Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiEmocjePoradyPsychoterapia

Jak zmienić swoje życie na lepsze? Jak być bardziej szczęśliwym?

Nie dowiesz się tutaj jak poprawić swój status majątkowy, lecz przeczytasz kilka wskazówek na temat spełnienia wewnętrznego. Postarasz się również odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań; a pierwsze i najważniejsze z nich to:

Co mogę zmienić, by stać się bardziej szczęśliwym, spełnionym i bardziej zadowolonym z własnego życia?

5/5 - (2 votes)

Spełnienie może być różne np. emocjonalne, duchowe czy zawodowe. Można zauważyć, że jeśli nie ma równowagi między tymi aspektami lub – co gorsza – brakuje jednego z nich, czujemy pustkę, nie jesteśmy w pełni szczęśliwi; szukamy sposobu by ulepszyć, zmienić nasze życie.

Wszystko to, by kiedyś nie żałować, że nie wykorzystaliśmy szansy danej nam przez los.

Co kieruje nas do zmian?

Zazwyczaj coś wpływa na tą decyzję. Być może skończył się pewien okres czasu w naszym życiu i chcemy zacząć od nowa; może ktoś (lub coś) jest dobrym impulsem do zmian; a może po prostu poszukujemy nowych doświadczeń. Nie ważne jest co ”zapaliło” w nas tą chęć, ważne by motywacja była stała. Chęci, ( tak jak i również słomiany zapał) może mieć przecież każdy.

Trzeba uświadomić sobie, że sama wena może nie wystarczyć i nikt nie zrobi nic za nas. Nastawienie może być krótkotrwałe, dlatego trzeba je wykorzystać póki jest i stworzyć plan, który będzie przypominał o celu, jak budzik o tym, że pora się w końcu obudzić.Jak zacząć?

Na początku musisz włączyć pozytywne myślenie. Nie zakładaj na wstępie, że coś jest „bez sensu” i na pewno się nie uda. Odrzuć wszystkie czarne myśli i rób rzeczy, które wprowadzają Cię w dobry nastrój. Zacznij otaczać się ludźmi, których wypełnia pozytywna energia; odrzuć wszystko to, co Cię demotywuje. Unikaj denerwujących miejsc, ludzi, sytuacji i tematów. Będziesz zdziwiony, jak szybko poczujesz się lepiej otaczając się treściami sprzyjającymi rozwojowi.

  • Popraw swoje życie, skorzystaj ciekawych porad ze strony – porady123.pl/

Gdzie można je znaleźć?

Wszędzie! Rozejrzyj się wokół i otwórz szerzej oczy. Mamy XXI wiek a Ty prawdopodobnie jesteś właśnie podłączony do sieci. Na pewno znajdziesz tu ludzi, którzy mają podobne zainteresowania do Twoich. Poszukaj ich a pomogą Ci je rozwijać, polecą książkę wartą przeczytania, udzielą rad a może nawet zaproponują współpracę, czy choćby zarażą pasją i zmotywują do dalszej pracy.

10 porad dotyczących zdrowego stylu życia

Pora zadać sobie ostatnie pytania: Czego mi brakuje? Co sprawi, że będę szczęśliwszy?

Ilu ludzi, tyle odpowiedzi. Jedni poszukują przygód i wrażeń w przeciwieństwie do tych, którzy szukają wyciszenia i spokoju. Drudzy potrzebują miłości i docenienia czy wsparcia, inni dążą do samodoskonalenia i sukcesu w różnych dziedzinach. Każdy z nas ma marzenia. Każdy z nas ma inne pasje, wyzwania, cele i to od niego zależy, czy będzie starał się je rozwijać i zdobywać; czy wtopi się w szarą masę społeczeństwa bez ambicji. Masę potrafiącą tylko narzekać i demotywować nas – ludzi, którzy już dziś, pod wpływem tych wszystkich pozytywnych emocji i chęci do działania, zaczną tworzyć i realizować własny plan. Plan, który będzie można wdrożyć w swoje lepsze i szczęśliwsze życie.
Comments (1)

  1. There is certainly a lot to learn about this topic. I like all of the points you made. http://Oldehickorytaproom.com/

Comment here