Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

PoradyZdrowie

Wizyta lekarza w domu pacjenta

Rate this post

Jeśli zachorujesz, a nie masz ochoty stać w kolejce w przychodni, ani korzystać z telemedycyny, możesz zamówić wizytę lekarską do domu. W Warszawie nie brakuje placówek medycznych, oferujących takie usługi. Chętnie korzystają z nich osoby starsze, które nie są na tyle obeznane z nowinkami technicznymi, aby zasięgnąć porady lekarza online. To także rozwiązanie dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, ponieważ potrzebują oni spokoju i zachowania prywatności w czasie konsultacji.  

 

  1. Domowe wizyty lekarskie
  2. Wizyty domowe dla osób z zaburzeniami psychicznymi
  3. Profilaktyka, diagnostyka i leczenie

 

Domowe wizyty lekarskie

Sezon na przeziębienia i infekcje wirusowe trwa. Jeśli złapiesz katar, któremu towarzyszą ból gardła i dreszcze, to znak, że prawdopodobnie dopadł cię wirus. Nie należy wtedy zwlekać z zasięgnięciem porady lekarskiej. Dla osób, którym stan zdrowia nie pozwala samodzielnie udać się do przychodni, dostępna jest usługa Lekarzdodomu.pl. Wystarczy zadzwonić pod jeden z podanych na stronie internetowej numerów i umówić wizytę domową. Placówka współpracuje z lekarzami wielu specjalności i świadczy usługi mieszkańcom Warszawy i okolic. Lekarz przyjeżdża do domu pacjenta w razie nagłych zachorowań, ale także w przypadku leczenia chorób przewlekłych. Na terenie Warszawy pacjenci nie muszą dodatkowo płacić za dojazd specjalisty do domu.Wizyty domowe dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Depresja, stany lękowe, zaburzenia snu lub odżywiania to choroby cywilizacyjne. Dla niektórych osób z takimi dolegliwościami, najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie konsultacji z psychiatrą w warunkach domowych. Także pacjentom cierpiącym na schizofrenię i inne poważne schorzenia psychiczne, zaleca się konsultacje z lekarzem w domu, szczególnie w razie zaostrzenia się objawów. W trakcie wizyt domowych specjaliści pomagają również osobom uzależnionym od alkoholu lub narkotyków. W razie potrzeby, lekarz przeprowadzi detoks organizmu, wypisze recepty na odpowiednie leki oraz wystawi zwolnienie lekarskie.

Profilaktyka, diagnostyka i leczenie

Do dyspozycji pacjentów jest lekarz rodzinny, pediatra, neurolog, gastrolog i geriatra. W przypadku wystąpienia ostrych objawów, takich jak wysoka gorączka, biegunka lub wymioty, domowa wizyta lekarska będzie najlepszym rozwiązaniem. Specjalista postawi diagnozę, wypisze także skierowania na badania diagnostyczne, lub do szpitala. W trakcie konsultacji, otrzymasz niezbędne informacje na temat dawkowania leków i planu terapii. Możliwe jest również przeprowadzenie badania EKG w warunkach domowych. Jeśli telefonicznie opiszesz lekarzowi swoje objawy, zabierze on ze sobą przenośny aparat do EKG. Jeśli stan zdrowia pacjenta tego wymaga, lekarz może podać odpowiednie preparaty w postaci zastrzyków lub kroplówek.
Comment here