Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

PoradyUzależnienia

Czy warto zdecydować się na wszczepienie wszywki esperalu?

Rate this post

Temat wszywki alkoholowej jest często poruszany wśród osób uzależnionych od alkoholu oraz ich najbliższych. Zdaniem wielu specjalistów wszywka w postaci esperalu stanowi świetne uzupełnienie terapii, dlatego warto rozważyć jej zaaplikowanie.

  1. Co to jest wszywka alkoholowa?

  2. Z czego wynika skuteczność wszywki?

  3. Przebieg zabiegu wszycia esperalu

  4. Zalecenia związane z bezpieczeństwem

Na temat wszywki oraz jej skuteczności narosło jednak wiele mitów, przez co część osób nie potrafi podjąć decyzji związanej z zastosowaniem esperalu. Przygotowaliśmy więc krótkie zestawienie faktów związanych z wszywkami alkoholowymi, które ułatwią ci wybór lub pomogą przekonać bliską osobę.

Co to jest wszywka alkoholowa?

Na początek warto zrozumieć, czym w praktyce jest wszywka, którą często nazywa się wszywką esperalu oraz wszywką alkoholową. Jest to po prostu jedna z dwóch postaci leku esperal, w którego składzie znajduje się aktywna substancja disulfiram. Esperal dostępny jest również w formie tabletek, jednak wspomniane wszywki cieszą się dużo większą popularnością. Jest to lek sprzedawany wyłącznie na receptę, jeżeli więc ktoś zaproponuje ci dostęp do leku z innych źródeł, musisz uważać na podróbki. Chociaż samo wszycie esperalu nie rozwiąże problemów alkoholika, to uważa się ją za idealne uzupełnienie tradycyjnych terapii. Dzięki wszywce pacjent ma większą motywację, aby przestrzegać dyscypliny i unikać spożywania alkoholu.Z czego wynika skuteczność wszywki?

Wbrew niektórym informacjom, wszywka w żaden sposób nie oddziałuje na chęć napicia się alkoholu. Tym samym, jeżeli chodzi o to, czy ktoś będzie miał ochotę na spożywanie napojów procentowych, to w tym przypadku nie ma znaczenia czy taka osoba ma wszywkę z esperalu, czy też nie. Jej skuteczność wynika natomiast z substancji aktywnej (disulfiram), która – w uproszczeniu – powoduje, że organizm alkoholika przestaje tolerować alkohol. Jeżeli więc osoba uzależniona zdecyduje się napić, to już po kilku minutach wystąpią u niej nieprzyjemne dolegliwości, które w skrajnych przypadkach mogą nawet zagrozić życiu. Co więcej, dolegliwości w postaci duszności, bólu głowy, wymiotów i zawrotów mogą otrzymywać się nawet do dziesięciu godzin od spożycia.

Przebieg zabiegu wszycia esperalu

Ze względu na konieczność zachowania sterylnych warunków, zabieg wszycia wszywki esperalu można przeprowadzić wyłącznie w profesjonalnej placówce, którą można znaleźć na stronie http://medjol.pl/wszywki. Wszywkę najczęściej umiejscawia się w górnej części pośladka (wyjątkiem są sytuacje, w której pacjent z jakiegoś powodu wybierze inne miejsce). Przed wprowadzeniem wszywki miejsce zabiegu jest znieczulane miejscowo. Dawkę esperalu dobiera się do wagi pacjenta (1 tabletka powinna być stosowana na 10 kilogramów masy). Po wprowadzeniu lekarz zaszywa ranę, a same szwy ściągane są po tygodniu. Skuteczność wszywki wynosi około ośmiu miesięcy. Na dokładny czas działania esperalu wpływa między innymi masa ciała, stopień aktywności fizycznych oraz ukrwienie organizmu. W razie potrzeby zabieg wprowadzenia wszywki można powtarzać. Należy jednocześnie pamiętać, że nie rozwiąże on automatycznie problemów z alkoholem, więc od razu należy myśleć o rozpoczęciu leczenia i terapii pod okiem doświadczonego specjalisty, który wie jak walczyć z uzależnieniami.

Zalecenia związane z bezpieczeństwem

Ze względu na konieczność zachowania idealnie sterylnych warunków i dobrania dawki leku przez specjalistę, wszywkę należy wprowadzać wyłącznie w klinikach, które specjalizują się w leczeniu alkoholizmu. Dzięki temu pacjent uniknie ryzyka związanego z przyjęciem podróbek.
Comment here