Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiPorady

Jakie sprzęty rehabilitacyjne można odliczyć od podatku PIT?

Rate this post

Osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie mogą skorzystać z przewidzianej dla nich ulgi rehabilitacyjnej, która pozwala na obniżenie wymiaru podatku PIT. Ulga dostępna jest również w przypadku zakupu i naprawy sprzętu rehabilitacyjnego. Jakie sprzęty można wtedy odliczyć?

Ulga rehabilitacyjna na sprzęt – co można odliczyć?

Czy sprzęt rehabilitacyjny można odliczyć od podatku? Tak, jest to możliwe w ramach ulgi rehabilitacyjnej, dlatego też poniesione wtedy wydatki pozwalają na obniżenie wymiaru podatku i często uzyskanie jego zwrotu.

Z ulgi rehabilitacyjnej można skorzystać w przypadku zakupienia określonych typów sprzętów służących do rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności codziennych, które związane są z potrzebami osób z niepełnosprawnością. Jaki sprzęt rehabilitacyjny można odliczyć od podatku? Jak wymieniają specjaliści firmy Relax-Med są to między innymi:
– Wózki inwalidzkie – Wózki inwalidzkie są niezbędnym urządzeniem dla osób niepełnosprawnych i nie mogących chodzić. Mogą być ręczne lub elektryczne
– Balkoniki wspomagające – przeznaczone dla osób, które nie mogą łatwo wchodzić po schodach lub korzystać ze schodów.
– Kule ortopedyczne,
– Materace i łóżka rehabilitacyjne,
– Piłki do rehabilitacji,
– Drabinki do rehabilitacji,
– Stabilizatory,
– Ortezy,
– Buty i wkładki ortopedyczne,
– Rowerki stacjonarne.
– InneWarto pamiętać, że odliczyć można tylko sprzęt, który należy do jednej z kategorii: sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny lub medyczny. Do takich przedmiotów należą powyżej wymienione produkty. Nie można doliczyć sprzętu przeznaczonego do wykonywania codziennych czynności w gospodarstwie domowym. Można natomiast odliczyć wydatki związane z naprawą uszkodzonego sprzętu używanego podczas rehabilitacji.

Jak skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej?

Jeśli jesteś niepełnosprawną osobą, możesz kwalifikować się do ulgi rehabilitacyjnego. Skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej wymaga odliczenia poniesionych wydatków podczas rozliczania podatku PIT. Można skorzystać z niej w przypadku rozliczenia za pomocą zeznań PIT-37, PIT-36 lub PIT-28. Należy wtedy dołączyć do nich załącznik PIT/O z informacją o odliczeniach.

Do wykonania odliczenia konieczne jest zachowanie faktury na zakupiony sprzęt. Może być ona konieczna w przypadku kontroli z Urzędu Skarbowego.

Dokładne informacje o tym, jak odliczyć sprzęt rehabilitacyjny oraz inne wydatki, można uzyskać na stronie rządowej: https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-rehabilitacyjna/.
Comment here