Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiPoradyZdrowie

Różnica między odpoczynkiem a relaksem

5/5 - (2 votes)

Czy kiedykolwiek wróciłeś ze wspaniałych wakacji i żartowałeś, że cieszysz się, że możesz wrócić do pracy na odpoczynek ?!

Oczywiście istnieje różnica między „relaksem” a „odpoczynkiem” – wyjazd na wakacje może być świetną formą relaksu, ale nie zawsze jest to świetna forma wypoczynku!

Aby uzyskać optymalne samopoczucie fizyczne i psychiczne, potrzebujemy zarówno odpoczynku, jak i relaksu. Więc jaka jest różnica?

 

Co to jest odpoczynek?

Nasze ciała wymagają codziennego odpoczynku – dlatego każdej nocy kładziemy się spać.

Jednak „odpoczynek” to znacznie więcej niż tylko nocne przymknięcie oka. Obejmuje również drzemki i chwile ciszy: okresy zaprzestania pracy i aktywności fizycznej.

Zanim byliśmy na tyle dorośli, by zacząć szkołę, nasi rodzice zapewne nalegali, żebyśmy „odpoczywali” każdego popołudnia. Wciąż jest to część programu nauczania w ośrodkach wczesnego dzieciństwa, ponieważ eksperci uznają, że rosnące ciała i mózgi funkcjonują najlepiej, gdy w ciągu dnia są trochę przestoju.

Chociaż ten wymuszony okres bezczynności może (lub nie, w zależności od dziecka) prowadzić do snu, to nadal pomaga małym ciałom (oraz ich rodzicom i opiekunom!) Funkcjonować jak najlepiej.

Po osiągnięciu dorosłości nasz „odpoczynek” lub „czas ciszy” będzie częściej składał się z postawienia stóp przed telewizorem wieczorem. Jesteśmy nieaktywni – tak naprawdę nie musimy pracować nad naszymi ciałami ani mózgiem.„ Odpoczynek jest niezbędny do regeneracji fizycznej istoty; relaks to regeneracja umysłu i duszy. ”

Czytaj również – Odpoczynek to relaks – zadbaj o swój nocleg

Co to jest relaks?

W przeciwieństwie do odpoczynku, który polega na przerwaniu aktywności, relaksacja polega na rozpoczęciu i pobudzeniu tej części Ciebie, która zazwyczaj jest wstrzymywana podczas dnia pracy.

Kiedy praktykujesz relaksację, zanurzasz się w czymś, co sprawia Ci przyjemność, do tego stopnia, że ​​jesteś wolny od swoich zwykłych trosk i niepokojów – choćby na krótką chwilę.

To, jak wygląda ten relaks, jest tak samo indywidualne, jak Ty.

Niektórzy lubią malować lub czytać. Inni lubią spacerować po lesie, pracować w ogrodzie lub szopie, uderzać w piłkę tenisową lub posłuchać muzyki . Liczy się to, że jest to coś, co przynosi:

  • radość;
  • podniecenie;
  • przyjemność życia.

 

Badania1500 dorosłych i nastolatków i stwierdziło, że cztery na 10 osób rzadko uczestniczyło w zajęciach relaksacyjnych. Nic dziwnego, że zgłaszali również niższy poziom szczęścia i dobrego samopoczucia.

Więc teraz widzisz, że podróżowanie może być wspaniałą formą relaksu, odmładzania umysłu i duszy, daje możliwość:

  • odkrywać nowe miejsca docelowe;
  • zobaczyć nowe rzeczy;
  • poznawać nowych ludzi;
  • wypróbuj nowe doświadczenia; i
  • posmakować nowego jedzenia;

 

 

 
Comment here