Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiEdukacjaPorady

Jak możesz złagodzić niepokój i stres związany z powrotem do szkoły?

Rate this post

Powrót do szkoły może być stresującym wydarzeniem, ale rodzice mogą pomóc dzieciom skutecznie poradzić sobie z końcem wakacji i początkiem roku szkolnego.

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko lub nastolatek wraca do wirtualnej nauki, czy do klasy, czas powrotu do szkoły może być dla wielu rodzin przytłaczający. Pandemia COVID-19 wciąż stwarza nowe wyzwania dla rodzin i szkół, ponieważ wciąż jest niepewne, jak będzie wyglądać powrót do szkoły w tym roku. Jest to czas, w którym musimy zachować elastyczność psychiczną, aby pomóc uczniom w przejściu z okresu wakacji do pójścia do szkoły.

Zachęcam was, abyście sięgnęli po tę pozycję. Może niektórzy rodzice znajdą w niej odpowiedzi na pytania, które dręczą ich w związku z zachowaniem ich dziecka. Polecam tę książkę również osobom, które nie posiadają własnych dzieci, aby choć trochę zrozumiały ten problem i poszerzyły swoją świadomość na otaczające ich sprawy.

Przejście może przetestować umiejętności radzenia sobie rodzin w radzeniu sobie z wieloma sprawami, takimi jak nowi nauczyciele i nowa klasa, a także zarządzanie protokołami bezpieczeństwa wraz z gorączkowymi harmonogramami szkoły i pracy. Często strach przed nieznanym – nowymi kolegami z klasy, nauczycielami lub myśl o trudnych zajęciach – jest najbardziej stresujący dla dzieci na początku szkoły.

Na szczęście dzieci są niezwykle zdolne do radzenia sobie ze zmianami, a rodzice mogą im w tym pomóc, zapewniając otoczenie, które wzmacnia odporność i zachęca je do dzielenia się i wyrażania swoich uczuć związanych z powrotem do szkoły.

Oto następujące wskazówki dotyczące powrotu do szkoły:

Ponownie rozpocznij szkolną rutynę swojej rodziny: na tydzień lub dwa przed rozpoczęciem szkoły rodzice powinni spróbować przywrócić dzieciom porządek w szkole. Może to oznaczać, że kładą się spać o zwykłej porze i wstają wcześnie, tak jak w szkole. Zorganizowanie plecaków, segregatorów, pudełek śniadaniowych również pomoże w przejściu do szkolnej rutyny i sprawi, że pierwszy poranek przebiegnie gładko.Poznaj swoich sąsiadów: Jeśli Twoja rodzina jest nowa w sąsiedztwie, a Twoje dziecko będzie rozpoczynać naukę w nowej szkole, postaraj się poznać inne dzieci z sąsiedztwa. Zaplanuj terminy zabaw lub, w przypadku starszych dzieci, dowiedz się, gdzie dzieci z sąsiedztwa mogą bezpiecznie spędzać czas, np. na basenie, w centrum rekreacji lub parku.

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem: Zapytaj dzieci o ich obawy związane z powrotem do szkoły, czy to osobiście, hybrydowo, czy wirtualnie. Pomóż, rozmawiając z nimi o niepewności, co przyniesie nowy rok szkolny i sposobach, w jaki możesz być elastyczny w przypadku ewentualnych zmian. Zapytaj, co podobało im się w poprzedniej szkole lub klasie i zobacz, jak te pozytywy można wykorzystać w ich nowym doświadczeniu. Jeśli Twoje dziecko wyraża niepewność co do nowego roku szkolnego, zorganizuj przejście przez budynek lub poproś personel szkoły, aby pokazał dziecku, gdzie znajduje się jego szafka lub sale lekcyjne, aby złagodzić lęk przed nieznanym. Po rozpoczęciu szkoły poświęć czas na wysłuchanie dzieci i omówienie ich dnia w szkole oraz wszelkich problemów, jakie mogą mieć.

Wczuwaj się w swoje dzieci: Zmiana może być trudna, ale także ekscytująca. Niech twoje dzieci wiedzą, że jesteś świadomy tego, przez co przechodzą i że będziesz tam, aby im pomóc w tym procesie. Wyjaśnij, że chociaż nerwy są normalne, nie wszystko, co jest inne, jest koniecznie złe. Ważne jest, aby zachęcać dzieci do stawienia czoła swoim lękom, zamiast wpadania w pułapkę zachęcania do unikania. Świętuj, kiedy robią coś odważnego, co ich zdenerwowało.

Zaangażuj się i poproś o pomoc: Rodzice i opiekunowie, którzy znają szkołę i społeczność, będą lepiej przygotowani do zrozumienia otoczenia ich dziecka i przemian, jakie przechodzą. Aby wspierać wsparcie, poznaj członków społeczności, szkoły.Jeśli uważasz, że stres w roku szkolnym jest zbyt duży, poszukaj porady eksperta u licencjonowanego psychologa, który może pomóc Twojej rodzinie lepiej radzić sobie i radzić sobie z nią.

Edukacja bezustannie podlega krytyce. Jakość programów nauczania i działań podejmowanych przez wychowawców wypada średnio. Dlaczego? Temat jakości szkolnictwa podejmują książki o edukacji.

Książki o edukacji – sprawdź

 
Comment here