Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiKsiążkiPorady

Na czym polega trening Jacobsona?

5/5 - (1 vote)

„Zaniepokojony umysł nie może istnieć w zrelaksowanym ciele” – powiedział psychiatra Edmund Jacobson, twórca opisywanego treningu relaksacyjnego. Wyszedł z założenia, że wraz ze zmniejszeniem napięcia mięśni, automatycznie następuje odprężenie psychiczne. Jego dość prosty trening relaksacji od lat cieszy się dużym powodzeniem jako metoda wspierająca walkę z nadmiernym stresem. – wyznaje Katarzyna Buć w ebooku Neuralgia. Jak żyć?

Trening Jacobsona polega na napinaniu i rozluźnianiu określonych grup mięśni.

Technika relaksacyjna Jacobsona to rodzaj terapii, która koncentruje się na napinaniu i rozluźnianiu określonych grup mięśni w kolejności. Jest również znany jako progresywna terapia relaksacyjna. Koncentrując się na określonych obszarach i napinając je, a następnie rozluźniając, możesz stać się bardziej świadomy swojego ciała i doznań fizycznych.

Dr Edmund Jacobson wynalazł tę technikę w latach dwudziestych XX wieku, aby pomóc swoim pacjentom radzić sobie z lękiem. Dr Jacobson uważał, że rozluźnienie mięśni może również rozluźnić umysł. Technika polega na zaciśnięciu jednej grupy mięśniowej przy jednoczesnym utrzymaniu rozluźnienia reszty ciała, a następnie uwolnieniu napięcia.Profesjonaliści, którzy uczą tej techniki, często łączą ją z ćwiczeniami oddechowymi lub obrazowaniem mentalnym. Przewodnik może omówić proces, zaczynając od głowy lub stóp i przechodząc przez ciało. Trening relaksacyjny jest powszechnym sposobem leczenia problemów lękowych, okazuje się że również i w leczeniu bólu. 

Ból, który opisuje Katarzyna Buć w e-booku Neuralgia. Jak żyć?, dotyka niewielkiej liczby osób chorych przewlekle i stanowi ogromne wyzwanie nie tylko dla samej medycyny, ale również dla pacjenta. Jest on szczególnie trudny w leczeniu i, co najgorsze, może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, do których najczęściej zalicza się lęk i depresję.

Książka dostępna w sprzedaży – https://coczytamy.pl/ksiazki/neuralgia-jak-zyc

 
Comment here