Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Bez kategoriiChoroby, zaburzeniaCiekawostkiZdrowie

5 naturalnych środków na depresję

Rate this post

Ale to nie do końca prawda. Chociaż niektóre leki pomagają w objawach, mogą nie rozwiązać prawdziwego problemu. W niektórych przypadkach są one bardzo potrzebne i pomocne w krótkim okresie. Jednak niektóre badania kwestionują ich długoterminową skuteczność.

„Twoje emocje nie powinny cię paraliżować. Nie powinny być defensywne. Nie powinny cię powstrzymywać od bycia tym, kim możesz być.
-Wayne W. Dyer-

Nie wspominając o tym, że niektóre z tych leków mają skutki uboczne. Czasami korzystanie z nich dłużej ma bardzo poważne następstwa. To prawda, że ​​czasem potrzebujemy leków. Jednak zawsze powinniśmy starać się ograniczać, gdy tylko jest to możliwe.

Są jednak dobre wieści! Możemy użyć naturalnych środków na depresję. Oto pięć dobrych, naturalnych sposobów na poprawę nastroju.

1. Zdrowe odżywianie

Pokarm, który dostarczamy dla naszego organizmu, może poprawiać lub pogarszać nasze nastroje. Osoba w stanie depresji potrzebuje diety bogatej w niektóre witaminy i minerały. Jedz pokarmy zawierające te składniki odżywcze:

  • Witaminy C i D. Znajdziesz je między innymi w owocach cytrusowych, brokułach, melonie, zielonej papryce, rybach, jajach i mleku.
  • Żelazo i cynk. Są w czerwonym mięsie, rybach, skorupiakach, żółtkach jaj, czekoladzie, orzeszkach ziemnych, kiełbasie, maśle itp.
  • Kwas foliowy. Możesz znaleźć go w owocach cytrusowych, fasoli, pszenicy i mleku.
  • Omega 3. Ogólnie można go znaleźć w rybach.
  • Selen. Jedz soczewicę, groszek, orzeszki ziemne, masło orzechowe i inne orzechy.

Zdrowa dieta nie przyniesie rezultatów z dnia na dzień. Ale przy odrobinie cierpliwości nie potrwa długo, zanim zaczniesz widzieć efekt. Pamiętaj także, że te składniki odżywcze same nie wyleczyłyby depresji. Ale zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Zobacz – Jak Jeść by Zdrowo Żyć

2. Ćwiczenia są bardzo dobre w przypadku depresji

Istnieje mnóstwo badań, które pokazują, jak ćwiczenie odgrywa decydującą rolę, jeśli chodzi o nastrój. W rzeczywistości są ludzie, którzy twierdzą, że ćwiczenia fizyczne mogą działać tak tak silnie, jak leki przeciwdepresyjne.Ćwiczenia zwiększają naszą dopaminę i serotoninę. Powoduje to dobre samopoczucie, a także większy spokój, pewność siebie i lepszy nastrój. Nie musimy jednak zachowywać się jak zawodowy sportowiec. Najważniejsze jest regularne wykonywanie aktywności fizycznej. To wystarczy, aby czerpać korzyści z ćwiczeń. A może zaczniesz biegać! Bieganie to nie tylko samodzielna dyscyplina sportowa czy aktywność rekreacyjna, lecz również może być połączona z innym fizycznym bądź umysłowym działaniem, jak na przykład biegi na orientację – wysiłek fizyczny i umiejętności rozumowania. Zatem BIEGNIJ Z GŁOWĄ!

3. Zioła przeciwdepresyjne

Hypericum (tutsan), znany również jako dziurawiec zwyczajny. Najlepsze jest to, że nie ma skutków ubocznych jakie mogą wywoływać leki syntetyczne. Jego pozytywny wpływ na depresję ocenili różni lekarze w Niemczech.

Hierba de San Juan dla depresión

Wywar jest bardzo łatwy do zrobienia.Można go znaleźć w aptekach lub sklepach zielarskich. Zazwyczaj stosowana dawka w przypadku depresji to pół szklanki, dwa razy dziennie. Powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli przyjmujesz inne leki w tym samym czasie. Aby wykluczyć ryzyko wystąpienia niebezpiecznych interakcji.

4. Obcowanie z przyrodą – najlepszy środek na depresję

Światło słoneczne ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i nastrój. Przede wszystkim słońce daje nam witaminę D. Plus wykazano, że ciemność zwiększa produkcję melatoniny. Powoduje to uczucie zmęczenia i obniżoną funkcję poznawczą.

Udowodniono również, że brak światła słonecznego hamuje produkcję serotoniny. Serotonina jest substancją, która pośrednio wpływa na nasz nastrój. Tak więc wysoki poziom melatoniny i niski poziom serotoniny razem nie mają korzystnego wpływu dla naszego nastroju. Dlatego jest to zła kombinacja, jeśli chodzi o depresję. Obcowanie z przyrodą to darmowy, naturalny antydepresant, z którego korzystajmy mądrze.

5. Masaż

Masaż to tysiącletnia technika często stosowana w medycynie wschodniej. Możesz z niego korzystać nawet jeśli przyjmujesz leki. Na początek masaż zmniejsza napięcie mięśni i pozwala na stan relaksu. Pomaga to poprawić nastrój i dodaje energii. Masaż jest jednym z najlepszych lekarstw na depresję.

masaż jest jednym z najlepszych lekarstw na depresję

Wszystkie te naturalne środki na depresję są skuteczne. Najlepsze jest to, że nie tylko zmniejszają objawy. W rzeczywistości poprawiają jakość naszego życia i wspomagają zdrowie. Co więcej, nie mają negatywnych skutków ubocznych, a jeśli będziemy je stosować, z czasem osiągniemy lepsze wyniki.
Comment here