Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

PoradyPsychoterapia

Psychoterapia online – dlaczego warto skorzystać z tej formy pomocy

Rate this post

Niewielu z nas wie, że w Polsce z psychoterapii online można skorzystać już od ponad 20 lat. Na wzrost jej popularności, jak i wielu innych usług świadczonych za pośrednictwem Internetu, duży wpływ miał wybuch pandemii COVID-19.

Nagłe zamknięcie gabinetów sprawiło, że zarówno pacjenci będący w trakcie terapii, jak i ci, którzy nie mogli zwlekać dłużej z jej podjęciem, niejako zmuszeni zostali do skorzystania z tej formy pomocy i co ciekawe, mimo luzowania obostrzeń, chętnie kontynuują ja po dziś dzień.Zalety psychoterapii online.

  1. Możliwość uczestniczenia w terapii niezależnie od miejsca naszego pobytu.
  2. Większa elastyczność w wyborze terminu i godziny.
  3. Możliwość wyboru psychoterapeuty z dowolnego miasta w kraju – Poznań, Warszawa, Gdańsk, a może inne miasto? Dzięki usługom online możemy wybrać specjalistę, którego wiedza i doświadczenie, będą adekwatne do problemu, z którym się borykamy.
  4. Oszczędność czasu na dojazdach.
  5. Większa anonimowość – dotyczy to głównie pacjentów z mniejszych miejscowości, którzy obawiają się, że ich problemy „wyjdą” poza gabinet, w którym przyjmuje lekarz psychiatra, psychoterapeuta.
  6. Większy komfort i swoboda wypowiedzi – w zaciszu własnego domu, w miejscu, w którym czujemy się bezpiecznie, zdecydowanie łatwiej jest się otworzyć.

Czy aby na pewno psychoterapia online jest bezpieczna?

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo psychoterapii online, to nie ma się czego obawiać, ponieważ stosowane w tym celu usługi wideo i czatowe wykorzystują nowoczesną technologię szyfrowania, będącą jedną z najbardziej zaawansowanych form bezpieczeństwa. Oznacza to tyle, że nawet jeżeli już komuś uda się przechwycić wiadomości wymieniane przez nas z psychoterapeutą, to przybiorą one formę złożonego, niemożliwego do odczytania kodu.

polecamy usługi – psycholog-brzeg.pl/

Możliwość wyboru dowolnej formy psychoterapii online

Jeżeli rozmowa wideo jest dla nas zbyt stresująca i nie chcemy w taki sposób opowiadać o swoich problemach, wówczas możemy skorzystać z innej formy wsparcia. Jeżeli chodzi o psychoterapię online do wyboru mamy także rozmowę audio lub wymianę wiadomości tekstowych. Ponieważ to nasz komfort jest tu najważniejszy, decyzja o tym, z jakiej formy wsparcia skorzystamy, zależy tylko i wyłącznie od nas.
Comment here