Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Bez kategoriiCiekawostkiEmocjePorady

Jak myślą kobiety?

5/5 - (3 votes)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak myślą kobiety? Jaki proces zachodzi w ich umyśle? Jak się okazuje umysł kobiecy jest tajemnicą dla wielu mężczyzn.

Psychologowie badali różnice w mózgu mężczyzn i kobiet oraz różnice w sposobie myślenia u obu płci. Chociaż każda osoba jest wyjątkowa i nikt nie pasuje w 100%  do stereotypu, istnieją pewne ogólne trendy, które są widoczne dla badaczy u większości ludzi. Zrozumienie, w jaki sposób kobiety myślą, jest tajemnicą, o której myśli i prawdopodobnie będzie się zastanawiać aż do śmierci wielu mężczyzn. Zrozum kobietę i zmień wasze życie na lepsze.

Myślenie pudełkowe kontra myślenie sieciowe

Pierwszą rzeczą istotną do zrozumienia, w jaki sposób kobiety myślą, jest zrozumienie szerokich różnic w myśleniu mężczyzn i kobiet. Zobacz, jak te różnice mają zastosowanie w kilku obszarach relacji.  Wielu badaczy opisuje myślenie mężczyzn jako podzielone. To tak, jakbyśmy mieli schowek na każdy aspekt naszego życia. Otwieramy każde pudełko pojedynczo, radzimy sobie z tym, czym musimy się zająć, a następnie zamykamy pudełko.
Jestem pewien, że słyszałeś, że mężczyźni nie są zbyt dobrzy w wielozadaniowości. Wynika to z faktu, że wolimy otwierać naraz tylko jedno pole myślowe. Możemy wykonać wiele zadań i poradzić sobie z dwoma lub więcej pudełkami, ale wolimy tego nie robić.

Teraz wiemy, że kobiety powinny być lepsze w wielozadaniowości i skupiać się na więcej niż jednej rzeczy na raz. Tak więc mężczyźni często popełniają błąd, zakładając, że kobiety mogą sobie poradzić z posiadaniem wielu otwartych pudełek na raz. Zakładamy, że sposób, w jaki myślą kobiety, jest taki jak u mężczyzn, zakładamy, że mamy te same narzędzia i działają w zasadzie w tym samym procesie.

Badania mówią, że kobiety w ogóle nie myślą tak jak mężczyźni. Zamiast tego kobiety myślą w połączonej sieci, gdzie każda rzecz jest związana ze wszystkim innym. Jej uwaga jest rozproszona w całej sieci i dlatego może skupić się na wielu rzeczach naraz.

Ponieważ ludzie mogą rozdzielać różne aspekty swojego życia, jeśli mężczyzna przechodzi zły okres w jednym obszarze życia, może łatwiej powstrzymać jego rozprzestrzenianie się na innych obszarach. Więc jeśli np.: praca nas nie zadowala, jesteśmy w stanie lepiej powstrzymać negatywne myślenie rozprzestrzeniające się gdzie indziej, zamykając pole pracy. Dla kobiet kryzys w jednym obszarze jej życia rozprzestrzenia się i obejmuje każdy obszar, co  jest o wiele trudniejszy do opanowania.

Mężczyźni są często oskarżani o to, że nie słuchają tego, co mówi kobieta, ale w ich obronie to, co mówi, czasami nie ma sensu logicznego. Jest to dowód na dwa rodzaje myślenia w działaniu. To, co ona mówi, ma dla niej sens, ponieważ nawiązuje połączenia w myślach w sieci, nie werbalizując jej, ponieważ zakłada, że ty również tworzysz te same połączenia.

Książki o kobietach i dla kobiet – http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet – polecane pozycje do czytania.

Jak kobiety myślą o seksie

Ten inny styl myślenia można również dostrzec w seksie. Seks jest jakby jednym obszarem dla mężczyzn, ale dla kobiet nie zbiega się tylko do jednego obszaru. Dla mężczyzn seks dotyczy przede wszystkim orgazmu. Jest akt, cel, rezultat i wszystko pasuje do ładnego, uporządkowanego liniowego wzoru. Dla kobiet chodzi o szerszy obraz. Dla niej chodzi o wszystkie aspekty seksu – przewidywanie, całowanie, dotykanie, grę wstępną, penetrację, a następnie orgazm, następstwa, emocje.

Dlatego mężczyznom o wiele wygodniej jest uprawiać seks bez emocji. Możesz otworzyć pole seksu bez konieczności otwierania pola emocji. Dla kobiet jest to o wiele trudniejsze, dlatego dla kobiet seks przychodzi o wiele łatwiej z emocjami.W związku mężczyźni chcą seksu przede wszystkim w celu zaspokojenia swoich potrzeb fizycznych. Kobieta też ma podstawowe potrzeby fizyczne, które wymagają satysfakcji – ale oczywiście jest to o wiele bardziej skomplikowane.
Seks jest sposobem na pokazanie, że jesteś nią zainteresowany i pragniesz jej. W miarę umacniania związku chce być nadal pożądana i chce nadal mieć ekscytujący i namiętny seks przez cały czas trwania związku. Tak więc, kiedy jej fizyczne pragnienia muszą być spełnione, ona również szuka emocjonalnego związku.  Jej seksualność jest jednym z aspektów jej osobowości i tożsamości.

Jak kobiety myślą o bezpieczeństwie relacji i inwestycjach

Podczas gdy w ostatnich dziesięcioleciach wiele się zmieniło pod względem emancypacji kobiet, w psychologii kobiet w ciągu ostatnich kilku tysięcy lat niewiele się zmieniło. Kobiety nie potrzebują już mężczyzny by móc funkcjonować w życiu, rozwijać się itp., ale większość kobiet nadal potrzebuje mężczyzny. Chcą bezpieczeństwa emocjonalnego, bezpieczeństwa finansowego i stabilności związanej z partnerstwem. Chcą kogoś, kto jest niezawodny, ma silny charakter, ma cel i motywację, który może zapewnić jej i dzieciom bezpieczeństwo.

Większość kobiet nie przyzna się do tego, ale jest wiele kobiet, które z radością odrzuciłyby ścieżkę kariery dla bardziej tradycyjnej roli. Jednak nawet kobiety, które chcą się rozwijać i piąć po szczeblach kariery, pragną mężczyzny, który będzie je wspierał trudnej sytuacji. Kiedy jesteś na wczesnym etapie związku, pamiętaj o tym, czego oczekuje kobieta. Ona chce zabawy i podniecenia, ale myśli też o tym, by czuć się bezpiecznie i pewnie.

I podczas gdy ona myśli o tym, jak bardzo czuje się przy tobie bezpieczna, myśli również o tym, jak bezpieczny jest związek, który z Tobą tworzy. Czy znikniesz, jeśli zajdzie w ciążę, czy zainwestujesz wystarczająco dużo w związek, żeby go utrzymać? Ostatnie kilkadziesiąt lat antykoncepcji nie zmieniło tego pierwotnego problemu wpisanego w kobiecą psychikę. Nadal pragnie, żebyś zainwestował w związek, a ona prawdopodobnie się nie zaangażuje, dopóki nie będzie miała 100% pewności. Częściowo jest to strach przed odrzuceniem, ale większość wynika z potrzeby bezpieczeństwa.

Spełnienie jej potrzeb emocjonalnych

Kobiety są znacznie bardziej bierne niż mężczyźni, jeśli chodzi o uzyskanie tego, czego chcą. Na ogół oczekują, że przyjdzie do nich samo, podczas gdy mężczyźni są bardziej skłonni do aktywnego działania, by otrzymać to, czego chcą. Jeśli chodzi o relacje, ona nie poda ci prostego wyjaśnienia, w jaki sposób potrzebuje cię do zaspokojenia swoich potrzeb emocjonalnych. Nie da ci też spokojnego, racjonalnego i logicznego wyjaśnienia, gdy nie spełniasz jej potrzeb.

Dzieje się tak częściowo dlatego, że jest bierna, ale także częściowo dlatego, że kobiety boją się odrzucenia bardziej niż mężczyźni. Kobieta boi się poprosić o to, czego chce, na wypadek, gdyby została odrzucona. Szczególnie na początku tworzenia związku. Kobiety nie chcą zbyt mocno rywalizować o twoją uwagę i nie możesz im tego odmówić. Rozwijają więc nawyk bierności, nigdy nie prosząc o to, czego chcą. Mogą poprosić Cię o umycie naczyń lub wyrzucenie śmieci, ale raczej nie będą pytać o rzeczy, których potrzebują, aby zaspokoić ich głębokie potrzeby emocjonalne. Musisz dowiedzieć się, jakie są jej potrzeby emocjonalne i dowiedzieć się, jak im sprostać.
Okazuje się, że może nie być to takie proste, jak w przypadku mężczyzn.  Większość mężczyzn, nawet nie zdają sobie sprawy,  jak się do tego zabrać. Po ustaleniu, co jest wymagane i oczekiwane przez kobiety, zazwyczaj jest już dość łatwej. I ponownie wracamy do sposobu myślenia jak wyżej. Dużo łatwiej jest zaspokoić potrzeby mężczyzny, ponieważ wystarczy spełnić tylko jedno pole na raz. Dla kobiet musisz dbać o wszystko, co się z tym wiąże, na wielu płaszczyznach.

Nie bez przyczyny mówi się: Kto zrozumie kobietę? Życzę powodzenia, nie jest to nie do wykonania. I pamiętaj o emocjach! Panuj nad swoimi emocjami.
Comment here