Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiDefinicjeEdukacjaKsiążkiPorady

Trenerzy psów kontra behawioryści zwierząt

5/5 - (19 votes)

Trenerzy psów kontra behawioryści zwierząt – który jest odpowiedni dla Twojego psa?

Szukasz kogoś, kto pomoże Ci szkolić psa lub pracować z problemem, który aktualnie ma Twój pies? Znalezienie odpowiedniej osoby do pracy może być trudne. Prawdopodobnie słyszałeś o trenerach psów i zwierzęcych behawiorystach, ale czy znasz różnicę między nimi? Jak określić, który z nich jest odpowiedni dla Twojego psa?

A czy wiesz czym zajmuje się zwierzęcy psycholog http://zaburzeniaemocjonalne.pl/behawiorysta-czyli-czym-zajmuje-sie-psycholog-zwierzecy/

Istnieje wiele zawodów związanych pracą z psami, które często są źle rozumiane przez opinię publiczną. Jednym z typowych przykładów jest pomylenie trenerów psów i behawiorystów zwierząt.

Na rynku wydawniczym nie brakuje również poradników behawiorysty. Czym zajmuje się psi behawiorysta? Na czym polega terapia behawioralna u psów? Z takiego poradnika również możemy wiele się dowiedzieć.

W poradniku Marty Paszkiewicz omówione zostały: zagadnienia związane ze szczepieniami i odrobaczeniem, codzienną pielęgnacją, doborem odpowiednich szelek i obroży oraz właściwego legowiska, temat podróżowania z psem, wyboru odpowiednich zabawek, jak również przygotowania domu na przyjęcie pod dach czworonoga.

Książka ta została napisana dla psich rodziców – z myślą o psach, aby żyło im się lepiej. Często nieprawidłowe wychowywanie psa nie wynika z głupoty czy złości opiekunów, lecz z niewiedzy. Dlatego, jeśli po przeczytaniu przez Was tej książki życie choć jednego czworonoga zmieni się na lepsze, było warto poświęcić czas na jej napisanie. – Marta Paszkiewicz

Trenerzy psów kontra behawioryści zwierząt

Prawda jest taka, że ​​istnieje kilka różnych tytułów dla tych, którzy zajmują się szkoleniem i zachowaniem psów. Wiele z nich zajmuje się zarówno szkoleniem, jak i badaniem zachowania psów, ponieważ nie wykluczają się.Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy może nazywać siebie trenerem psów, a nawet behawiorystą. Nie ma przepisów określających, co definiuje trenera psów czy behawiorystę. Jako konsument, to do Ciebie należy uświadomienie sobie różnicy i wybranie odpowiedniego specjalisty, zanim zatrudnisz go do pracy z Twoim psem. Na szczęście istnieją również różne certyfikaty i stopnie naukowe, które pomogą Ci zrozumieć wykształcenie i szkolenie danej osoby.

Trenerzy psów

Trenerzy psów szkolą psy do wykonywania określonych zadań lub czynności. Uczą też psy, aby nie robiły pewnych rzeczy. Niektórzy trenerzy będą pracować z zachowaniami problemowymi, nawet zagłębiając się w behawiorystyczną stronę problemu. Jednak dobry trener zna swoje ograniczenia i jeśli to konieczne, skieruje Cię do kogoś lepiej przygotowanego do poradzenia sobie z problemem. Niektórzy trenerzy psów wykonują swoją pracę jako hobby, podczas gdy inni są profesjonalnymi trenerami psów z pewnego rodzaju certyfikatami, często poprzez CCPDT (Rada Certyfikacji dla Profesjonalnych Trenerów Psich) lub I.A.C.P (Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalistów Kynologicznych).

Kiedy szukasz trenera psów, spytaj o badania lub certyfikaty, wykształcenie i doświadczenie. Zapytaj również o referencje. Ważne by była to osoba godna zaufania.

Behawioryści zwierząt

Każdy może twierdzić, że jest behawiorystą. Jednak technicznie rzecz biorąc, profesjonalni behawioryści to zwierzęcy behawioryści na licencji Centre Of Applied Pet Ethology. Niektórzy zdobywają dodatkowe certyfikaty, takie jak CAAB lub ACAAB. Rozsądnie byłoby myśleć o behawiorystach zwierząt jako o psychologach zwierzęcych.

Stosowani behawioryści zwierząt koncentrują się na kształtowaniu zachowań zwierząt i mają tendencję do pracy ze zwierzętami wykazującymi problemy z zachowaniem. Mogą rozpoznać, w jaki sposób i dlaczego zachowanie Twojego zwierzaka jest nienormalne i mogą skutecznie nauczyć Cię, jak rozumieć i pracować z Twoim zwierzakiem. Dobrzy behawioryści są ekspertami w modyfikacji zachowania, a także głęboko rozumieją normalne zachowanie poszczególnych leczonych gatunków. Ponadto spędzają dużo czasu na doradzaniu ludziom, w jaki sposób wchodzą w interakcję ze swoimi zwierzętami. Nie są trenerami, ale często potrafią udzielić porad dotyczących treningu.

Weterynarze Behawioryści

Jeśli behawioryści zwierząt są jak psychologowie zwierząt, to behawioryści weterynaryjni są trochę jak psychiatrzy. Pracują również nad modyfikacją zachowania i głęboko rozumieją zachowanie każdego gatunku, który leczą. Jednak behawiorysta weterynaryjny jest również weterynarzem, który specjalizuje się w zachowaniu. Behawiorysta weterynaryjny może przepisać leki, ale nie zawsze to zrobi w zależności od przypadku.

Aby lepiej zrozumieć, czym zajmują się wyżej wymienieni specjaliści, pomocne może być poznanie różnic między szkoleniem a zarządzaniem danym zachowaniem. Pamiętaj też, że problemy z zachowaniem mogą wynikać z problemów fizycznych. Jeśli Twój pies rozwinie problem behawioralny, porozmawiaj ze swoim weterynarzem. W rzeczywistości może to być związane z chorobą. Poproś o pomoc trenera lub behawiorystę, gdy weterynarz wykluczy problemy zdrowotne.
Comment here