Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaCiekawostkiEdukacjaKsiążkiPsychoterapiaZdrowie

Jak działa kwantowa terapia?

4/5 - (1 vote)

Uzdrawianie energią to tradycyjny system uzdrawiania, który przywraca równowagę i przepływ energii w całym ciele, umyśle i duszy. Ta technika działa bezpośrednio na fizyczne, emocjonalne i duchowe aspekty dobrego samopoczucia. Stosowany jest w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza dolegliwości związanych ze zdrowiem psychicznym.

Dotyczy choroby spowodowanej zaburzeniami przepływu energii w organizmie. Uważa się, że kiedy przepływ energii zostaje ustalony, osoba automatycznie zostaje wyleczona. Istnieją różne rodzaje technik uzdrawiania energią, które działają inaczej w celu uzdrowienia osoby.

Organizm ludzki działa jako całość, posiada umiejętność samoleczenia. Wewnątrz i na zewnątrz zewnątrz naszego ciała gromadzi się energia. Umysł jest holograficzną mapą ludzkiego ciała.

Uzdrawianie kwantowe to stosunkowo nowa terapia alternatywna ze względu na narodziny psychiki kwantowej około 90 lat temu, jest zasadniczo medycyną energetyczną. Idea naszego ciała złożona z energetycznej siły życiowej nie jest nową ideą, ale zapożyczoną z innych terapii, takich jak reiki i medycyna chińska. W Chinach ta siła życiowa była znana jako „chi”, a jej brak równowagi powodowałby choroby.

W książce Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają doświadczonego lekarza Jerzego Lecha Piechnika, który wiedzę medyczną postanowił wzbogacić między innymi poprzez hipnozę, czytamy:

Wpływ umysłu na nasze ciało jest niepodważalny, badania naukowe wykazały, że w hipokampie mózgu znajdują się komórki macierzyste, które pod wpływem naszych myśli, mogą różnicować się w dojrzałe komórki nerwowe. Proces ten nazywany jest neurogenezą i może być stymulowany przez nowe doświadczenia, silne stany emocjonalne czy przeżycia duchowe.

Co to jest uzdrawianie kwantowe?

Ciało ma niezwykłą zdolność do samoleczenia, a uzdrawianie kwantowe pomaga zmaksymalizować zdolność organizmu do samoleczenia. Uważa się, że uzdrawianie kwantowe zajmuje się pierwotną przyczyną chorób i tworzy przestrzeń dla prawdziwego uzdrowienia. Zamiast pracować nad objawami, uzdrawianie kwantowe próbuje zająć się podstawową przyczyną choroby. Uczymy koncepcji „inteligencji ciała”: ciało wie, jak przywrócić się do 100% pełni w odpowiednich warunkach.

Czego można oczekiwać od uzdrawiania kwantowego?

Chociaż każde leczenie polega na samoleczeniu, uzdrowiciele kwantowi wierzą, że możemy pomagać innym ludziom w leczeniu poprzez ich własny proces uzdrawiania. Terapeuci wykorzystujący dotyk kwantowy wierzą, że używają energii siły życiowej (znanej jako chi w języku chińskim i prana w sanskrycie) w celu ułatwienia leczenia. Technika uzdrowicieli kwantowych uczy, jak koncentrować się i wzmacniać energię siły życiowej poprzez łączenie różnych ćwiczeń oddechowych i świadomości ciała.Jest w przekonaniu terapeutów kwantowych, że energia siły życiowej jest skutecznym narzędziem uzdrawiania ze względu na zasady rezonansu i porywania, coś, co ma naukowe uzasadnienie.

W fizyce teoria porywania to proces, w którym dwa wibrujące obiekty, z różnymi prędkościami, zaczynają wibrować z tą samą prędkością, gdy energia jest przenoszona między tymi dwoma obiektami. Porywanie pojawia się w chemii, neurologii, biologii, medycynie i nie tylko.

Uważa się, że terapeuta kwantowy wytwarza energię siły życiowej o wysokiej częstotliwości, a następnie używa tej energii, aby umieścić to pole wysokiej energii wokół obszaru bólu, stresu, stanu zapalnego lub choroby. Rozumie się, że robienie tego procesu wzmacnia naturalną zdolność uzdrawiania naszego ciała.

Wchodząc do środka atomu, przyglądając się krążącym elektronom, otwierasz swój umysł, przekraczając granice ograniczeń ciała, przekonań i poglądów. – czytamy w książce „Psychoterapia Kwantowa.Myśli leczą, myśli zabijają

Uzdrawianie kwantowe i moc myśli?

Osoby, które stosowały uzdrawianie kwantowe, zgłaszają oznaki poprawy. Niewiele jest badań naukowych potwierdzających te twierdzenia, a zatem niektórzy mogą sugerować, że ta terapia to nic innego jak efekt placebo.

Nawet jeśli terapia to nic innego jak placebo, jeśli zapewnia komfort i ulgę w bólu lub trudnościach emocjonalnych dla jednej osoby, to z pewnością terapia jest sukcesem. W terapii holistycznej jest ważne powiedzenie, że „to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie będzie działać dla inną”. dr Jerzy Lech Piechnik dowodzi, że kontrolując naturę swych dominujących myśli, możemy odmienić swój los i zaprogramować się na szczęście, zdrowie i sukces.

Optymiści żyją dłużej niż pesymiści, a ryzyko śmierci u tych pierwszych jest o 50% niższe niż u pesymistów. Wiara w skuteczność działania leku, nawet jeżeli jest to substancja obojętna (placebo), o czym pacjent nie wie, daje bardzo dobre efekty lecznicze, zostało to udowodnione naukowo.

W swoich rozważaniach na temat psychoterapii kwantowej, pragnie on zwrócić szczególną uwagę na rolę medytacji w procesie nawiązywania kontaktu z polem energetyczno‑informacyjnym. Traktując nasz umysł i ciało, jako jednolity nadajnik i odbiornik sygnałów wysyłanych do i z hiperprzestrzeni, medytacja jest narzędziem służącym do dostrajania nadawanych częstotliwości. Zasoby informatyczne przestrzeni nielokalnej są nieograniczone, każdy może po nie sięgać, odpowiedź otrzyma poprzez intuicję, kreatywność lub sen – w najmniej oczekiwanym momencie.
Comment here