Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiKsiążkiPorady

Czytanie zmniejsza stres

Rate this post

Udowodniono, że czytanie może pomóc zmniejszyć stres . Wielu z nas uważa tę prostą czynność za coś oczywistego, ponieważ mamy tak „wymaganą” lekturę w codziennym życiu – gazetę, znaki drogowe, e-maile i rachunki. Ale jak często czytamy dla przyjemności? Książka to remedium na stres – ZOBACZ DLACZEGO?

Czytanie zmniejsza poziom stresu – sprawdź

Czytanie może być cudowną (i zdrową) ucieczką od stresu codziennego życia. Po prostu otwierając książkę, pozwalasz się zaprosić do literackiego świata, który odciąga cię od codziennych kłopotów i trosk. Czytanie może nawet rozluźnić ciało, obniżając tętno i zmniejszając napięcie mięśni.

Poznajcie ciekawe książki z księgarni internetowej

https://tylkorelaks.pl/47-ksiazki


Badanie z 2009 roku na University of Sussex wykazało, że czytanie może zmniejszyć stres nawet o 68%. Działa lepiej i szybciej niż inne metody relaksacyjne , takie jak słuchanie muzyki lub picie gorącej herbaty. Jest tak, ponieważ wasz umysł jest zapraszany do świata literackiego, który jest wolny od stresów, które nękają wasze codzienne życie.Znajdź książkę lub czasopismo, które wzbudzą Twoje zainteresowanie – romantyczną książkę w miękkiej oprawie, magazyn ogrodniczy, a nawet książkę kucharską. Poświęć 30 minut na codzienne czytanie w przytulnym, cichym miejscu, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzać. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

  1. Wybrana książka nie musi znajdować się na liście „bestsellerów”. Ważne jest to, że w ogóle temat książki wzbudził Twoje zainteresowanie i zapewni umysłowi przestrzeń do relaksu na co dzień.
  2. Czytanie pomaga zredukować stres tylko wtedy, gdy wybierzesz coś, co sprawi ci przyjemność, i nie będzie cię denerwować. Czytanie wiadomości może nie być najlepszym wyborem, jeśli wywołuje u ciebie gniew lub bezradność. Wybierz powieść, w której możesz uciec do innego świata. Lub poczytaj o czynności, którą lubisz – hobby, podróż, gotowanie.
  3. Zwróć uwagę na to, jak się czujesz po przerwie w czytaniu. Czy byłeś w stanie uwolnić się od niektórych stresów, zapomnieć o kłopotach? Mamy nadzieję, ze tak.

Czy wiedziałeś, że czytanie książek jest przyczyną długotrwałych zmian w mózgu?

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-ksiazek-przyczyna-dlugotrwalych-zmian-mozgu/
Comment here