Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiKsiążkiRelacje

Fakty na temat hipnozy i hipnoterapii, aby uwolnić się od mitów

Rate this post

Czym w rzeczywistości jest hipnoza?

Hipnoza to stan zmienionej świadomości, w którym można uzyskać dostęp do podświadomości. W przeciwieństwie do stanu „snu”, w którym jesteś nieświadomy tego, co dzieje się wokół ciebie, w stanie hipnotycznym świadomy umysł budzi się i jest świadomy wszystkiego, co się dzieje, jednocześnie zapewniając dostęp do podświadomości. Amerykańskie i brytyjskie stowarzyszenia medyczne, uznają, że hipnoza jest „naukowo badana i można ją nawet zobaczyć na skanie mózgu”,

Czy hipnoza może zaszkodzić w jakikolwiek sposób?

Nie. Jest całkowicie bezpiecznie być w stanie hipnotycznym. W rzeczywistości jest to bardzo uspokajający i odświeżający stan. Również hipnoza nie jest „surowicą prawdy”, a jeśli nie chcesz dzielić się czymś w stanie hipnotycznym, nie zrobisz tego. W hipnozie masz kontrolę nad wszystkimi swoimi zdolnościami i możesz rozmawiać, śmiać się, analizować, dzielić się i komunikować o całym procesie leczenia i swoich uczuciach z terapeutą.

Czy wszyscy mogą być zahipnotyzowani?

Ogromna liczba ludzi zostaje zahipnotyzowana przy pierwszym przejściu tego procesu. Niektórzy potrzebują więcej praktyki i więcej czasu. Około 15% światowej populacji w ogóle nie może być zahipnotyzowanych. Jednak te 15% może skorzystać z terapii poprzez niehipnotyczne indukcje do podświadomości.Co to jest hipnoterapia?

Hipnoterapia to krótka terapia stosowana w celu wywołania podświadomej zmiany u pacjenta w postaci nowych odpowiedzi, myśli, postaw, zachowań lub uczuć. Jest podejmowane z pacjentem w stanie hipnozy i za uprzednią zgodą i zgodnie z ustaleniami z klientem.

Hipnoterapia jest bardzo skuteczna w przypadku zaburzeń lękowych, fobii i urazów. Uzależnienia, takie jak palenie i picie, a nawet kleptomanię, można również skutecznie wyleczyć za pomocą hipnoterapii, chociaż wyniki mogą być różne dla różnych osób. Hipnoterapia może również bardzo dobrze działać na kontrolę bólu. Może być również stosowany u osób z dużą nadwagą, aby pomóc im stracić apetyt. Jest to również skuteczna terapia na bezsenność.

Głównym przesłaniem książki dr Jerzego Lecha Piechnika „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia” jest przygotowanie ciężarnej kobiety do porodu pozbawionego lęku i bólu. Hipnoza sama w sobie działa na wszystkie trzy elementy koła Reda. Zmniejsza lęk i napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo pośrednio i bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, blokując przepływ bodźców bólowych.

O czym jest książka „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia”? Sprawdź!

To, czy wymagana jest hipnoza, zależy od rodzaju problemu, jego zakresu i rodzaju osobowości klienta. Hipnoterapia może trwać od trzech do 10 sesji, szczególnie jeśli jest to głębokie uzależnienie.
Comment here