Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

KsiążkiRelacje

Wolność od bagażu z dzieciństwa

Rate this post

Pochodzenie z rodziny dysfunkcyjnej nie przekreśla szans na normalne, dobre i szczęśliwe życie. Choć potrafi niezwykle utrudnić znalezienie właściwej drogi. Czasami bywa tak, że z  jednego domu, gdzie wszyscy obserwują przykład tych samych rodziców wychodzą dzieci, które osiągają wysoką pozycję społeczną, zawodową, osiągają sukcesy i takie, które nie potrafią wyjść poza środowisko w jakim żyły i pokazane wzorce.

Co więc sprawia, że jedna osoba przebija się do lepszego świata a inne zostają w miejscu, z którego nie potrafią się wydostać? Co sprawia, że z jednego domu wychodzi człowiek sukcesu i nędzarz, przedsiębiorca i złodziej, ksiądz i alkoholik?

Pozytywne skutki traumatycznych doświadczeń – Sprawdź

Wychowanie i trudne dzieciństwo mają wpływ na człowieka, ale zawsze też przychodzi moment, kiedy on sam może i powinien pokierować swoim życiem i wziąć za nie odpowiedzialność. Ma pełną władzę poprawić u siebie to, co było kształtowane błędnie. Skoro jednak tak wiele osób nie umie sobie z tym poradzić, to jak pomóc tym osobom uwierzyć, że mogą żyć inaczej i pokazać drogę do celu, jakim jest dobre, wartościowe i szczęśliwe życie, w zgodzie z samym sobą?

Wolność

Wyobraź sobie siebie wiodącego wspaniałe życie. Jesteś szczęśliwy i wolny od wszelkich ciążących Ci rzeczy, niewłaściwych relacji, negatywnych uczuć. Masz głębokie poczucie wolności, która Cię przepełnia i otwiera przed Tobą możliwości, których wcześniej nie widziałeś lub były niedostępne. Twój czas jest bardziej wartościowy i spędzasz go tak, jak lubisz. Zniknęły więzy, które do tej pory krępowały Twoje myśli i wybory. W Twoim sercu pojawiło się więcej wolnego miejsca, które teraz możesz zapełnić tym, co kochasz. Twój umysł wypełniony jest dobrymi, pozytywnymi myślami. Myślisz klarownie i szybko, wybierasz to, co właściwe i budujące. Podejmujesz dobre decyzje i skutecznie wprowadzasz je w czyn. Nie ma nic, co mogłoby Cię zatrzymać. Z uśmiechem pokonujesz przeciwności. Przepełnia Cię uczucie szczęścia z odzyskanej wolności, wyzwolenia, powrotu do siebie, do własnych marzeń, planów i pasji. Złapałeś wiatr w żagle, jesteś odważny, ufasz i masz wspaniałe uczucie, że kierujesz swoim życiem. Wiesz, że masz siłę, by całkowicie je odmienić i uwolnić się od najtrudniejszych doświadczeń. Zbudowałeś sobie wspaniałe życie nie tylko nie rezygnując z rzeczy, na których Ci zależy, ale odzyskując je i dodatkowo zdobywając bogactwo wewnętrzne: akceptację i pełną zgodność z samym sobą, spójność wewnętrzną w każdym obszarze swojego życia, radość i spokój sumienia, pewność siebie, zaufanie, poczucie kierowania swoim losem, większą odwagę, dziecięcą ciekawość i chęć próbowania nowych rzeczy, szukania ubogacających doświadczeń, czas dla siebie na rozwijanie swoich talentów i pasji, bycie sobą i ze sobą. Pracę, która Cię ekscytuje i jest zgodna z Twoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Jesteś całkowicie wolny, przepełnia Cię wdzięczność za to co masz i świadomość, że teraz żyjesz tak, jak zawsze pragnąłeś. Jesteś obecny tu i teraz, wolny i szczęśliwy. Chcesz takiego życia dla siebie? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu.

Spokój wewnętrzny

Spokój rodzi się, gdy we wnętrzu panuje porządek. Nie ma nic cenniejszego, niż spokojne sumienie. Można powiedzieć, że wszystkie inne dobre uczucia mają w nim swój dom. Czyste sumienie sprawia, że zasypiasz spokojnym snem i rano budzisz się z uśmiechem. Twoje relacje z innymi są dobre i pozytywne. Nie dzieje się nic, co zakłócałoby Twój spokój w sercu. Kto zna to uczucie i poznał jego prawdziwą wartość, nie odda go i będzie je chronił. Świadomość tego, że jesteś w porządku wobec Boga, siebie i ludzi sprawia, że czujesz się dobrze ze sobą. Odczuwasz większy szacunek do siebie, wiesz że zasługujesz na każde dobro, które Bóg i ludzie chcą Ci podarować. Jesteś pogodny i z optymizmem patrzysz na swoje własne życie, oraz na innych ludzi. Traktujesz ich przyjaźnie i nawet, jeśli nie zawsze spotkasz się z tym samym, jesteś zdolny do tego, by być ponad to. W Twoich relacjach z ludźmi dominuje otwartość, akceptacja, zrozumienie i empatia. Jesteś nastawiony na współpracę i partnerstwo. Nie manipulujesz i nie wykorzystujesz innych. Wyznaczyłeś własne granice, umiesz ich bronić i jednocześnie szanujesz czyjeś. Wszystkie Twoje działania planujesz i realizujesz w taki sposób, że ich skutki są właściwe i nie powodują w Tobie konfliktów wewnętrznych. Nie ranisz innych ludzi, także tych, którzy jeszcze nie dojrzeli do tego, by traktować każdego tak, jak sami chcieliby być traktowani. Spodziewasz się od życia i ludzi dobrych rzeczy, i tak też się dzieje. Widzisz swoją przyszłość w jasnych kolorach, wiesz dokąd zmierzasz i czujesz się wspaniale będąc na właściwej drodze.Radość

Wstajesz rano i uśmiechasz się do siebie w lustrze. Masz świadomość, jak wiele posiadasz i potrafisz się tym cieszyć. Odczuwasz wdzięczność za całe dobro, jakiego doświadczasz i czujesz się naprawdę szczęśliwy. Twój dom jest taki, o jakim marzyłeś, otaczają Cię ludzie, których kochasz, i którzy wnoszą wartość do Twojego życia. W Twoim otoczeniu znajdują się rzeczy mające dla Ciebie znaczenie i kojarzące się pozytywnie. Siadasz do śniadania w pogodnym nastroju, delektując się pyszną kawą. Uśmiechasz się na myśl o nowym dniu i wydarzeniach, które Cię czekają. Rozmawiasz o tym z ukochaną osobą, ciesząc się z tego spotkania i dziękując w myślach Bogu, że spotkałeś ją na swojej drodze. Wychodzisz z domu do swoich zajęć i towarzyszy Ci to uczucie, że Twoje życie jest takie, jakiego pragnąłeś. Wiele razy w ciągu dnia uśmiechasz się do siebie i ludzi. Osoby, które spotykasz zauważają to i również zaczynają się uśmiechać. Cieszy Cię każdy drobiazg, zauważasz i doceniasz małe rzeczy, śpiew ptaków, słońce przyjemnie ogrzewające twarz, ulubioną piosenkę w radio, bawiące się beztrosko dzieci, uprzejmego sprzedawcę w sklepie. Dobrze wyglądasz i jesteś zadowolony z siebie. Cokolwiek wydarza się nie po myśli, nie burzy Twojej radości. Jest tylko powierzchowną chwilową niedogodnością, którą potrafisz przezwyciężyć cierpliwie, bez irytacji. A potem znów uświadamiasz sobie, gdzie dzisiaj jesteś i jakie to szczęście, że masz to wszystko. Nie potrzebujesz powodu, by czuć się dobrze. Ty po prostu tak się czujesz. Twoja radość wypływa z wnętrza, nie jest uzależniona od zewnętrznych okoliczności i ludzi. Jesteś jej twórcą i odbiorcą, i nikt nie jest w stanie Ci jej odebrać. Masz jej dużo i chcesz się nią dzielić. Jesteś mile widzianym gościem, kimś kto wnosi ze sobą światło, uśmiech i przynosi nadzieję.

Spójność wewnętrzna

Żyjesz zgodnie ze swoimi wartościami i przekonaniami. Jesteś ich świadomy i są to te, które sam wybrałeś, a nie te, które inni próbują Ci narzucić. Jesteś wewnętrznie poukładany i nie ma w Tobie konfliktów. W każdej sytuacji postępujesz w zgodzie ze sobą. Mówisz to co myślisz i robisz, to co mówisz. Nie ma znaczenia, czy ktoś Cię w tym momencie widzi, czy nie. To daje Ci poczucie, że nieważne co się wydarzy, zawsze postąpisz właściwie. Masz o tym silne przekonanie i wiesz, że to prawda. Zdajesz sobie sprawę, że Twoja spójność wewnętrzna gwarantuje wszystkie pozostałe dobre cechy. Słuchasz siebie i dokonujesz właściwych wyborów. Eliminujesz wszystko, co wprowadzałoby zamieszanie do Twojego życia i powodowało wewnętrzny konflikt. Uporządkowałeś sprawy i relacje, które miały na Ciebie negatywny wpływ. Jesteś wierny swoim zasadom i nie ulegasz pokusom, by z nich zrezygnować, w zamian za chwilowe pozorne korzyści. Czujesz się ze sobą wspaniale i za każdym razem, gdy podejmiesz właściwą decyzję, to uczucie wzmacnia się a Ty jesteś silniejszy. Uczciwość wobec siebie, ma odzwierciedlenie w uczciwości względem innych. Pozwala Ci tworzyć odważne plany, ponieważ wiesz, że możesz na sobie polegać w każdej sytuacji. Twoja spójność jest widoczna dla otoczenia i jesteś autentyczny. Ludzie wiedzą, że mogą na Ciebie liczyć i sami również przyjmują taką postawę wobec Ciebie. Jesteś zrelaksowany, ponieważ w Twoim życiu nie ma stresu związanego z robieniem rzeczy niezgodnych z tym, w co wierzysz i przyjąłeś jako swoje wartości.

Książka dostępna jest również w formie elektronicznej – http://www.ebooki123.pl/odzyskane-szczescie-wolnosc-od-bagazu-z-dziecinstwa_p550
Comment here