Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaCiekawostkiDefinicjePoradyPsychoterapia

Terapia poznawczo-behawioralna – czym jest i kiedy ją zastosować?

Rate this post

Depresja, zaburzenia lękowe i problemy życiowe to rzeczy, które czasem nas przytłaczają i sprawiają, że wpadamy w poczucie beznadziei. Jednak dzięki odpowiedniej terapii online możemy nie tylko sobie z nimi poradzić, ale też wyjść silniejszymi z dręczącego nas kryzysu. Na czym polega terapia poznawczo behawioralna i kiedy się z niej korzysta?

 

  1. Terapia poznawczo behawioralna – czym jest?
  2. Terapia poznawczo behawioralna online – jak działa?
  3. Jak zabrać się do terapii poznawczo behawioralnej?

 

Terapia poznawczo behawioralna – czym jest?

Czasem każdy z nas ma gorszy okres w życiu lub mierzy się z problemami, które przerastają jego możliwości. W takiej sytuacji nie warto dusić emocji w sobie, a zamiast tego wybrać się do terapeuty, który pomoże nam przepracować trudny temat i wrócić do równowagi emocjonalnej. Takie działanie, które ma na celu poprawę naszego zdrowia psychicznego, nazywamy właśnie terapią poznawczo-behawioralną. Jej zadaniem jest rozpoznanie i zidentyfikowanie problemów oraz emocji, z jakimi się mierzymy, a następnie znalezienie rozwiązania, jak sobie z nimi poradzić. Bardzo często tego typu leczenie stosuje się w sytuacji, gdy osoba zgłaszająca się do psychologa boryka się z depresją lub stanami lękowymi. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Nowe Widoki. 

Terapia poznawczo behawioralna online – jak działa?

Terapia poznawczo-behawioralna online działa dokładnie na takiej samej zasadzie, jak ta prowadzona w stacjonarnym gabinecie psychologa. Terapeuta rozmawia z nami, pozwalając nam na odkrycie i przepracowanie własnych emocji. Jego zadaniem jest wspierać nas oraz wspomagać w zrozumieniu, jak możemy poradzić sobie z naszą obecną sytuacją. Psychoterapia poznawczo behawioralna jest bardzo skuteczna, szczególnie w sytuacji gdy pacjent aktywnie współpracuje z terapeutą i faktycznie chce sobie sam pomóc. Wybierając specjalistę od terapii poznawczo behawioralnej online upewnijmy się jedynie, aby miał on dość czasu, aby móc z nami swobodnie współpracować.

Jak zabrać się do terapii poznawczo behawioralnej?

Nie da się ukryć, że skuteczność terapii poznawczo behawioralnej zależy od naszego podejścia do pracy z psychologiem, a także wysiłku, jaki w nią włożymy. Jeżeli jednak faktycznie chcemy sobie pomóc, terapia online jest narzędziem dużo bardziej dostępnym, niż stacjonarna wizyta w gabinecie psychologicznym. Dotyczy to szczególnie niewielkich miejscowości, gdzie może po prostu nie być gabinetu specjalizującego się w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Comment here