Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Bez kategorii

15 rzeczy, które się zdarzą, gdy skończysz 40 lat

Rate this post

Ukończenie czterdziestki sprawia, że analizujesz wiele rzeczy i zadajesz wiele pytań. Czy żyłem jak chciałem? Jestem szczęśliwy? Czy spełniłem swoje marzenia? Być może odpowiedzi na te pytania powstają na skutek kryzysu wieku średniego. Jest to wiek refleksji, zmiany w razie potrzeby, aby dowiedzieć się, czy jesteś tym, kim chcesz być.

Ukończenie czterdziestki nie musi być kryzysem. To czas, aby nauczyć się, jak cieszyć się prawdziwie doświadczać każdej sekundy życia, mieć świadomość, że każda chwila jest niezastąpionym skarbem i przypominać sobie, że żyje się tylko raz. Ukończenie czterdziestki wiąże się z wieloma zmianami. Kiedy osiągniesz ten wiek, mogą się zdarzyć niezwykłe rzeczy.

Zwiększasz swoją samoocenę

Kiedy kończysz czterdzieści lat, jesteś świadomy jakie są twoje wady i zalety, już zaakceptowałeś siebie i nauczyłeś się siebie cenić. Nauczyłeś się kochać siebie, zarówno wtedy, gdy popełniasz błędy, jak i gdy postępujesz słusznie, gdy płaczesz i śmiejesz się. Jesteś pewien siebie i wiesz, że inni to widzą, dzięki czemu czujesz się w harmonii ze światem.

Życie kurczy się lub rozwija proporcjonalnie do czyjejś odwagi”.
-Anaïs Nin-

dziewczyna z balonem serca

Odsuwasz się od toksycznych ludzi

Wiesz już, jak rozpoznawać ludzi, którzy mogą wyrządzić ci krzywdę, którzy odbierają ci energię, przebywanie w pobliżu których nie jest przyjemne. Nie nalegasz na zmianę innych ludzi; po prostu je akceptujesz i otaczasz się ludźmi, których obecność  pozytywnie wpływa na ciebie.

Akceptujesz swoje ciało

Jesteś piękna, akceptujesz swoje niedoskonałości, a twoja niepewność zniknęła z upływem lat, gdyż wszyscy mamy wady i są częścią tego, kim jesteśmy. Ktokolwiek cię kocha i docenia, pokocha cię takim, jakim jesteś, i nie będzie próbował cię zmienić. Wiesz o tym i żyjesz w pokoju ze swoim ciałem i duszą.

Zastanawiasz się, czy twoje życie jest takie, jakie chcesz

Kiedy kończysz 40 lat, zastanawiasz się, czy przeżyłeś je jek chciałeś, po swojemu, i masz świadomość, że jeśli nie, nadszedł czas, aby wprowadzić wszystkie zmiany, które są niezbędne do spełnienia marzeń. Teraz wiesz, że zmiana jest możliwa i możesz walczyć o to, co chcesz.

Nie dbasz tak bardzo o to, co myślą inni

To, co inni myślą i mówią, nie ma już na ciebie wpływu, ponieważ nauczyłeś się cenić siebie i swoje własne opinie. Kryteria innych ludzi nie będą kierować twoim życiem. Zamiast tego zmienią się twoje wartości i sposób rozumienia rzeczy.

Nauczysz się ignorować tych, którzy cię nie kochają, nie tolerują

Akceptujesz to, ze nie każdy będzie cię kochał, akceptował. Zdajesz sobie sprawę, że ludzie, którzy nie zabiegają o ciebie, nie kochają cię, ludzie, którzy za tobą tęsknią i ludzie, którzy nie są dla ciebie, nie są ci potrzebni. Ty otaczasz się ludźmi, których obecność cenisz i którzy cię kochają i szanują twoją osobę. I zdajesz sobie sprawę, że jeśli ktoś cię nie kocha, nie chcesz go w swoim życiu i pozwalasz mu odejść.

„Z czasem poznajesz subtelną różnicę między chwytaniem czyjejś ręki a łańcuchem jej duszy”.
-Jorge Luis Borges-człowiek odchodzi

Odkrywasz, kim są twoi prawdziwi przyjaciele

Przez 40 lat życia miałeś wielu różnych przyjaciół. Niektórzy zniknęli z twojego życia, inni wciąż przy tobie są. Niektóre przyjaźnie są od niedawne inne od wielu lat. I oczywiście teraz wiesz, kto jest naprawdę twoim przyjacielem, który pokazał ci, że docenia cię zarówno w dobrych, jak i złych momentach. Są zawsze po twojej stronie i zapewniają ci bezwarunkowe wsparcie.

Prawie nic cię nie zawstydza

W wieku czterdziestu lat sytuacje, które sprawiały, że w przeszłości często cię peszyły, teraz tylko rozśmieszają, ponieważ nie masz już wstydu. Nie obchodzi Cię, co inni myślą, mówią lub robią. Jeśli masz coś do powiedzenia, powiedz to. Jeśli musisz się z siebie śmiać, śmiejesz się.

Próbujesz urzeczywistnić swoje marzenia

Wiesz, których marzeń jeszcze nie spełniłeś i wiesz, że to tylko kwestia woli, czy je osiągniesz, czy nie. Kiedy skończysz 40 lat, po prostu starasz się je urzeczywistnić. Tworzysz plan działania, realizujesz go i krok po kroku widzisz, jak marzenia się urzeczywistniają.

Mówisz co myślisz

Nauczyłeś się mówić, co myślisz, aby nie gryźć się w język, ponieważ wiesz, że jeśli będziesz siedział cicho, poczujesz się źle. Ale nauczyłeś się również mówić to, co myślisz grzecznie, z szacunkiem i stanowczo. Twoja opinia jest ważna i inne osoby powinny to wiedzieć.

Nauczysz się doceniać tu i teraz

kwiaty i słońce

Każda chwila jest widoczna i odczuwana na wyciągnięcie ręki. Jesteś podekscytowany uśmiechem dziecka, pewnością siebie przyjaciela, uściskiem partnera. Cenisz każdą chwilę, ponieważ teraz wiesz, że liczy się tu i teraz.

„Są dusze, co mają modre gwiazdy z niebios, w liściach czasu zorzę poranną uwiędłą i czyste zakątki, co w swym wnętrzu strzegą szmeru snów minionych i tęsknot.”.
-Federico García Lorca-

Wiesz, że prawie każdy problem ma rozwiązanie

Jeśli problem ma rozwiązanie, poszukaj go i zaimplementuj. Jeśli nie ma rozwiązania, nie przejmuj się tym, ponieważ wiesz, że nic nie możesz zrobić. Słowo „niemożliwe” ma dla ciebie inne znaczenie, ponieważ życie nauczyło cię, że niewiele rzeczy jest niemożliwych. Musisz tylko być kreatywnym w rozwiązywaniu problemów.

Śmiejesz się z siebie

Śmiejesz się z tego, co mówisz i co myślisz, z śmiesznych rzeczy, które czasami robisz, ze swoich dziwactw i z twojego sposobu widzenia rzeczy. Uśmiech to najlepszy sposób, aby zaakceptować siebie i cieszyć się tym, kim jesteś.

Lubisz seks

para w łóżku

Zniknęły uprzedzenia dotyczące seksu. Nauczyłeś się cieszyć swoją seksualnością, ponieważ teraz wiesz, że to coś więcej niż łóżko: spojrzenie, pocałunek, wiadomość, chwila trwająca, wieczność. To coś, co lubisz w pełni, we wszystkich jego niuansach.

Zdajesz sobie sprawę, że jesteś w najlepszej fazie swojego życia

Kiedy kończysz czterdzieści lat, wiesz, że czujesz się cudownie, kochasz siebie, śmiejesz się ze swoich wad, możesz spełnić swoje marzenia, seks jest cudowny, możesz wybrać, kogo chcesz w swoim życiu, i że ostatecznie jesteś w najlepszym etapie swojego życia.
Comment here