważana za obowiązkowy klasyk. Terapia poznawcza jest jednym z najskuteczniejszych w leczeniu depresji, a na stronach tej lektury, zaczerpniętych z własnej pracy Becka i współpracy z innymi badaczami i pacjentami, odkryjemy interesujące kroki w całym procesie terapeutycznym.

Nauczymy się również odróżniać mity lub fałszywe idee dotyczące choroby od podstawowych prawd, o których zawsze powinniśmy pamiętać.

deszcz

Kiedy życie boli, autor: Michael Yapko – Zobacz

Interesujące i przydatne, Depresja jest zaraźliwa uczy nas, że ta choroba może czasami działać jak „wirus”. Jest to coś, co możemy zobaczyć w niektórych rodzinach, społecznościach, środowiskach pracy i małych mikroświatach społecznych, w których rodzaj komunikacji, klimat emocjonalny lub postawa mogą być katastrofalne dla jej członków.

WHO uważa depresję za epidemię. Musimy jednak postrzegać go również jako „wirusa”, który czasami jest przenoszony w niektórych środowiskach, takich jak rodzina.

Życie pozapsychotropowe, autor: Karol Neubauer – Zobacz

Autor dotknięty chorobą afektywną dwubiegunową oraz depresją, pokazuje nam bez owijania w bawełnę z czym boryka się na co dzień. Dzięki temu, że jest niebywale szczery, możemy dowiedzieć się jakie trudności dotykają ludzi chorych psychicznie, ile spotyka ich niezrozumienia przez otaczających ich ludzi, ale też przez samych siebie. Karol szuka przyczyny choroby, ratunku i próbując zrozumieć zmiany nastroju, które go tak często dotykają, zadaje sobie pytania: skąd to wszystko, co jest przyczyną? Itp. Szczerze i bez ściemy opisuje realia polskich szpitali psychiatrycznych i tego jak wygląda leczenie w nich.

Podsumowując, musimy wspomnieć, że ta lista jest bardzo ograniczona. Jednak zaproponowane tutaj książki mogą służyć jako punkt wyjścia. Zapraszają nas do poznania początków tej choroby, ich wpływu na różne grupy populacji i które metody terapeutyczne są najbardziej skuteczne. Dlatego w naszych rękach jest to by zostać aktywnymi agentami w tym procesie.

Inne ciekawe książki o depresji – SPRAWDŹ
Comment here