Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiEmocjeKsiążki

Czym jest trening uważności?

5/5 - (1 vote)

Medytacja uważności to praktyka treningu mentalnego, która uczy spowolnienia gonitwy myśli, uwolnienia się od negatywności i uspokojenia umysłu i ciała. Łączy medytację z praktyką uważności, którą można zdefiniować jako stan umysłu, który polega na pełnym skupieniu się na „tu i teraz”, dzięki czemu możesz akceptować swoje myśli, uczucia i doznania bez osądzania.

Micia Mieszkowski odkrywa przed nami kilka epizodów autobiograficznych, ale w większości skupia się na swojej drodze do zdrowia. Pokonanie demonów trwało sporo czasu, a w tym trudnym zadaniu nieodzowne okazały się joga, techniki medytacyjne, trening uważności (mindfulness). Dla autorki pisanie stało się terapią, jednym z etapów leczenia. Wymagało to ogromnej ilości odwagi i samozaparcia. Molestowanie, przemoc, seria gwałtów, depresja, choroba dwubiegunowa – szereg zdarzeń i schorzeń, które musiały odcisnąć piętno na psychice młodego człowieka. – portal dlaLejdisTechniki mogą się różnić, ale ogólnie medytacja uważności wymaga głębokiego oddychania oraz świadomości ciała i umysłu. Praktykowanie medytacji uważności nie wymaga rekwizytów ani przygotowania (nie potrzebujesz świec, olejków eterycznych ani mantr, chyba że lubisz je). Aby rozpocząć, potrzebujesz tylko wygodnego miejsca do siedzenia, trzech do pięciu minut wolnego czasu i postawy wolnej od osądów.

Jak praktykować medytację uważności

Nauka medytacji uważności jest wystarczająco prosta, aby ćwiczyć ją samodzielnie, ale nauczyciel lub program może również pomóc ci zacząć, szczególnie jeśli praktykujesz medytację z określonych powodów zdrowotnych. Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci zacząć samodzielnie.

Pamiętaj, medytacja to praktyka, więc nigdy nie jest doskonała. Jesteś gotowy, aby zacząć teraz, tak jak Ty!

Czuj się komfortowo

Znajdź ciche i wygodne miejsce. Usiądź na krześle lub na podłodze z głową, szyją i plecami wyprostowanymi, ale nie sztywnymi. Pomocne jest również noszenie wygodnej, luźnej odzieży, aby nie rozpraszać się.

Ale ponieważ ta praktyka może być wykonywana w dowolnym miejscu przez dowolny czas, ubiór nie jest wymagany.

Trening uważności to nauczanie lub uczenie się praktyk mających na celu pomóc sobie zwiększyć zdolność do pełnego życia w chwili obecnej. Zdolność do bycia obecnym i świadomym jest potężnym przeciwieństwem powszechnych tendencji do przeżywania przeszłych wydarzeń lub martwienia się potencjalnymi wydarzeniami. Zacznij od dziś!
Comment here