Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Książki

Muszki owocówki

5/5 - (1 vote)

Co dzieje się w mózgu osób uzależnionych? Specjaliści ogólnie definiują, że dochodzi do zakłóceń powiązań pomiędzy emocjami, myśleniem i zachowaniem.

Uzależnienie to choroba mózgu – według najnowszej definicji amerykańskich specjalistów, która wymaga stosownego leczenia, bez względu na to czy chodzi o uzależnienie od alkoholu, leków lub hazardu czy seksu.Bohaterowie książki Danuty Sadownik podejmują próbę wyrwania się ze spirali automatycznych myśli i działań. Okazuje się to niebywale trudne, przekonują się o tym nie tylko oni, również i ich najbliżsi a także sami terapeuci, którzy mimo własnych problemów starają się pomóc w tym trudnym zdaniu. Dawne historie z dzieciństwa i młodości nie pomagają w rozplątaniu gordyjskiego węzła dylematów. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, każde nowe doświadczenie, jak bardzo byłoby trudne, pomaga zdobywać życiową wiedzę i pozwala znaleźć niezależną drogę.

Doskonała lektura dla wszystkich, którzy choć raz w swoim życiu zetknęli się z dramatem uzależnienia. Pomimo iż porusza sprawy trudne, napisana została z poczuciem humoru i lekkością właściwą autorce.

 
Comments (1)

  1. […] Czy wiesz, że istnieją grupy terapeutyczne dla osób uzależnionych od zakupów, siłowni, jedzenia czy seksu? Bardzo dobrze opisane w książce Danuty Sadownik – Muszki owocówki. […]

Comment here