Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiKsiążkiPorady

Kilka książek, które podniosą cię na duchu

Rate this post

Kiedy masz ochotę na krzepiącą książkę do przeczytania, wypróbuj tę listę podnoszących na duchu powieści, które z pewnością poprawią Twój nastrój. Książki o dobrym samopoczuciu to idealna ucieczka, gdy potrzebujesz zwyczajnie zastrzyku szczęścia w swoim życiu. Niektóre z tych książek cię rozśmieszą, podczas gdy inne po prostu dodają otuchy. Czytaj dalej, aby zobaczyć listę!

Podnieś rękę, jeśli miałeś chwile, kiedy przez ostatnie kilka lat walczyłeś o znalezienie nadziei lub szczęścia?

Utknęliśmy w domu, martwiąc się chorobami, niesprawiedliwością rasową, polityką, zmianami klimatycznymi, klęskami żywiołowymi, gospodarką… i tak dalej. Każdy z nas z czymś się zmaga, codziennie coś nas nurtuje, zastanawia, daje do myślenia. Kiedy wszystko nas już przytłacza, robi się za gęsto i nie sposób sobie ze wszystkim poradzić, jednym ze sposobów na rozładowanie napięć i emocji, sięgając po książki, które mogą nas podnieść na duchu.

Książki motywacyjne – rozwój osobisty – co czytać?

zobacz więcej

Jeśli masz tendencję do czytania powieści, chciałbyś mądrze wykorzystać swój czas na czytanie, a jest tak wiele „ważnych” książek do przeczytania. Jednak podnoszące na duchu książki i lżejsze lektury mogą być wspaniałymi środkami oczyszczającymi nasz umysł. Więc kiedy następnym razem będziesz potrzebować książki pobudzającej w Tobie dobre samopoczucie, wypróbuj jedną z poruszających powieści z tej listy, które z pewnością zapewnią ci dawkę nadziei i szczęścia.

Sukces. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów

Chciałbyś stać się człowiekiem sukcesu? Zapewne tak. Jednak, czy myślałeś kiedyś nad tym, co tak naprawdę oznacza to stwierdzenie? Sukcesem jest sława, bogactwo, szczęście, wolność, podróże, kochająca rodzina, wysoka pozycja społeczna, pasja, a może coś jeszcze innego? Autorkę tej książki do refleksji nad definicją i ceną sukcesu skłoniły dwie bardzo poważne kontuzje i dwie operacje z rzędu. Postanowiła wykorzystać dodatkowy czas na znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania.

Od zawsze staram się traktować wszystkich ludzi na równi. Uważam że każdy człowiek jest tak samo wartościowy, a jego wartość nie wyznaczają jedynie dobra materialne. W końcu prezes ogromnej firmy dziś może być tym prezesem, a jutro stracić wszystko i stać się bezdomnym…

Dlatego też zdecydowała się nie narzucać własnej definicji sukcesu i nie selekcjonować ludzi do swojego projektu. Po prostu rozmawiała z każdym – ludźmi od bezdomnych aż po milionerów. W efekcie poznała i wysłuchała wiele niezwykle wartościowych osób.

Szczerze mówiąc, to wcześniej nigdy nie przewidziałabym tego, jak dużo nauczę się robiąc tę książkę. Teraz już wiem, że ludzie bogaci również mogą być skromni, a osoba odsiadująca wyrok kary pozbawienia wolności może być lepszym człowiekiem niż jego ofiara…Natalia Lewczuk nauczyła się również, by nigdy nie oceniać nikogo po pozorach. Jeśli Ty także chciałbyś zostać „człowiekiem sukcesu” (cokolwiek to znaczy), koniecznie sięgnij po moją książkę pt. „Sukces. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów.”

Po supełku do kłębka

To książka autentyczna, przesycona wieloma odcieniami uczuć. Micia Mieszkowski odkrywa przed nami kilka epizodów autobiograficznych, ale w większości skupia się na swojej drodze do zdrowia. Pokonanie demonów trwało sporo czasu, a w tym trudnym zadaniu nieodzowne okazały się joga, techniki medytacyjne, trening uważności (mindfulness). Dla autorki pisanie stało się terapią, jednym z etapów leczenia. Wymagało to ogromnej ilości odwagi i samozaparcia. Molestowanie, przemoc, seria gwałtów, depresja, choroba dwubiegunowa – szereg zdarzeń i schorzeń, które musiały odcisnąć piętno na psychice młodego człowieka.

Książka Mici Mieszkowski świetnie wpisuje się w ruch MeToo, ale nie skupia się na traumatycznych wydarzeniach, a jest drogowskazem jak uleczyć duszę po ciężkich przeżyciach z przeszłości. Jedni będą wdzięczni za dawkę nadziei i pomocną dłoń, a inni jak zwykle stwierdzą, że takie publikacje szkodzą, opóźniając wizytę u specjalisty. Nie przeżyłam w życiu żadnej traumy, ale myślę, że jeśli książka „Po supełku do kłębka” stanie się impulsem choć dla jednej osoby, by zacząć działać, to naprawdę warto. Nie jest to pozycja do szybkiego czytania, nie jest to łatwa tematyka, ale Micia Mieszkowski prowokuje do refleksji i zmusza do tego, by rozejrzeć się wokół i spojrzeć z większą dozą empatii na innych, bo przecież nie wiemy co kryje wnętrze ich kłębka.

Magia podświadomości

Książka ta mówi nam, jak być szczęśliwym. Czy magia może nam w tym pomóc? Tak, może. Wszyscy, którzy szukają niekonwencjonalnych inspiracji i sposobów radzenia sobie z rożnymi problemami w tym naszym ziemskim życiu – właśnie tutaj znajda odpowiedź.

Jacquelline Lanser przekazała wiele tematów z dziedziny wiedzy tajemnej, przekazywanej ustnie, praktykowanej w rodach, które przez stulecia uprawiały magię służącą człowiekowi w dobrym celu. Podała najważniejsze tematy – ćwiczenia, które trzeba opanować, żeby sprowadzić swoje życie na dobra drogę. Na przykład z tej książki dowiesz się jak:
– zmienić swoje życie
– jak nawiązać kontakt ze swoim wnętrzem,
– Jakie błędy często popełniamy
– nauczyć się wizualizacji i jasnowidzenia,
– przywołać osobę z fotografii,
– jak odczytywać przeszłość i przyszłość,
– osiągnąć cel
– kontakt z istotami duchowymi
– poznasz sekret podtrzymywania miłości miedzy dwojgiem ludzi.
– I inne

Dzięki tej książce zmieni się Twoje spojrzenie na życie.
Comment here