Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Bez kategorii

Jak rozpoznać cechy osobowości na podstawie charakteru pisma?

Rate this post

Grafologia, psychologiczna analiza pisma odręcznego  – dziedzina psychologii zajmująca się ustalaniem związków między grafizmem a dominantami osobowościowymi. Teoria leżąca u podstaw grafologii mówi, że pismo ręczne jest wyrazem osobowość; stąd systematyczna analiza sposobu, w jaki powstają słowa i litery, może ujawnić cechy osobowości.

Jak rozpoznać cechy osobowości na podstawie charakteru pisma?

Grafolodzy zwracają uwagę na takie elementy, jak wielkość poszczególnych liter oraz stopień i regularność nachylenia, ornamentyka, kanciastość i krzywizna. Inne podstawowe kwestie to ogólny wygląd i wrażenie pisma, nacisk pociągnięć w górę i w dół oraz płynność pisania. Na przykład grafolodzy analityczni interpretują duże pismo odręczne jako oznakę ambicji, a małe pismo odręczne jako oznakę pedanterii. Grafolodzy ostrzegają, że ważność analizy pisma ręcznego może zostać podważona przez takie czynniki, jak krótkowzrocznośći utrata kontroli motorycznej.

Co to jest grafologia?

Wszyscy byliśmy uczeni pisać w specyficzny sposób, kiedy byliśmy dziećmi w szkole, ale jest oczywiste, że nikt nie pisze dokładnie tak, jak go uczono, a pismo każdego wygląda inaczej. W rzeczywistości, gdy tylko ktoś może pisać, stopniowo zmienia kształty i rozmiary liter zgodnie z indywidualnymi upodobaniami i niechęciami.

Dlaczego tak?

Powodem jest to, że nasze osobowości wpływają na sposób, w jaki rozwija się nasze pismo od czasu, gdy nauczyliśmy się pisać. Dzieje się tak, ponieważ pismo odręczne jest wzorem naszej psychologii wyrażonym w symbolach na stronie, a symbole te są tak wyjątkowe jak nasze własne DNA.

Kiedy wystarczająco dobrze poznasz pismo odręczne danej osoby, rozpoznajesz, czyje to pismo, tak jakby to był znany obraz lub fotografia. Grafologia opiera się na zasadzie, że pismo odręczne każdego człowieka ma swój własny charakter i jest to całkowicie spowodowane wyjątkowością osobowości pisarza.

A więc to odchylenia pisarza od wyuczonego pozwalają ekspertom grafologom ocenić z największą dokładnością charakter i możliwości pisarza.

W rzeczywistości grafolodzy widzą przed sobą, w czerni i bieli, wzór w symbolicznej formie całego psychologicznego profilu pisarza. Z kolei psychoanalitycy i psychoterapeuci na całym świecie muszą formułować własne opinie wyłącznie na podstawie tego, co w danym okresie im mówi dany klient.

Jaki jest cel grafologii?

Jego celem jest przedstawienie realistycznego spojrzenia na problemy, z którymi borykają się ludzie z różnych środowisk, każdego dnia.

Jakie są korzyści?

Pismo ręczne to uniwersalna umiejętność, która nie dyskryminuje płci, rasy, koloru skóry ani wyznania. Grafologia daje obiektywny zarys unikalnej osobowości i zachowania jednostki, nawet bez ich obecności.

Jak działa grafologia?

Grafologia to połączenie sztuki i nauki. Jest to nauka, ponieważ mierzy strukturę i ruch formularzy pisanych – skosy, kąty i odstępy są dokładnie obliczane, a ciśnienie jest obserwowane w powiększeniu i precyzyjnie. Jest to sztuka, ponieważ grafolog musi nieustannie pamiętać o całościowym kontekście, w jakim ma miejsce pisanie: o „gestalt” pisma jako całości.Na pisanie składają się trzy rzeczy – ruch, odstępy i forma. Grafolog bada te zmiany, gdy pojawiają się one w każdym z tych aspektów pisania, i dołącza do nich psychologiczne interpretacje. Doświadczeni grafolodzy mogą osiągnąć bardzo wysoki stopień dokładności.

Zastosowania grafologii

Czy uważasz, że dobrze oceniasz charakter? Czy zawsze miałeś rację? A może zdarzyło Ci się, że Twoje pierwsze wrażenia były błędne?

Prawda jest taka, że ​​pozory mogą być mylące, ale pismo nigdy nie kłamie. Pismo odręczne pokazuje, jak pisarz myśli, czuje i zachowuje się, i robi to bezpośrednio i natychmiast. Pokazuje motywację, która kryje się za działaniami, i nakreśla skłonność pisarza do zachowań, których nie można się spodziewać.

Grafologia nie tylko bada zachowanie, ale podświadomość. To sprawia, że ​​grafologia jest bardzo potężnym narzędziem. Analiza pisma ręcznego jest zatem bardzo skuteczna w wielu różnych praktycznych sytuacjach. Może być używany do oceny osobowości w każdym obszarze ludzkiej działalności, w którym ludzie wchodzą ze sobą w interakcje. Idealnie sprawdza się na przykład w następujących obszarach:

 • Rekrutacja, gdzie jest nieocenioną pomocą, ponieważ doświadczony grafolog może wyłonić najlepszych kandydatów i doradzić odpowiedniość.
 • Wybór kierownictwa w handlu i przemyśle, gdzie jest stosowany w połączeniu z testami psychometrycznymi.
 • Szkolenie korporacyjne, podczas którego może podkreślić mocne strony personelu oraz wskazać słabe strony, potencjał i motywację.
 • Kontrola bezpieczeństwa oraz ocena uczciwości i rzetelności.
 • Poradnictwo zawodowe dla osób poszukujących pracy lub zmiany kierunku.
 • Oceny zgodności dla relacji biznesowych i osobistych.
 • Profilowanie osobowości dla osób poszukujących samoświadomości do samorozwoju.
  Poradnictwo dla dzieci i rodziny, aby pomóc w rozwiązywaniu delikatnych problemów.
 • Profilowanie historyczne dla genealogów i biografów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zmarłych.
 • Badanie dokumentów i analiza kryminalistyczna w celu oceny fałszerstw i problemów z trucizną.

Symbolika Grafologiczna dr Ericka Singerasprawdź
Comment here