Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiKsiążkiPorady

Radzenie sobie ze stresem finansowym

Rate this post

Myślenie o pieniądzach lub finansach podczas wakacji, kupowanie prezentów, rozrywka i podróże, może być stresujące. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci radzić sobie ze stresem finansowym nie tylko w okresie świątecznym:

Podejmij jedną decyzję finansową na raz. Kiedy ludzie stają w obliczu wielu decyzji, które sprawdzają siłę woli, badania sugerują, że ich siła woli może zostać łatwo nadszarpnięta. Odłóż na bok decyzje finansowe, zamiast podejmować zbyt wiele na raz i być przytłoczonym. Nauka Biznesu Krok po Kroku – poznaj kilka cennych wskazówek.

Śledź swoje wydatki. Badania pokazują, że śledzenie może być skutecznym narzędziem. Prowadź codzienną listę tego, jak wydajesz pieniądze.

Zidentyfikuj swoje stresory finansowe i opracuj plan. Oceń swoją sytuację finansową i sprawdź, kiedy powodują stres. Zapisz, w jaki sposób Ty i Twoja rodzina możecie zmniejszyć wydatki lub wydajniej zarządzać swoimi pieniędzmi. Następnie zobowiąż się do planu i regularnie go przeglądaj. Chociaż na krótką metę może to powodować niepokój, napisanie planu i trzymanie się go może zmniejszyć stres. Jeśli masz problemy z opłaceniem rachunków lub utrzymaniem zadłużenia, zwróć się o pomoc, dzwoniąc do banku, usług komunalnych lub wystawcy karty kredytowej, aby ustalić plan płatności.Rozpoznaj, jak radzisz sobie ze stresem związanym z pieniędzmi. W trudnych ekonomicznie czasach niektórzy ludzie są bardziej skłonni do łagodzenia stresu poprzez zwracanie się do niezdrowych czynności, takich jak palenie, picie, hazard lub nałogowe jedzenie. Napięcie może również prowadzić do większej liczby konfliktów i kłótni między partnerami. Uważaj na te zachowania — jeśli powodują one problemy, rozważ zwrócenie się o pomoc do psychologa lub środowiskowej kliniki zdrowia psychicznego, zanim problem się nawarstwi.

Unikaj pokus. Chociaż trzymanie się z dala od centrów handlowych i sklepów może nie być możliwe, ograniczenie spędzania czasu w nich może pomóc w zarządzaniu wydatkami. Wybierz alternatywną aktywność społecznościową zamiast zakupów. Unikaj impulsywnych wydatków, zostawiając w domu karty kredytowe i debetowe i zabierając tylko taką ilość gotówki, jaką możesz wydać.

Pamiętaj, co jest ważne. Komercja może przyćmić prawdziwy sens wydawania pieniędzy na zbędne przedmioty. Gdy lista wydatków na wakacje, świąteczne prezenty, remonty przewyższa budżet miesięczny, zmniejsz budżet. Przypomnij sobie, że rodzina, przyjaciele i związki liczą się bardziej niż przedmioty materialne.

Poproś o wsparcie. Badania pokazują, że posiadanie systemu wsparcia może pomóc w osiągnięciu celów. Otaczaj się ludźmi, którym ufasz, którzy będą wspierać Twoje cele finansowe i chcą pomóc Ci odnieść sukces. Czytaj książki, które pomogą osiągnąć wolność finansową – Top 10 poradników biznesowych.
Comment here