Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiKsiążki

Psychologia czytania wpływa na to, jak – i co – czytamy

5/5 - (1 vote)

Czy nasze nawyki i upodobania do czytania kryją jakieś naukowe uzasadnienie? Dlaczego na przykład czasami zdarza się, że nie można nawet skończyć książki, którą inni uważają za bestseller?

Bestsellery, które warto przeczytaćhttp://www.psychoskok.pl/ksiegarnia-wyroznione/bestselery/

Czytanie jest głęboko mentalnym doświadczeniem, w które ludzie angażują się na poziomie indywidualnym, bardziej niż społecznym. Osoba czyta dla przyjemności,  dla zdobycia wiedzy, dla rozrywki, dla mentalnej ucieczki. Ale jaki jest jeden czynnik, który uniemożliwia niektórym czytelnikom odłożenie książki? Czy jest choć jeden powód, który jest wspólny dla każdego czytelnika?

Dlaczego nie warto czytać książek?http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-nie-warto-czytac-ksiazek/

W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których ludzie uzależniają się od książki. Nawet jeśli książka początkowo rozczarowuje, czytelnicy czasami ją czytają. Jest kilka powodów:

  • Są ciekawi zakończenia.
  • Nie podoba im się myśl o pozostawieniu niedokończonej książki.
  • Ufają, że autor ich nie zawiedzie.
  • Są w środku serii i muszą przeczytać tę książkę by chwycić za następną.
  • Uważają, że zakończenie jest tym, co daje ogólny zarys, czy książka była tego warta, czy nie.

Umysł na siłowni. Co nam daje czytanie książek? http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/umysl-silowni-nam-daje-czytanie-ksiazek

Użytkownicy GoodReads.com wymieniają te i inne jako główne powody, dla których często czują, że muszą skończyć książkę, którą rozpoczęli. Jednak w przypadku niektórych osób reguły te po prostu nie mają zastosowania.Poznajcie ciekawe książki z księgarni internetowej – https://tylkorelaks.pl/47-ksiazki

Porzucenie książki

Najlepiej sprzedająca się książka nie jest wiarygodnym wskaźnikiem akceptacji książek przez czytelników. Więc chociaż książka może mieć przełomową historię i fascynujących bohaterów, nie wszystkim się spodoba.

To wyjaśnia, dlaczego czytelnicy mogli cieszyć się serią o Harrym Potterze JK Rowling. Wyjaśnia również, dlaczego klasyczne powieści, takie jak Moby Dick, nie przypadają wszystkim do gustu.

Najczęściej cytowanym powodem, dla którego chcemy odłożyć książkę bez jej ukończenia, jest powolny początek lub niewymagający stylu pisania. Nie lubienie głównej bohaterki i książek o słabej fabule to dwa kolejne popularne powody. Inne powody podane przez ludzi, którzy porzucili popularne i klasyczne książki, obejmują niemoralność lub niezgodność bohatera, „głupią” fabułę, a nawet złą edycję książki, zwłaszcza w formacie ebook.

Ostatecznie czytanie książek to prawdziwie osobiste doświadczenie. W rzeczywistości nastrój odgrywa istotną rolę w tym, jaką reakcję czytelnik będzie miał w danej chwili w wybranej książce. Jeśli nie masz szczególnego nastroju, a nawet etapu w życiu, może ci się nie podobać książka, która w innym przypadku stałaby się Twoją ulubioną, gdybyś przeczytał ją wcześniej lub później.  Wybór książki może się nawet zmienić w zależności od pory dnia lub roku.

Zaletą ponownego czytania książek jest to, że wiesz, że nie będziesz rozczarowany. Dlatego wydaje się, że wiele osób często powraca do starych ulubionych, a nawet książek, które czytali jako dzieci.

Sprawdź książki psychologiczne, które poszerzą Twoją optykę na świat i sprawią, że lepiej zrozumiesz nie tylko drugiego człowieka, ale i rzeczywistość, w jakiej się znalazł.

https://tylkorelaks.pl/45-psychologia
Comment here