Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaZdrowie

Jakość życia pacjentów z chorobami zwyrodnieniowymi

Rate this post

Większość ludzi uważa, że ​​dobra jakość życia polega na dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym. W rezultacie, kiedy zachorują, wydaje się, że wszystko się rozpada i życie nie jest już nic warte. Jest to powszechny problem u pacjentów z chorobami zwyrodnieniowymi.

Co to jest reumatoidalne zapalenie stawów – jak sobie radzić z chorobą? http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/reumatoidalne-zapalenie-stawow-radzic-choroba/

Ważne jest, aby pamiętać, że jakość życia nie jest mierzona wyłącznie przez zdrowie. Istnieje wiele innych ważnych czynników, co jest dobrą wiadomością dla osób z chorobami zwyrodnieniowymi, dla których niepokojąca jest jakoś życia w obliczu ich dolegliwości. Zanim omówimy te czynniki, wyjaśnijmy, czym dokładnie są choroby zwyrodnieniowe.

Co to jest choroba zwyrodnieniowa?

Choroby zwyrodnieniowe to przewlekłe stany, w których z czasem niektóre komórki niszczeją. Wpływa to negatywnie na jakość tkanek ciała, a nawet może powodować ich zaprzestanie działania. Choroby te, w przeciwieństwie do chorób zakaźnych, nie są wywoływane przez siły zewnętrzne.

Niektóre przykłady dobrze znanych chorób zwyrodnieniowych to takie, które atakują centralny układ nerwowy. W rezultacie wpływają one na funkcję mózgu pacjentów, co może wpływać na funkcje poznawcze, a także kontrolę motoryczną. Dwie najbardziej znane to choroba Alzheimera i Parkinsona.http://www.psychoskok.pl/autorzy/jaroslaw-niebrzydowski/

Jednak choroby zwyrodnieniowe nie tylko wpływają na układ nerwowy. Choroby te dotykają wielu rodzajów tkanek i narządów.

Pacjentom i ich rodzinom trudno jest poradzić sobie z chorobami zwyrodnieniowymi, ponieważ są nieuleczalne i ograniczają niezależność pacjentów i swobodę przemieszczania się. Należy jednak również podkreślić, że choroby te nie ograniczają całkowicie jakości życia pacjentów.

Jak poprawić jakość życia pacjentów z chorobami zwyrodnieniowymi

Jakość życia jest pojęciem abstrakcyjnym, trudnym do zdefiniowania, chociaż większość ludzi odnosi to do dobrego samopoczucia. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne czynniki, które podnoszą jakość życia. Na przykład osobiste relacje i poczucie własnej wartości są prawdopodobnie częścią koncepcji szczęścia u większości ludzi. Dlatego dla pacjentów z chorobami zwyrodnieniowymi pomocne jest skupienie się na tych elementach we własnym życiu.

Dobre środowisko rodzinne. Bliscy członkowie rodziny powinni wspierać pacjenta. Ważne jest, aby pacjent nie czuł się ciężarem.

  • Aktywne życie towarzyskie. Przynależność do grupy jest ważna dla jakości życia. Istnieje wiele grup wsparcia dla osób z chorobami przewlekłymi. Tam pacjenci mogą wyrazić swoje obawy i wyciągnąć wnioski z doświadczeń innych. Poszukiwanie grupy wsparcia to świetny sposób na poprawę samopoczucia pacjentów.
  • Zdrowie fizyczne. Jeśli chcesz czuć się dobrze, musisz dbać o siebie. Dlatego pacjenci z chorobami zwyrodnieniowymi nie powinni zaniedbywać swojego zdrowia fizycznego.

Inne sposoby pomocy pacjentom z chorobami zwyrodnieniowymi

Oprócz tego, o czym już wspominaliśmy, istnieje wiele innych terapii, które mogą poprawić jakość życia pacjenta. Na przykład terapia z udziałem zwierząt (dogoterapia, felinoterapia, hipoterapia).

Niezależnie od tego, co wybierzesz, ważne jest to, że istnieje wiele sposobów, aby pomóc osobom z chorobami przewlekłymi poprawić ich jakość życia.
Comment here