Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiPoradyZdrowie

4 witaminy dla twojego mózgu

Rate this post

Mózg jest bez wątpienia najważniejszym organem w naszym ciele. Dba o wszystkie funkcje organizmu, które utrzymują nas przy życiu. To także miejsce, które zawiera naszą świadomość, nasze myśli i naszą osobowość. ważny organ potrzebuje witamin. Zadbaj o zdrowie psychiczne!

Dlatego absolutnie niezbędne jest dbanie o tę część ciała. W tym artykule powiemy o najlepszych witaminach dla twojego mózgu, abyś mógł w pełni wykorzystać ten ważny narząd. Poznanie substancji z tej listy będzie dla ciebie szczególnie przydatne, jeśli ostatnio częściej niż zwykle odczuwasz zmęczenie.

Które witaminy są dobre dla mózgu?

Witaminy to naturalne substancje, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Istnieją naturalnie w wielu pokarmach, które codziennie spożywamy. To ważne, dlaczego dobra dieta oznacza dobry poziom witamin.

Spośród wszystkich witamin, które istnieją, niektóre mają szczególnie pozytywny wpływ na mózg i jego główne funkcje. Na przykład możesz poprawić swoją pamięć lub koncentrację, jeśli przyjmujesz zdrową ilość niektórych witamin.

Problem polega na tym, że czasami nasza dieta nie jest tak zrównoważona, jak powinna. Dlatego tak ważne jest, aby dowiedzieć się, które witaminy są najważniejsze dla mózgu i z jakich pokarmów można je uzyskać. W tym artykule skoncentrujemy się na tych czterech:

  • Po pierwsze: witamina A
  • Po drugie: witamina B1
  • Po trzecie: witamina C
  • Po czwarte: witamina D

Teraz omówimy każdy z nich szczegółowo.

Witamina A

Witamina A, znana również jako beta karoten, jest jedną z najbardziej korzystnych witamin dla Twojej pamięci . Mnóstwo badań połączyło go z ochroną przed degeneracją poznawczą i ogólną poprawą zdolności umysłowych. odkryto również, że brak witaminy A może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak trwała ślepota.

Ale skąd wziąć tę cudownie dobroczynną witaminę? Beta karoten to czerwonawy pigment, który występuje w owocach takich jak marchew, dynie, mango i papaja. Zatem jedzenie tych owoców może ci bardzo pomóc, jeśli masz problemy z pamięcią.Tiamina

Druga witamina z naszej listy nosi nazwę tiamina. Jest to jedna z najważniejszych substancji w naszym mózgu i układzie nerwowym. Odgrywa także ważną rolę, jeśli chodzi o przekształcanie dostarczonego pokarmu w energię. Spełnia również inne funkcje organizmu, takie jak krążenie krwi i wchłanianie glukozy.

Ale przejdźmy do tego, co daje dla twojego mózgu. Udowodniono, że niedobór witaminy B1 może prowadzić do różnego rodzaju poważnych problemów, od utraty pamięci po depresję. W niektórych przypadkach może rozwinąć się niszczycielska choroba znaną jako zespół Korsakoffa, który jest powszechny u osób, które spożywały za dużo alkoholu w swoim życiu.

Ta niezbędna substancja jest najłatwiejsza do znalezienia w mięsie (zwłaszcza kurczaku, wieprzowinie i wołowinie). Możesz go również uzyskać z orzechów, niektórych owoców i warzyw oraz niektórych pełnych ziaren.

Witamina C

Witamina C jest jedną z najbardziej znanych witamin na świecie ze względu na jej wiele zalet. Jest również nazywany „kwasem askorbinowym” i jest silnym przeciwutleniaczem, który zapobiega zbyt szybkiemu starzeniu się mózgu.

Według badań może to pomóc poprawić funkcje mózgu, takie jak koncentracja i pamięć. Ponadto może zapobiegać niektórym chorobom, takim jak zwykłe przeziębienie, a nawet rak. Wreszcie, niektórzy eksperci postrzegają go jako naturalny środek przeciwdepresyjny, ponieważ podnosi poziom serotoniny i pomaga poprawić nastrój.

Ta ważna witamina jest szczególnie obecna w cytrusach. Pomarańcze, mandarynki, truskawki, ananas i grejpfrut to tylko niektóre z produktów o najwyższym stężeniu witaminy C. Jest też trochę warzyw, takich jak brokuły i papryka, z dużą ilością witaminy C.

Witamina D

Ostatnia witamina, o której będziemy rozmawiać, jest w pewnym sensie wyjątkiem. Jest to jedyny z nich, który nie istnieje w żadnej znanej nam żywności. Mimo to utrzymanie jego dobrego poziomu jest absolutnie niezbędne dla utrzymania zdrowego mózgu i ciała.

Jak więc zdobyć więcej witaminy D? Odpowiedź: musisz uzyskać bezpośrednią ekspozycję na słońce. Światło słoneczne pozwala metabolizować tę substancję w organizmie i może poprawić nastrój, pomóc w wytwarzaniu większej ilości testosteronu oraz poprawić zdolność umysłową do rozwiązywania problemów.

Jak widać, większość tych ważnych witamin znajduje się w najbardziej zdrowej żywności (owoce, warzywa i mięso). Utrzymuj zbilansowaną dietę, ćwicząc i dbając o wystarczającą ekspozycję na słońce – wszystko to pomoże ci utrzymać mózg w dobrym stanie.
Comment here