Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiEdukacjaKsiążki

Czy czytanie może zmniejszyć stres?

Rate this post

Czy czytanie książek może uspokoić na tyle, aby zapomnieć o stresie? Czy potrafimy zaczytać się w książce, nawet jeśli coś nas denerwuje? Czytanie zmienia życie wielu ludzi, ale co jeśli powiemy ci, że czytanie także łagodzi stres? Coraz więcej badań zaczyna pokazywać, w jaki sposób czytanie może poprawić zdrowie dzieci i dorosłych. Czytanie zmniejsza poziom stresu – zobacz w jaki sposób?

Jak stres wpływa na zdrowie

Stres wpływa na zdrowie na wiele różnych sposobów. Może prowadzić do problemów z sercem, lęku, nadciśnienia , problemów ze zdrowiem psychicznym i wielu innych. Należy zadbać o dobre samopoczucie, a wielu próbuje znaleźć sposób na kontrolowanie i ograniczenie obciążeń zdrowotnych w jak największym stopniu. Jednym z najlepszych sposobów kontrolowania i zmniejszania stresu jest czytanie. Samo otwarcie książki i czytanie może zmienić  poziom stresu na lepsze. A czy wiedziałeś, że książka to remedium na stres sprawdź dlaczego.Czytanie poprawia zdrowie

Stwierdzono, że czytanie obniża ciśnienie krwi, obniża częstość akcji serca i znacznie zmniejsza stres. Według badań przeprowadzonych w 2009 r. na Uniwersytecie Sussex, stres zmniejsza się nawet do 68% poprzez samo czytanie! Tylko sześć minut czytania może spowolnić tętno i poprawić ogólny stan zdrowia! Uspokaja umysł i relaksuje ciało. Pomoże to nie tylko zapobiegać potencjalnym warunkom spowodowanym stresem, ale także sprawi, że osoba stanie się bardziej spokojna i zrelaksowana.

Czytanie pomaga również umysłowi zaangażować się w wyobraźnię i kreatywność. Czytanie zarówno dla młodych, jak i starszych wzmacnia słownictwo i pomaga się skupić. Niestety nie wszyscy na świecie mają dostęp do książek. Co gorsza, wielu nie potrafi nawet odczytać jednego słowa i nie ma wsparcia ani zasobów do nauki czytania.

Dla lepszej przyszłości!

Wskaźniki analfabetyzmu są nadal wysokie, ale może się to zmienić! World Literacy Foundation zapewnia pomoc i wsparcie tym, którzy nie potrafią czytać i nie mają dostępu do książek. Podnoszą je dzięki sile umiejętności czytania i pisania! Wszyscy razem możemy zrobić coś ku temu, aby poprawić samopoczucie i przyszłość wielu pokoleń.

Poznajcie ciekawe książki z księgarni internetowej https://tylkorelaks.pl/47-ksiazki
Comment here