Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Książki

Bo we mnie jest lęk – moje zmagania z nerwicą – Anna Piotrowska

Rate this post

Anna Piotrowska, autorka książki „Bo we mnie jest lęk”, jest również jej główną bohaterką. To historia prawdziwa, obfitująca w wiele emocji, trudnych momentów, ale też jest w niej wiele optymizmu, bo jest dowodem na to, że z nerwicą lękową można normalnie żyć i funkcjonować, jeśli tylko podejmie się odpowiednie leczenie.

Książka w ofercie sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/bo-we-mnie-jest-lek-moje-zmagania-z-nerwica/

Autorka opowiedziała o swoich traumach, problemach życia codziennego, o tym, jak choroba niszczyła ją i jej bliskich, zanim została zdiagnozowana i podjęła leczenie. Okazuje się, że to wcale nie jest takie proste, bo ani lekarze nie potrafili odpowiednio zdiagnozować objawów somatycznych, z którymi Anna udawała się do kolejnych specjalistów, ani ona sama nie potrafiła rozpoznać prawdziwej przyczyny złego samopoczucia, a później wcale nie było tak łatwo pogodzić się z diagnozą i rozpocząć leczenie. Znalezienie odpowiedniego terapeuty jest niezwykle ważne, nie mniej ważne jest jednak wsparcie bliskich osób i ich pomoc w powrocie do zdrowia. Nasza bohaterka miała to szczęście, że na swojej życiowej drodze znalazła życzliwe i pomocne osoby oraz właściwe wsparcie terapeutyczne. Postanowiła napisać tę książkę, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z tymi, którzy zmagają się z tą chorobą, a także z tymi, którzy po prostu chcieliby zrozumieć, co czuje taka osoba i z jakimi problemami i przeciwnościami boryka się każdego dnia.Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co przeżywają ludzie, których spotykamy – widzimy tylko to, co chcemy widzieć lub to, co oni chcą nam pokazać, a niekiedy zdarza się tak, że przybierają oni maski w obawie o to, co sobie o nich ludzie pomyślą. Strach przed wyśmianiem, brakiem akceptacji, przed poczuciem inności… Jednak choroba nie jest czymś, czego powinniśmy się wstydzić, tak jak nie jest powodem do izolacji czy ucieczki od życia. Można osiągnąć bardzo wiele, jeśli tylko pójdzie się właściwą drogą i da szansę sobie i innym, którzy wyciągają do nas pomocną dłoń.
Comment here