Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaKsiążki

Zaburzenia OCD – Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne czyli nerwica natręctw

Rate this post

Zaburzenia OCD (ang. obssesive-compulsive dis order) mogą dotknąć każdego, wystarczy jakieś traumatyczne doświadczenie, które stanie się punktem zapalnym i lawina rusza. Najtrudniej uświadomić sobie, że nasze zachowania nie są już standardem, a stają się czymś, co powinno nas i naszych bliskich zaniepokoić, a tym samym, zmobilizować do wizyty u specjalisty (psychologa lub psychiatry).

Szybka diagnoza, to zdecydowanie szybszy powrót do zdrowia i zaoszczędzenie sobie i bliskim wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Autorka książki ZOK. Moja historia doskonale wie, jak trudne bywa zdiagnozowanie takich zaburzeń i jak ważne jest jak najszybsze podjęcie terapii. Sama żałuje, że tak długo zajęło jej uświadomienie sobie własnej choroby i znalezienie pomocy, i ile ją to kosztowało.

Mam nadzieję, że moja książka pozwoli rodzinie i znajomym osób chorych lepiej zrozumieć ich zachowania, a osoby chore odnajdą cząstkę siebie w mojej historii, rozpoznają u siebie objawy zaburzenia, bądź odnajdą sposób na radzenie sobie z nim w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie zastąpi osobistego spotkania ze specjalistą – psychologiem lub psychiatrą. Wszystkim czytelnikom życzę miłej lektury! ZOK. Moja historia – Aleksandra LewkowiczAleksandra Lewkowicz napisała tę książkę, by pomóc wszystkim tym, którzy tak jak ona, zaniepokojeni swoim zachowaniem, na które przestają mieć wpływ, poszukują pomocy i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wie, jak trudno funkcjonować w społeczeństwie, gdy zaczynają rządzić nami myśli obsesyjne i zachowania kompulsywne, jak bardzo utrudnia to pracę, kontakty z ludźmi, codzienne obowiązki, a nawet jak bardzo może to być niebezpieczne dla nas samych, gdy natręctwa zaczynają powodować pogorszenie się zdrowia choćby z powodu zbyt częstego mycia i szorowania skóry lub pojawiających się napadów paniki.

Diagnoza zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych to nie jest wyrok, to po prostu pierwszy krok do rozpoczęcia terapii i powrotu do zdrowia.

Do doskonała książka dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy ich zachowania są czymś, co powinno niepokoić, a także dla tych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć osoby zmagające się z nerwicą natręctw, aby być dla niech wsparciem, a przede wszystkim nie dokładać problemów.

W dzisiejszym świecie zaburzenie OCD (z ang. obssesivecompulsive disorder) nadal jest tematem tabu. Warto wiedzieć, że szybsze skorzystanie z wizyty u specjalisty, czyli psychologa lub psychiatry, oznacza większą szansę na całkowite wyleczenie. Jeśli podejrzewasz u siebie wymienione wyżej objawy, nie zwlekaj dłużej i zgłoś się po pomoc! ZOK. Moja historia – Aleksandra Lewkowicz

Sprawdź książki psychologiczne, które poszerzą Twoją optykę na świat i sprawią, że lepiej zrozumiesz nie tylko drugiego człowieka, ale i rzeczywistość, w jakiej się znalazł.

https://tylkorelaks.pl/45-psychologia
Comment here