Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiSeksualnośćZdrowie

5 korzyści z masturbacji kobiet

5/5 - (3 votes)

Chociaż jest to całkowicie naturalna i zdrowa część ludzkiej seksualności, wciąż jest to temat tabu. W tym artykule omawiamy wiele zalet masturbacji kobiet.

Miłość nie tylko można przeżywać, ale można o niej również pisać i czytać. Najlepszy romans to ten, który potrafi wciągnąć czytelnika bez reszty, a co najważniejsze, uwieść, rozkochać w sobie i nie pozwolić na oderwanie od siebie myśli. Nawiązanie relacji damsko-męskich nie zawsze przychodzi z łatwością. Szczególnie kiedy jedna ze stron ma trudny do przełamania charakter i specyficzne zdanie na temat miłości. Książki, które potrafią uwodzić – poznaj je!

Chociaż masturbacja mężczyzn jest bardziej społecznie akceptowanym pomysłem, masturbacja kobiet już niekoniecznie. Jednak chociaż informacje te są rzadko udostępniane, statystyki mówią nam, że kobiety się masturbują. Na przykład możemy znaleźć pewne dane w badaniu przeprowadzonym przez National Survey of Sexual Health and Behavior (NSSHB) na Uniwersytecie Indiana.

Zmysłowa miłość, głębia uczuć, pasja i namiętność. Wszystkie te emocje oferują książki erotyczne. Erotyki to propozycja dla łaknących gorących wrażeń i niezapomnianych doznań. Szminka, szpilki i seks, pikantne erotyki 

Chcemy pomóc Ci być bardziej świadomym pozytywnych aspektów masturbacji kobiet. Jeśli jesteś mężczyzną, ten artykuł pomoże ci lepiej zrozumieć partnerkę. Jesteś kobietą, poznasz i zweryfikujesz wszystkie mity i tabu, które otaczają masturbację.

 

Polecane książki dla kobiet – http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet – ciekawa emocjonalna literatura kobieca.

 

Korzyści z kobiecej masturbacji

Masturbacja jest wciąż szeroko badana, ponieważ jest to bardzo ciekawy temat. Niektóre badania pokazują nawet związki między tą praktyką a zdrowiem fizycznym, psychicznym i seksualnym. W szczególności niektóre aspekty fizyczne i psychiczne wydają się poprawiać u kobiet, gdy pogrążają się w autoerotyzmie.

Masturbacja kobiet może poprawić przyjemność seksualną.

1. Poprawia samopoczucie

Najbardziej istotna korzyść z masturbacji jest również najbardziej oczywista. Odczuwamy radość, kiedy się dotykamy. Dlaczego tak się dzieje? Podobnie jak w przypadku seksu, wytwarzane przez nas orgazmy uwalniają pewne neuroprzekaźniki w mózgu. Zmieniają one nasz nastrój, a nawet wpływają na nasze zdrowie fizyczne.

Jednym z najbardziej znanych neuroprzekaźników uwalnianych podczas orgazmu jest dopamina. Ta substancja odpowiada za przyjemność. Jego efekty mogą być bardzo potężne. Dlatego jedną z największych zalet masturbacji kobiet jest lepsze samopoczucie. 

2. Pomaga ci bardziej cieszyć się seksem

Niektóre kobiety nie mogą przeżywać orgazmu, gdy są ze swoimi partnerami. Może się to zdarzyć z wielu różnych powodów. Istnieje jednak bezpośredni związek między regularną masturbacją a uprawianiem seksu.

Chociaż wydaje się to sprzeczne z intuicją, w rzeczywistości tak nie jest. Kobieca masturbacja pozwala kobietom, które ją uprawiają, lepiej zrozumieć swoje ciało i wiedzieć, co naprawdę im się podoba i sprawia przyjemność. Dlatego też, gdy są już ze swoimi partnerami, są w stanie prowadzić ich bardziej skutecznie, aby każda pieszczota była dla nich przyjemniejsza.

 

3. Zmniejsza poziom stresu

Jedną z korzyści masturbacji kobiet, która wpływa na samopoczucie psychiczne, jest jej relaksujący efekt. Kilka badań wykazało, że kobiety uprawiające masturbację zmniejszyły poziom stresu dzięki substancjom uwalnianym w mózgu.

Jest to ważniejsze niż mogłoby się początkowo wydawać. Stres związany jest z różnego rodzaju problemami, takimi jak depresja, lęk lub zawały serca. Dlatego każda praktyka, która pomaga ją zmniejszyć, powinna mieć miejsce w naszym codziennym życiu.

 

Cudownie jest fantazjować, a eskapizm jest z pewnością jednym z kluczowych czynników motywujących do czytania. Literatura z gatunku romans i erotyka ze strony http://tylkorelaks.pl/15-romans-i-erotyka dają opcje ucieczki, uciekać od reali i od problemów jakie daje życie, to także możliwość poznania emocji.

 

4. Pomaga złagodzić ból menstruacyjny

Jednym z najbardziej irytujących czynników bycia kobietą jest ból menstruacyjny. Raz w miesiącu kobiety odczuwają różnego rodzaju dyskomfort, którego czasem nawet środki przeciwbólowe nie są w stanie złagodzić. Co jednak, jeśli istnieje sposób na złagodzenie tego bólu w bardzo przyjemny sposób?

Właśnie takie badania wydają się to pokazywać. Kilka badań dotyczących korzyści z wynikających masturbacji kobiet dowodzi, że ta praktyka pomaga złagodzić lub nawet wyeliminować ból menstruacyjny. Następnym razem, gdy poczujesz ten dyskomfort, poświęć sobie trochę czasu zamiast zażywać pigułki.

Kobieta masturbuje się.

5. Poprawia twoje zdrowie

Ostateczne korzyści zdrowotne dla kobiet regularnie masturbujących się są być może najbardziej szokujące. Jak pokazują najbardziej obiecujące badania, orgazmy wywołane przez siebie mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia różnych chorób, takich jak cukrzyca lub rak.

Najwyraźniej orgazm uwalnia więcej niż tylko endorfiny. Uwalniane są również inne substancje, które odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia fizycznego.

To nie jedyne zalety kobiecej masturbacji. Skoro znasz już pięć z nich, dlaczego nie zacząć tej praktyki? Odważ się dziś rozkoszować!
Comment here