Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiKsiążkiPorady

Poradnik rozwiązywania problemów

Rate this post

To, jak radzisz sobie z problemem, w dużej mierze odzwierciedla to, kim jesteś!

W życiu problemy pojawiają się każdego dnia. Niektóre problemy są łatwe do rozwiązania, na przykład prosty problem matematyczny, podczas gdy inne są znacznie większe i trudniejsze, na przykład rozpadający się związek. Umiejętność skutecznego rozwiązywania problemów prowadzi do sukcesu w życiu i w biznesie. Rozwiązywanie problemów wpływa na to, kim jesteśmy i jak inni postrzegają nas w naszym codziennym życiu.

Sposób, w jaki radzisz sobie z problemami, w dużej mierze odzwierciedla to, kim jesteś, czego nauczyłeś się w życiu, a także ujawnia wgląd w twoją prawdziwą osobowość.

Poniżej znajdziesz typowe sposoby, w jakie ludzie radzą sobie z problemami i co te zachowania ujawniają o Twojej prawdziwej osobowości.

Jeśli obwiniasz innych za problemy, ujawniasz, że jesteś manipulatorem

Ci, którzy obwiniają innych za problemy, po prostu przerzucają odpowiedzialność za problem na cel i skutecznie wycierają od niego ręce. Jeśli kiedykolwiek byłeś obiektem winy w domu lub w miejscu pracy, rozumiesz, że jest to niewygodna i nieskuteczna technika rozwiązywania problemów. Tak więc wskazywanie palcem negatywnie wpływa na relacje osobiste i zawodowe. Przerzucanie winy jest powszechną cechą osobowości tych, którzy są manipulatorami. Jeśli odkryjesz, że nigdy nie jesteś źródłem problemu i przerzucasz winę i rozwiązywanie problemów na innych, być może nadszedł czas, aby bardziej obiektywnie spojrzeć na swoją sytuację i problemy.

W dowolnym miejscu, o dowolnej porze, w dowolnych okolicznościach zadaj sobie pytania:
1. Co teraz czuję?
2. Kim jestem?
3. Jaki jest mój cel?
4. Czy to, co robię przybliża mnie to mojego celu?

Książka do kupienia na stronie http://tylkorelaks.pl/590-niemozliwe-zalatwiam-od-reki-podreczny-poradnik-rozwiazywania-problemow-9788379005.htm

Jeśli bierzesz na siebie odpowiedzialność za problemy, pokazuje to, że jesteś liderem, który przejmuje kontrolę

Kiedy przyjmujesz odpowiedzialność za problem, przyznajesz, że możesz być zaangażowany w tworzenie problemu. Albo jesteś liderem grupy, która stworzyła problem, i rozumiesz, że musisz przejąć przewodnictwo, aby pomóc go rozwiązać. Jest to dojrzałe podejście do rozwiązywania problemów i jest jednym z pierwszych kroków w podejmowaniu właściwych kroków w celu rozwiązania problemu. Jeśli jesteś osobą, która bierze odpowiedzialność za problemy i zajmuje się nimi, gratulacje. Nauczyłeś się, że problemy pojawiają się każdego dnia i wiesz, jak definiować problemy i budować plan, aby zapewnić ich rozwiązanie. Udało ci się osiągnąć wyższy poziom przywództwa, o który aspiruje wielu.Jeśli zaprzeczysz, że problem istnieje, oznacza to, że sprzeciwiasz się rozwiązaniu

Jeśli zaprzeczysz, że problem istnieje, oznacza to, że po prostu chcesz uniknąć kroków niezbędnych do rozwiązania problemu, a może to wynikać z silnych przekonań politycznych, religijnych lub innych oraz podstawowych wartości. Na przykład, być może twój współmałżonek był niewierny, ale zaprzeczasz, że problem istnieje, ponieważ zdecydowanie sprzeciwiasz się wniesienia pozwu rozwodowego z powodu przeszłych doświadczeń z rozpadem rodziny lub przekonań religijnych. Posiadanie silnych przekonań to godna podziwu cecha; musisz jednak spojrzeć na sytuacje obiektywnie, aby opracować odpowiedni plan. W tym przykładzie możesz nadal zaprzeczać, że istnieją niedyskrecje i nie możesz znaleźć odpowiedniego rozwiązania, które pasuje do twoich przekonań, na przykład poradnictwa małżeńskiego.

Nabranie odwagi i porzucenie strachu przed porażką bądź odrzuceniem jest krokiem zarówno do rozwiązania problemów, jak i osiągnięcia swoich celów. – William Gruff

Badanie przeprowadzone przez amerykański uniwersytet niepubliczny w Durham potwierdza, że ​​zaprzeczanie ma miejsce, gdy nie jesteśmy zadowoleni z perspektywicznych rozwiązań problemów. W ramach badania naukowcy zbadali trzy poważne obszary problemowe — zmiany klimatu, przestępczość i zanieczyszczenie powietrza. Zbadali, dlaczego niektórzy republikanie zaprzeczają istnieniu zmian klimatycznych. Naukowcy odkryli, że republikanie, którzy zaprzeczali zmianom klimatu, byli przeciwni proponowanemu rozwiązaniu, jakim było zwiększenie regulacji rządowych. Dlatego możemy wywnioskować, że ci, którzy mają silne przekonania, które skłaniają ich do sprzeciwu wobec rozwiązania, mogą zaprzeczać, że problemy w ogóle istnieją.

Jeśli zignorujesz problemy, okaże się, że jesteś nadmiernie zajęty lub wrażliwy emocjonalnie

Ignorowanie problemów może sygnalizować, że jesteś bardzo wrażliwy, a kontrolowanie negatywnych emocji może być dla ciebie trudne. Być może w przeszłości krytykowano cię za sposób, w jaki rozwiązałeś problemy. W rezultacie żywisz strach przed odrzuceniem, porażką i krytyką. Strach i inne negatywne emocje mogą uniemożliwić Ci pójście naprzód i znalezienie logicznych rozwiązań problemów.

Dla Ciebie najważniejsze jest to, aby przyznawać się do błędu przed samym sobą. Trwanie w fałszu, że jest się nieomylnym, wspaniałym i bez wad jest znacznie gorsze. W pewnym momencie życia człowiek uświadamia sobie, że nie jest taki idealny, a co za tym idzie, popada w depresję i inne stany, których raczej radziłbym unikać. – William Gruff

Jeśli znajdziesz rozwiązania problemów, to pokazuje, że myślisz logicznie, obiektywnie i kreatywnie

Kiedy myślisz obiektywnie, rozwiązujesz problemy w oparciu o fakty i logikę. Twoje osobiste uprzedzenia i emocje są usuwane z obrazu. Możesz emocjonalnie oderwać się od sytuacji i spojrzeć na problem z innej perspektywy. Jednak obiektywność nie jest jedyną cechą osobowości, która sprawia, że ​​odnosimy sukcesy w rozwiązywaniu problemów. Ważną rolę odgrywa również kreatywność. Jedną z najsłynniejszych opowieści o kreatywnym rozwiązaniu złożonego problemu jest legenda o Aleksandrze Wielkim rozwiązującym węzeł gordyjski. W tej historii Aleksander Wielki stanął przed wyzwaniem rozwiązania niemożliwego węzła, który zawiązał król Gordias. Aleksander przeciął węzeł mieczem. Dlatego do dziś „przecięcie węzła gordyjskiego” stanowi logiczne, nieszablonowe i kreatywne rozwiązywanie problemów.

Nie jest ważne to, czy udało się na tę drogę wejść czy nie. Po prostu świadomość, że każdy dzień może obrócić nasze zainteresowania i ścieżkę, którą sobie obraliśmy o 180 stopni, też jest wyborem. Wyborem świadomego życia, w którym Ty decydujesz o każdym kroku, który postawisz, zamiast iść utartymi ścieżkami. – William Gruff

Ci, którzy łączą logikę z obiektywizmem, kreatywnością i wyobraźnią, naprawdę odkryli i z powodzeniem wykorzystali sztukę i naukę rozwiązywania problemów. Używają obu stron mózgu i są ekspertami w rozwiązywaniu węzła gordyjskiego.

Jak lepiej rozwiązywać problemy?

Jak wspomniano, codziennie rozwiązujemy problemy. Jeśli jesteś gotowy, aby przejść przez proste rozwiązanie, jakim jest ignorancja, zaprzeczanie lub przerzucanie winy i chcesz wziąć odpowiedzialność za rozwiązywanie problemów, zapoznaj się z książką Williama Gruffa – Niemożliwe załatwiam od ręki

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/niemozliwe-zalatwiam-reki/
Comment here