Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

EmocjePoradySeksualnośćZdrowie

Wpływ emocji na libido — czy stan emocjonalny może wpłynąć na brak ochoty na seks?

Rate this post

Brak ochoty na seks to wbrew pozorom dość częsty problem w dwudziestym pieszym wieku. Przyczyn takiego stanu rzeczy, może być wiele, w tym na przykład prowadzenie nieodpowiedniego trybu życia. Z czego może wynikać brak ochoty na współżycie? Oprócz złego stanu zdrowia czy przemęczenia problem ten może być spowodowany również przez emocje.

Problem z seksem a emocje?

Jeśli chodzi o problemy z seksem, to mogą mieć one niezwykle różnorodne przyczyny. Poniżej zostały przedstawione jedynie niektóre z nich:

  • częste palenie papierosów w dużych ilościach,
  • regularne spożywanie alkoholu,
  • schorzenia, w tym na przykład problemy z krążeniem, stany zapalne układu moczowego czy nawet nowotwory.

Oprócz powyższych na poziom libido mogą wpływać również emocje. Rozumie się przez to oddziaływanie zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Jeśli chodzi o korzystny wpływ, to dobrze na libido wpływają oczywiście takie emocje jak na przykład radość (euforia), poczucie dumy oraz — co jest równie ważne — spokój. Jeśli nie mamy w głowie obaw dotyczących kwestii finansowych czy zawodowych, ochota na łóżkowe igraszki powinna wzrastać.Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać o całej palecie negatywnych emocji, które w bardzo niekorzystny sposób wpływają na zainteresowanie seksem. Zalicza się tu między innymi silny, utrzymujący się przez dłuższy czas stres. Silne napięcie emocjonalne bardzo często przekłada się na spadek libido. To właśnie dlatego nierzadko problem z seksem mają osoby zatrudnione na wysokich stanowiskach czy przedsiębiorcy. Konieczność zarządzania dużymi zespołami oraz codziennego stawiania czoła licznym wyzwaniom sprawia, że nieodłącznym elementem ich życia zawodowego jest właśnie stres.

Oprócz tego zły wpływ na chęć współżycia erotycznego ma również depresja. Różnego rodzaju stany depresyjne sprawiają, że osoba chora na depresję nie jest w stanie cieszyć się życiem i nie widzi sensu w swoim funkcjonowaniu oraz takich czynnościach jak na przykład uprawianie seksu.

Problemy z seksem. Podsumowanie

Jak widzisz, problemy z seksem mogą wynikać ze skrajnych emocji, jakie odczuwamy. Można przynajmniej częściowo ograniczyć ten problem, stosując np. metody medytacji w celu uzyskania spokoju oraz zażywając preparaty typu Maxon Forte.

Trzeba jednak pamiętać o jednym ważnym aspekcie: takie sposoby działania absolutnie nie powinny być stosowane jako sposób na rozwiązanie problemu. Są to jedynie środki doraźne. Jeśli mimo to problem nie ustępuje lub nawet nasila się, konieczna może być wizyta u lekarza.
Comment here