Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaKsiążkiZdrowie

Książki o schizofrenii

Rate this post

Schizofrenia jest chorobą psychiczną, która utrudnia normalne życie. Chorzy czują się wyobcowani, bywają zamknięci w sobie, nie potrafią właściwie ocenić niektórych sytuacji. Książki o schizofrenii pomogą nam zrozumieć, co czują, myślą i czego potrzebują chorzy?

Sprawdź książki psychologiczne, które poszerzą Twoją optykę na świat i sprawią, że lepiej zrozumiesz nie tylko drugiego człowieka, ale i rzeczywistość, w jakiej się znalazł.

https://tylkorelaks.pl/45-psychologia

W naszym społeczeństwie nadal dominują niesłuszne przekonania na temat schizofrenii. Choroba dotyka 20 milionów osób na całym świecie i pozwala wyróżnić kilka odmiennych form, choć najczęściej spotyka się schizofrenię paranoidalną. W Polsce na schizofrenię choruje około 1 miliona osób. Na jednostkę najczęściej zapadają osoby młode, między 15, a 35 rokiem życia, ale od pierwszego epizodu, choroba w indywidualnej formie, będzie towarzyszyć choremu do końca życia . Schizofrenia jest chorobą psychiczną, która można i trzeba leczyć. W momentach zaostrzenia, percepcja, procesy myślowe, czy język chorego, może ulec niekorzystnym zmianom. Jeśli wystąpią również omamy i urojenia, znacznie upośledzone zostaje również funkcjonowanie społeczne. Konsekwencją staje się nieumiejętność radzenia sobie nawet z najprostszymi, codziennymi sprawami.

Dowiedz się więcej o schizofrenii – Sprawdź!

Jak wiadomo, wiele osób uważa, że schizofrenicy są nieobliczalni i niebezpieczni. To krzywdzący mit. W rzeczywistości chorzy często są zamknięci w sobie, apatyczni i zachowawczy wobec kontaktów z innymi. Prawdą nie jest również, że pacjenci nie potrafią odczuwać emocji oraz odróżniać tych negatywnych od pozytywnych. Podobnych przekłamań jest cała masa. To one właśnie wpływają na sposób, w jaki chorzy postrzegani są w społeczeństwie. Należy pamiętać, że prawidłowe leczenie i psychoterapia może prawie całkowicie wyeliminować objawy choroby. Schizofrenia nie jestem bowiem wyrokiem.

5 rodzajów terapii w leczeniu schizofrenii – Sprawdź!

Książki o schizofrenii pomogą nam zrozumieć, co czują, myślą i czego potrzebują chorzy. Najpewniej nie wiedzieliśmy, jak bogaty jest ich świat przeżyć wewnętrznych. Pora przekonać się, jaka jest prawda. Książki o schizofrenii pisane przez osoby chore poruszają najbardziej. Dzięki nim informacje pozyskujemy od ludzi, którzy na co dzień muszą mierzyć się z tą skomplikowaną jednostką.

Schizofreniczny obraz świata

„Schizofreniczny obraz świata” to autobiograficzna książka, która wprowadzi nas w świat osoby cierpiącej na schizofrenię. Zrozumiemy, że codzienność chorego jest bliska, a zarazem niezwykle daleka tej, którą znamy z własnego życia. Autor jest osobą w pełni świadomą swoich problemów. Już dawno temu pogodził się z diagnozą i problemami, jakie bezustannie musi pokonywać. Dzięki niniejszej książce pragnie jednak nieco przybliżyć „zdrowym” swój świat. Nie licząc na współczucie, czy ocenę, chciałby zostać wysłuchanym i zrozumianym. „Zanim mnie ocenisz, choć spróbuj mnie poznać”, to słowa, które autor kieruje do czytelników. Pozycja porusza i skłania do głębszych refleksji. Z całą pewnością nie pozostaniemy obojętni wobec przeczytanej treści. Szczere wyznania ułatwią nam zrozumienie osób borykających się z tą chorobą. To bardzo ważne, bo jak wiemy, jednostka postrzegana jest bardzo negatywnie i krzywdząco dla pacjentów, którzy zasługują na szacunek i wsparcie.„Sekrety schizofrenii i powrót do zdrowia” to książka, która pozwala wniknąć do świata chorych. Zamiast zapoznawać się z ogólnodostępnym, podręcznikowymi hasłami, przeczytamy zwierzenia pacjenta. Lektura jest niezwykle intrygująca. Będziemy mieć wrażenie, że niektóre opisy były pisane „na bieżąco”, czyli w momencie odczuwania danego stanu, czy emocji. To celowy zabieg mający na celu ułatwienie czytelnikom zrozumienia, w jaki sposób rzeczywistość odbiera chory. Ważną część pozycji stanowi prezentacja relacji z innymi ludźmi. W odczuciu osoby cierpiącej na schizofrenię kontakty interpersonalne bywają nacechowane wręcz metafizyczną aurą. Autor duży nacisk położył na wątki autobiograficzne. Poprzez poszczególne fragmenty analizuje przebieg choroby. Stawia istotne pytania i stara się przynajmniej na niektóre odnaleźć odpowiedź. To niezwykle szczera i prawdziwa pozycja. Przedstawione zostały najbardziej intymne wycinki z życia osoby chorej na schizofrenię. Dzięki tej pozycji lepiej zrozumiemy świat osób, którym przyszło mierzyć się z tą psychiczną przypadłością.

„Schizofrenia – opowiadania o samotności” to kolejna warta polecenia książka. Znajdziemy w niej surrealistyczne teksty, które dzięki połączeniu psychologii i fantastyki świetnie obrazują smutek i poczucie samotności. Każde opowiadanie to zupełnie inna historia. Bohaterowie także są w pełni odmienni. Element, który spaja niniejszy zbiór w spójną całość to smutek, który każdy odczuwa na swój własny sposób. Ta przykra emocja potrafi wywrócić życie do góry nogami. W najgorszych momentach nic nie potrafi już cieszyć. Ten stan na co dzień potrafią odczuwać chorzy na schizofrenię. Dzięki tej pozycji będziemy mogli zastanowić się, czy aby na pewno, w sytuacjach kryzysowych nie czujemy podobnie?

Schizofrenia jest uciążliwa dla człowieka obciążonego atakami istot z pogranicza materii. „Ludzie zwykle używają oklepanego słowa: „nadprzyrodzone”. Wolę słowa użyte powyżej, gdyż w istocie są one z pogranicza materii, czyli być może są to rzeczy, które można wychwycić bardziej zaawansowaną technologią”. Sławomir Mirosławski dzieli się z czytelnikami swoimi odkryciami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, jako osoby ze schizofrenią. Przybliża świat, w którym żyje na co dzień. Poddaje w wątpliwość, jakoby człowiek miał być jedynym stworzeniem myślącym we wszechświecie. W umyśle schizofrenika ciągle goszczą mali ludzie, których autor nazywa żywą społecznością we własnej głowie. To od ilości tych ludzi zależy względny spokój osoby, która tym umysłem dysponuje. Zatem im więcej, tym lepiej, bo pustka w głowie jest najgorsza…
Autor opisuje stymulanty umysłu oraz wskazuje potencjalne zagrożenia dla mieszkańców naszych głów – odradza papierosy i alkohol, a także kontakty z ludźmi, którzy pragną jedynie naszej krzywdy, nazywając ich demonami. Wskazuje również na rolę wiary i religii w życiu człowieka. Porusza dość ciekawe zagadnienie głośności myśli, częstotliwości, charakterystyki głosu ludzi i trybu stałego głosu własnego przedstawiciela, a także prędkość myślenia, jako elementów komunikacji umysłowej.
Schizofrenia lekcja życia to niezwykła książka ukazująca sposób myślenia, działania, postrzegania świata przez osoby cierpiące na to schorzenie. Ich codzienną walkę o siebie i własne zdrowie, normalne życie oraz próbę funkcjonowania w społeczeństwie.

Wymienione książki o schizofrenii to pozycje, które warto przeczytać. Dzięki nim lepiej zrozumiemy, co czują i jak myślą chorzy. Dzięki temu ta przykra, choroba psychiczna przestanie budzić w nas lęk i niezrozumienie.
Comment here