Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaCiekawostkiPorady

Esperal Katowice – skuteczna wszywka alkoholowa

5/5 - (1 vote)
Wokół Esperalu narosło wiele mitów, które nie oddają jego prawdziwego działania na organizm. W konsekwencji niewiele osób chce więc stosować taki sposób leczenia alkoholizmu. W wielu przypadkach jednak jest to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się zgubnego nałogu alkoholowego.

Działanie Esperalu

Esperal Katowice jest wszywką alkoholową, który hamuje metabolizm alkoholu we krwi. Działa wyłącznie wtedy, kiedy jest wszyty pod skórą, a osoba posiadająca wszywkę alkoholową wypije nawet niewielką ilość alkoholu. Dzięki Esperalowi można łatwo zniechęcić osobę uzależnioną od picia alkoholu. Jego działanie to głównie hamowanie metabolizmu alkoholu, więc nie działa on w momencie, kiedy w organizmie nie ma alkoholu. Czas działania leku szacowany jest na od 6 do 12 miesięcy. Jeśli osoba mająca wszywkę alkoholową wypije choć niewielką ilość alkoholu, odczuje takie nieprzyjemne objawy, jak mdłości, wymioty, silny ból głowy, drżenie mięśni, a także niepokój. Niektóre osoby również zgłaszały kołatanie serca oraz problemy z oddychaniem. Są to wszystkie objawy zatrucia alkoholowego, jednak w momencie, kiedy alkohol nie jest metabolizowany w organizmie, odczuwa się je znacznie mocniej. Takie spotęgowane odczuwanie zatrucia alkoholowego sprawia, że wiele osób uzależnionych nie chce dalej pić alkoholu oraz zaczyna go unikać. Jest to dobry objaw, ponieważ długotrwałe spożywanie napojów wyskokowych może znacznie zmniejszyć naszą zdolność do logicznego myślenia, a także zaburzyć koncentrację. Jest to również niebezpieczne dla naszej wątroby oraz nerek. Esperal jest więc często jedynym ratunkiem przed kolejnym cugiem alkoholowym, który bardzo negatywnie może wpłynąć na nasze samopoczucie, ale również zdrowie.Czy sam Esperal pomoże nam w pozbyciu się nałogu alkoholowego?

Niestety sam Esperal nie pomoże nam w pozbyciu się alkoholizmu. Wielu ekspertów podkreśla, że Esperal może pomóc w wyleczeniu się z nałogu, ale nigdy nie powinien być jedynym sposobem na leczenie. Ogromnie duże postępy można poczynić, kiedy połączymy zarówno wszywkę alkoholową, jak i spotkania z psychoterapeutą. Dzięki nim będzie nam znacznie łatwiej znaleźć przyczynę powstania nałogu alkoholowego, ale również sprawić, że nałóg nie powróci. Esperal ma jedynie sprawić, że osoba uzależniona będzie miała wstręt do alkoholu, co pozwoli jej zachować trzeźwość. Późniejsze spotkania w grupie wsparcia oraz rozmowy z terapeutą mają sprawić, że osoba uzależniona będzie umiała znaleźć przyczynę powstania nałogu alkoholowego. Terapia awersyjna w postaci wszycia Esperalu pod skórę może bardzo pomóc, ponieważ alkohol od tej pory będzie kojarzył się negatywnie, a nie pozytywnie. Alkoholik będzie mógł dostrzec, że jest to silna substancja trująca, która działa na nas niszcząco. Ogromnym wsparciem okazują się bliscy, którzy starają się wesprzeć osobę uzależnioną w wyjściu z nałogu alkoholowego. Jest to często trudna walka, ale warta poświęcenia czasu oraz siły, ponieważ może pozwolić na późniejsze godne i spokojne życie, w lepszym zdrowiu i kondycji psychicznej.

 
Comment here