Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaPoradyPsychoterapiaZdrowie

Poradnia psychologiczna – jakie aspekty wziąć pod uwagę przy jej wyborze?

5/5 - (1 vote)

Lista problemów, z jakimi można udać się po pomoc psychologa, jest naprawdę bardzo długa, choć wciąż, pomimo edukacji psychologicznej zakrojonej na szeroką skalę, sporo osób krępuje się prosić o pomoc w kryzysowych momentach życia. Poradnia psychologiczna to miejsce, w którym fachową pomoc uzyskają zarówno dorośli, jak i osoby niepełnoletnie, single oraz pary.

 

Kiedy warto zgłosić się po pomoc specjalisty i jak znaleźć najlepszą poradnię?

 

●      Poradnia psychologiczna – kiedy wizyta w niej staje się konieczna?

●      Czy do psychologa konieczne jest skierowanie?

●      Jak wybrać dobrą poradnię psychologiczną?

 

Odpowiedzi między innymi na te pytania zawiera poniższy tekst.

 

Poradnia psychologiczna – kiedy wizyta w niej staje się konieczna?

Są różne sytuacje w życiu człowieka, które sprawiają, że wizyta u psychologa staje się palącą potrzebą. Może to wynikać z potrzeby konkretnej osoby lub też jest to uzasadnione przepisami prawa. Jeżeli chodzi o kwestie prawne, to na badania do poradni psychologicznej kierowani są kandydaci na kierowców zawodowych oraz osoby starające się o uzyskanie stopnia niepełnosprawności. Poradnia psychologiczna to też miejsce, do którego warto zwrócić się o pomoc, gdy w życiu pojawi się jakaś sytuacja kryzysowa – nagła utrata pracy, śmierć bliskiej osoby czy inne traumatyczne zdarzenie niekorzystnie odbijające się na stanie psychicznym. Objawów depresyjnych nie można w żadnym przypadku bagatelizować, gdyż głęboka depresja to choroba, której leczenie trwa niekiedy kilka lat. 

Czy do psychologa konieczne jest skierowanie?

Jeżeli konkretna poradnia psychologiczna ma podpisany kontrakt z NFZ i wizyty są refundowane, to można skorzystać z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego. Na taką wizytę będzie jednak potrzebne skierowanie, które wystawić może dowolny lekarz. Jest do tego uprawniony zarówno pediatra, jak i internista. Można też wybrać się do poradni prywatnej. Jest to dobre rozwiązanie, gdy ktoś potrzebuje porady w krótkim czasie i chciałby ominąć kolejki. Prywatna poradnia psychologiczna nie wymaga skierowania.

 

Jak wybrać dobrą poradnię psychologiczną?

Poradnia psychologiczna spełni swoją rolę, jeżeli pomoże pacjentowi w uporaniu się z jego problemami. Warto wybierać miejsca sprawdzone, które cieszą się dobrą opinią innych. By dowiedzieć się więcej, można wejść na przykład na https://klinika-lmc.pl/uslugi/konsultacja-psychologiczna/, gdzie znajdują się wyczerpujące informacje. Wybierając konkretną poradnię dobrze jest sprawdzić, w czym się specjalizuje. Mając problem na przykład z dzieckiem uzależnionym od gier komputerowych, najlepiej będzie wybrać poradnię, w której pracuje specjalista z tego zakresu.

 

 

 
Comment here