Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Ciekawostki

NIEBIESKI – kolor zmniejszający stres!

Rate this post

Czy wiesz, że istnieje kolor, który ma moc łagodzenia stresu? To kolor morza, kolor czystego nieba w lśniące letnie popołudnie. NIEBIESKI! Kolor niebieski ma naturalną moc, dzięki której ludzie czują się zrelaksowani i spokojni.

„Czego potrzeba, aby być szczęśliwym? Trochę błękitu nieba nad naszymi głowami ”
-André Maurois-

Dzięki nowym technikom chemicznym i produkcyjnym, kolor niebieski przeszedł metamorfozę i stał się barwą religijnych obrazów, herbów i innych dzieł sztuki. Ludzie odkryli psychologiczny i emocjonalny wpływ koloru niebieskiego.

Jest to związane z boskością, mistycyzmem, elegancją, stał się kolorem królów i arystokracji. Później, wraz z nadejściem XVIII wieku i rozwojem nowych pigmentów, pojawiła się znacznie szersza gama koloru niebieskiego. Dzięki badaniom przeprowadzonym przez Michela Pastoureau, niebieski stał się ulubionym kolorem wszystkich krajów zachodnich.

Niebieski, odprężający kolor.

Odprężający niebieski

Spędziliśmy lata studiując psychologię kolorów – i dostrzegliśmy zaskakujące wyniki. To, co zaczął sam Newton, było następnie kontynuowane przez Goethego, a później opracowane przez Evę Heller. Dziś uniwersytety na całym świecie analizują związek między kolorem a marketingiem. Jednym z celów jest relaksujące, ale produktywne środowisko pracy.

Od lat eksperci twierdzą, że kolorem o największej mocy zmniejszającej stres jest niebieski. Odtwórzmy sobie przez chwilę takie zdarzenie: udawajmy, że stoimy nad spokojnym morzem, morzem niebieskich wód wtapiającym się w horyzont z niebem tego samego koloru. Jeśli dobrze odtworzymy ten obraz, spokój, który nas ogarnie, będzie ogromny, pocieszający, cudowny. I tak dzieje się u większości ludzi. 

Czytanie książek zmniejsza poziom stresu – http://tylkorelaks.pl/79-beletrystyka – poznaj ciekawe książki.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie wykazali , we współpracy z San Rafael of Granada Special Education College, że niebieskie światło ma bardzo pozytywny wpływ na osobę, która doświadczyła ostrego stresu psychospołecznego. (Podobnie jak w przypadku argumentów, presji w pracy itp.) W rzeczywistości niebieski jest bardziej uspokajający niż biały.

Ponadto badania Evy Heller wykazały, że w salach lekcyjnych lub w innych środowiskach, w których dominuje niebieski, częstość napadów złości i problemów behawioralnych maleje. Jego uspokajający efekt jest niezaprzeczalny.

Niebieska marokańska ulica.

Wszechobecny niebieski

Niebieski kolor łagodzący stres jest ulubieńcem ekspertów do spraw marketingu. To dlatego, że eksperci od neuro-marketingu wiedzą, co dzieje się z naszą podświadomością.

  • Niebieski jest nie tylko wizualny, ale także empiryczny.
  • Budzi zaufanie, spokój, spokój i porządek.
  • W rzeczywistości korzystają z niego duże marki, takie jak Facebook, Twitter, Ford, Volkswagen, IBM, Roche, BBVA, Carrefour i MRW, ponieważ wiedzą, że niebieski zachęca do lojalności.

Jeśli się nad tym zastanowisz, zdasz sobie sprawę, że duże linie lotnicze również używają niebieskiego. Spokój i zaufanie mają ogromne znaczenie w tej branży.

Błękitne morze i błękitne niebo.

Nie musisz pomalować całego domu na błękitny kolor, aby mieć spokojny dom. Właściwie to gdybyś to zrobił, po prostu przyzwyczaiłbyś się do tego i twój mózg zostałby przeciążony. Kluczem jest równowaga. Jeśli masz zły dzień, nie ma to jak spacer po plaży lub leżenie na trawie i wpatrywanie się w ogromne, piękne błękitne niebo…
Comment here