Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaCiekawostkiZdrowie

ADHD w miejscu pracy

5/5 - (14 votes)

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) jest często uważany za zaburzenie o podłożu mózgowym, które dotyka dzieci, ale najnowsze dane statystyczne wskazują, że w tym przypadku dożywotnia choroba wynosi 8,3%. W rzeczywistości, chociaż średni wiek zachorowania na ADHD wynosi 7lat, badania pokazują, że do 60% tych dzieci przejawia pewne objawy ADHD w wieku dorosłym.

Według National Comorbidity Survey Replication, 4,4% dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma ADHD: 38% to kobiety, a 62% to mężczyźni. To są ludzie z diagnozą.

Objawy ADHD w wieku dorosłym różnią się od objawów z dzieciństwa i mogą negatywnie wpływać na zdolność dorosłego do osiągnięcia sukcesu w miejscu pracy. Podczas gdy dorośli z diagnozą ADHD mogą przypisywać swojemu zaburzeniu swoje miejsce pracy i współpracować z doradcą w celu opracowania konkretnych strategii ukierunkowanych na ich objawy, dorośli, którzy jeszcze nie zostali zdiagnozowani, prawdopodobnie czują, że coś jest z nimi nie tak. Są również opisywani jako leniwi, nie motywowani i / lub zawodni.

Niezależnie od tego, czy dorosły ma formalną diagnozę ADHD, kluczowe znaczenie ma znalezienie strategii radzenia sobie z objawami. Kiedy pracownicy wiedzą, jak złagodzić objawy, działają lepiej w pracy.

Radzenie sobie z roztargnieniem

Rozproszenie może być walką dla dorosłych z ADHD, ponieważ wiele ustawień biurowych jest hałaśliwych. Ciągły atak połączeń telefonicznych, wiadomości tekstowych i poczty e-mail może spowodować utratę uwagi, zmniejszając wydajność pracowników.

Dorośli z ADHD zmagają się z hałasem środowiskowym i zakłóceniami. Z tego powodu ważne jest stworzenie cichego obszaru roboczego. Rozważ poniższe wskazówki, aby zmniejszyć rozproszenie uwagi w pracy:

 • Jeśli masz biuro, zamknij drzwi, aby nie rozpraszać uwagi.
 • Jeśli pracujesz w środowisku otwartej przestrzeni, poproś o przeniesienie biurka do strefy o małym natężeniu ruchu.
 • Zmniejsz bałagan na biurku.
 • Korzystaj z zestawu słuchawkowego podczas rozmowy telefonicznej, co pomoże zestroić hałas w biurze.
 • Wyłącz powiadomienia e-mail i wiadomości tekstowe, a zamiast poświeć chwilę, aby ją potem sprawdzić.

Zarządzanie krótką uwagą

Krótki okres uwagi to jeden z klasycznych objawów ADHD. Dorośli z ADHD mogą mieć trudności z utrzymaniem koncentracji, nawet jeśli zadanie lub projekt jest interesujący. (Chociaż inne klasyczne zachowanie ADHD jest w stanie skupić się na rzeczach, które naprawdę lubisz. Możesz być tak pochłonięty badaniem lub pisaniem propozycji, że nie zauważysz niczego innego.) Rozważ następujące strategie, aby nauczyć się pracować z rozpiętością uwagi:

 • Podziel zadania na łatwe do opanowania elementy, które można z czasem ogarnąć.
 • Unikaj utknięcia w codziennej rutynie – przerwy w harmonogramie i drobne zmiany w rutynowej pracy mogą pomóc Ci ustosunkować się do wykonywanego zadania.

Organizacja i pamięć

Złe umiejętności organizacyjne i problemy z pamięcią są częstymi problemami dla dorosłych z ADHD. Oba te objawy mogą negatywnie wpłynąć na umiejętności zarządzania czasem, które odgrywają kluczową rolę w miejscu pracy.

Wypróbuj te strategie, aby poprawić organizację i pamięć:

 • Zawsze rób notatki na spotkaniach.
 • Nagrywaj spotkania, jeśli to możliwe, aby przejrzeć szczegóły później.
 • Użyj terminarza, aby zapisać ważne terminy.
 • Kontynuuj rozmowy ustne za pomocą wiadomości e-mail w celu wyjaśnienia, aby w razie potrzeby odwołać się do ważnych szczegółów.
 • Śledzić ważne daty i rozkładaj zadania, przy pomocy dostępnych narzędzi i aplikacji.
 • Użyj wizualnych list kontrolnych, aby być na bieżąco z postępami.
 • Ustaw alerty w telefonie, aby wyświetlać przypomnienia o zaplanowanych połączeniach telefonicznych i spotkaniach.

Radzenie sobie z nadpobudliwością

Nadpobudliwość u dorosłych z ADHD jest bardziej zbliżona do poczucia niepokoju lub obrzydzenia.Spokój lub relaks mogą być trudne. To może sprawić, że dorośli z ADHD poczują się złapani w pułapkę, jeśli ich praca wymaga dużo siedzenia w jednym miejscu.

Radzenie sobie z ADHD w miejscu pracy może być wyzwaniem, ale nie jest to niemożliwe. Dzięki kilku strategiom i chęci poproszenia o pomoc w razie potrzeby dorośli z ADHD mogą dobrze prosperować w biurze.
Comment here