Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Bez kategorii

Esperal Bydgoszcz – terapia osoby uzależnionej

Rate this post
Esperal jest znanym lekiem, który wszywany jest pod skórę w celu powstrzymania się od dalszego picia alkoholu. Uwalnia się tylko w momencie, kiedy w organizmie jest alkohol w dowolnej postaci. Terapia z pomocą Esperalu jest używana przez osoby, które bardzo często powracają do nałogu alkoholowego.

Kiedy terapia z pomocą Esperalu daje swoje dobre efekty?

Wszywka alkoholowa Esperal Bydgoszcz jest bardzo pozytywny w swoim działaniu tylko wtedy, kiedy połączony jest z terapią psychologiczną. Sam w sobie nie da tak dobrych efektów. Jego czas działania jest wydłużony do 12 miesięcy i wielu alkoholików oczekuje przez ten czas w trzeźwości na moment, kiedy znów będą mogli się napić. Łączenie Esperalu, jako terapii awersyjnej, z terapią grupową, bądź indywidualnymi rozmowami z psychologiem, daje najlepsze efekty. Osoba uzależniona musi zrozumieć, dlaczego sięga po alkohol, jaka jest tego przyczyna oraz w jakich sytuacjach najczęściej się upija. Zrozumienie swoich emocji oraz rozwiązanie problemów sprawia, że alkohol nie będzie już sposobem na ucieczkę przed nimi. Ważne jest też zrozumienie swojego problemu, pogodzenie się z chorobą oraz inne metody, które będą konieczne do rozładowania stresu i nie będą łączyły się z upijaniem się. Często osoby uzależnione czują się bardzo samotne w swoim nałogu. Potrzebne także jest wsparcie bliskich osób, które będą kontrolowały osobę uzależnioną oraz będą potrafiły z nią rozmawiać oraz razem rozwiązywać problemy.Na czym polega zaszycie alkoholowe?

Esperal jest umieszczany pod skórą w niewidocznym miejscu, najczęściej na łopatce bądź na pośladku. Nie przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu. Uwalnia się tylko w momencie, kiedy w organizmie znajduje się alkohol, więc jeśli osoba uzależniona nie będzie piła zgodnie z zaleceniami lekarza, może nie zauważyć żadnej różnicy w codziennym funkcjonowaniu. Esperal pod skórą umieszcza lekarz podczas jednorazowego zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg trwa około 30 minut. Wcześniej przeprowadzany jest wywiad, który wykluczy wszystkie przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Jeśli osoba uzależniona mimo zaleceń lekarza wypije alkohol, mając wszywkę alkoholową, odczuje bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Należą do nich m.in. zawroty głowy, mdłości oraz wymioty, a także silne uczucie strachu, panika, kołatanie serca. Alkoholik po takim doświadczeniu nie będzie chciał wrócić do picia alkoholu. Esperal jest uwalniany w momencie wypicia alkoholu, ale również wtedy, kiedy osoba z wszywką alkoholową zażyje leki, które w swoim składzie mają alkohol. Należy więc bardzo dokładnie przejrzeć skład leków, by sprawdzić, czy nie zawierają one w sobie alkoholu. Wykaz leków po zabiegu otrzymamy również od lekarza. Po wszywce alkoholowej pozostaje niewielki ślad w postaci zszytej rany. Często wykorzystywane są wygodne szwy rozpuszczalne, by nie trzeba było wracać na kolejną wizytę. Po zaszyciu alkoholowym lekarz może doradzić nam odpowiedniego terapeutę.

 
Comment here