Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiKsiążkiUzależnienia

Jak szybko i skutecznie rzucić palenie?

Rate this post

Gotowy do rzucenia palenia? Każdy palacz ma swoje osobiste powody, by rzucić palenie. Oto kilka typowych. Pomyśl o tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Poznaj historię osoby, która przeszło 20 lat walczyła z nałogiem nikotynowym.

Raczej z dnia na dzień dojrzewała we mnie myśl, żeby rzucić palenie. Przez pewien czas bałem się podjąć ostateczną decyzję, ponieważ nie wiedziałem, czy będę w stanie w niej wytrwać. Jednak jakiś głosik w mojej głowie regularnie nakłaniał mnie, abym szukał sposobów na zerwanie z moim nałogiem. – wyznaje pan Rafał Kołodziej.

Swoje zmagania z nałogiem opisał w książce Jak szybko i skutecznie rzucić palenie? w której przedstawił jaki wpływ papierosy mają na zdrowie. Aby udało się łatwiej przechytrzyć nałóg zaprezentował mechanizmy uzależnienia fizycznego i psychicznego od papierosów. Scharakteryzował techniki i narzędzia, które będą wspierały w rzucaniu palenia już od pierwszego dnia. Ukazał jak budować cele i postanowienia związane z rzucaniem palenia, a także przyjrzymy się przekonaniom, które utrudniają przejście na „zdrową stronę mocy”. Pokaże, w jaki sposób można przekonać siebie i innych, że jesteśmy osobą niepalącą. A na koniec przyjrzymy się temu, co martwi większość osób rzucających palenie, czyli poszukamy odpowiedzi na pytanie „jak rzucić papierosy i nie przytyć?

Twoje zdrowie

Według wielu lekarzy, rzucenie palenia jest najważniejszym krokiem, jaki palacz może podjąć, aby poprawić długość i jakość swojego życia. Jak tylko rzucisz palenie, twoje ciało zaczyna naprawiać szkody spowodowane paleniem. Oczywiście najlepiej jest rzucić palenie wcześnie, ale nawet ktoś, kto rzuci palenie w późniejszym okresie, poprawi stan zdrowia.

Oczywiście silna wola jest sprzymierzeńcem w rzucaniu palenia, ale poleganie tylko na niej jest niewystarczające.Preparaty wspomagające zerwanie z papierosami pomagają tylko w pierwszej fazie odstawienia nikotyny, a ich działanie ogranicza się do niwelowania nieprzyjemnych objawów.

Twój portfel

Palenie papierosów jest drogie. W niektórych miejscach paczka papierosów kosztuje ponad 15 złotych – a ceny stale rosną. Nawet jeśli paczka kosztuje „tylko” 10 złotych w miejscu zamieszkania, palenie jednej paczki dziennie daje łącznie czasem 6000 złotych rocznie.

Powody, dla których warto rzucić palenie, są w zasadzie dwa. Jednym z nich jest twoje zdrowie, a drugim – domowy budżet. Każdy wypalony papieros negatywnie wpływa na twój organizm, systematycznie skracając twoje życie. Poza tym palenie kosztuje i to niemało, zwłaszcza jeśli tygodniowo wypalasz kilka paczek papierosówTwoja wygoda

Palenie jest uciążliwe. Coraz więcej miast uchwaliło przepisy dotyczące czystego powietrza w pomieszczeniach, które zabraniają palenia w barach, restauracjach i innych miejscach publicznych. Masz dość konieczności wychodzenia na zewnątrz wiele razy dziennie, aby zapalić papierosa? Czy warto stać na mrozie i w deszczu? Czy nie byłoby łatwiej, gdybyś mógł wybrać wyjście na zewnątrz tylko wtedy, gdy chcesz, a nie wtedy, gdy musisz?

Twoi przyjaciele i rodzina

Dym papierosowy szkodzi każdemu, kto go wdycha, nie tylko palaczowi. Niezależnie od tego, czy jesteś młody czy w starszym wieku i jesteś zdrowy, bierne palenie jest niebezpieczne i może powodować nudności. Dzieci mieszkające z palaczami częściej chorują na przeziębienia i infekcje ucha, podczas gdy dzieci urodzone przez palące matki mają zwiększone ryzyko przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej i zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).

Mogę się założyć, że gdy sięgałeś po swojego pierwszego papierosa, nie wiedziałeś, że znajduje się w nim ponad 4000 związków chemicznych. A już tym bardziej nie miałeś pojęcia, jak one oddziałują na twój organizm. Czas to zmienić i nieco dokładniej poznać wroga, którym jest niewinnie wyglądający papieros.

Po rzuceniu palenia zarówno ty, jak i ludzie w twoim życiu, będziecie łatwiej oddychać. Byli palacze nie noszą zapachu dymu na ubraniach i włosach, a ich domy nie pachną papierosami. Lepsze oddychanie może oznaczać lepszy sen w Twoim domu: nie tylko palacze są bardziej skłonni do chrapania, ale także osoby niepalące, które codziennie wdychają bierne palenie.

Twoja jakość życia

Oto kilka sposobów, w jakie bycie niepalącym może wpłynąć na Twoje życie:

  • Ponieważ palenie przeszkadza w odczuciu smaku, jedzenie smakuje lepiej, gdy rzucasz palenie.
  • Poprawia się również Twój zmysł węchu, więc przygotuj się na rozkoszowanie się zapachem kwiatów lub świeżo skoszonej trawy.
  • Będziesz mógł przejść przez długi film lub lot samolotem bez chęci wypalenia papierosa.
  • W ciągu kilku tygodni od rzucenia palenia kaszel palacza zniknie i będziesz mieć więcej energii.

Zobacz, jak szybko Twoje ciało reaguje na Twoją decyzję o rzuceniu palenia na podstawie informacji o korzyściach płynących z rzucenia palenia. A jest ich znacznie więcej. Opisał je w ebooku Rafał Kołodziej. Koniecznie poznaj je wszystkie i zobacz jak Jemu udało się rzucić palenie.

Jak szybko i skutecznie rzucić palenie? SPRAWDŹ

Zobacz od czego można się uzależnić? Zobacz jak wygląda życie bez nałogów?
Comment here