Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaZdrowie

Wskazówki dotyczące życia z OCD

5/5 - (1 vote)

Nawet gdy wszystko idzie dobrze, OCD – obsesyjne myśli i kompulsywne zachowania – i towarzyszący im niepokój – mogą pochłonąć ogromne ilości czasu i energii. Chociaż leki i terapia są głównymi sposobami leczenia tego stanu przez całe życie, samemu również możesz o siebie zadbać .

Jedzenie i nastrój. Jedyną ważniejszą rzeczą niż zdrowe odżywianie jest regularne jedzenie. Kiedy jesteś głodny, spada twój poziom cukru we krwi. To może cię rozdrażnić lub zmęczyć. Zacznij od codziennego śniadania i staraj się jeść małe posiłki częściej niż duże posiłki w porze lunchu i kolacji.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne – Literatura

Sięgnij po:

  • Orzechy i nasiona, które są pełne zdrowych składników odżywczych
  • Białko, takie jak jajka, fasola i mięso, które podsycają cię powoli, aby utrzymać lepszą równowagę
  • Złożone węglowodany, takie jak owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste, które pomagają utrzymać stały poziom cukru we krwi.

Unikaj kofeiny, stymulantu w herbacie, kawie, napojach gazowanych i napojach energetycznych. Może podnieść poziom niepokoju.

Trzymaj się swoich recept. Może być kuszące, aby uniknąć OCD za pomocą narkotyków lub alkoholu.Śpij. Niepokój może utrudniać spanie. Ale sen jest ważny dla dobrego zdrowia psychicznego. Zamiast oczekiwać, że położysz się i od razu zaśniesz, stwórz rutynę snu , która pomoże ci zasnąć. Zamień czas spędzony na oglądaniu telewizji na 10 minut relaksującej muzyki lub ciepłej kąpieli. Zredukuj hałas i zmniejsz oświetlenie oraz dostosuj temperaturę w swojej sypialni, abyś zasnął i spał całą noc.

Bądź aktywny. Kiedy czujesz się zaniepokojony, twoje ciało uwalnia hormon zwany kortyzolem. Jest pomocny w małych dawkach, ale szkodliwy na wysokim poziomie. Regularne ćwiczenia kontrolują poziom kortyzolu i przynoszą korzyści dla całego ciała.

Weź swoje leki. Ważne jest, aby przyjąć odpowiednią dawkę leku we właściwym czasie. Jeśli zapomnisz go przyjąć lub zdecydujesz się pominąć dawkę, może to wywołać objawy. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli wystąpią skutki uboczne lub zanim podejmiesz inne środki.

Szukaj wsparcia. Nie trzymaj tego w sobie. Szukaj pomocy wokół siebie: rodzina, znajomi, lekarz. Czasami zwykłe mówienie głośno, co myślisz, może obniżyć niepokój i dać ci perspektywę. Oprócz lekarza, znajdź terapeutę, grupę wsparcia, aby połączyć cię z osobami, które rozumieją.

Naucz się relaksować. Twoje ciało nie może się zrelaksować, jeśli nie wie jak. Techniki relaksacyjne, takie jak joga, medytacja, spacery lub rysowanie, uczą ciało, jak to jest być spokojnym. Wypróbuj kilka, aby znaleźć to, co jest dla Ciebie najlepsze, i spędź na ulubionych zajęciach 30 minut dziennie.

Świętuj zwycięstwa. Nauka życia z OCD wymaga czasu. Jak każdy inny cel, będziesz miał sukcesy i porażki. Ważne jest, aby pracować nad swoim OCD, ale tak samo ważne jest dopingowanie dużego i małego postępu, jaki robisz w drodze do zdrowienia.
Comment here