Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiEdukacjaKsiążki

Zrozumieć świat — i nas samych

Rate this post

Od fikcji po fragmenty o praktykach religijnych, książki duchowe mogą pomóc nam lepiej zrozumieć świat — i nas samych. Odpowiednia książka może wnieść wiele do naszego życia oraz wzbogacić naszą ścieżkę rozwoju duchowego. Rozwój duchowy daje poczucie życiowego celu, pozwala na odkrycie sensu istnienia – zobacz Filozofia na co dzień.

Czytanie książek o duchowości i książki dla entuzjastów wszechświata może otworzyć twoje serce na rzeczy, które zawsze czułeś, lub poszerzyć twoje myślenie o pomysły, których nigdy nie odważyłeś się zbadać. Oprah od dawna mówiła o wpływie książek takich liderów myśli, jak Eckhart Tolle, Martha Beck, Brené Brown, Elizabeth Lesser, Mark Nepo i wielu innych, które pomogły jej w kryzysach, przeprowadziły ją przez zmiany i rózne trudne życiowe wybory. Czy żyjesz z celem? Czy pielęgnujesz empatię i więź? Czy możesz usiedzieć spokojnie? Czy potrafisz przetworzyć i przejść od traumy do siły? Czy możesz pielęgnować swoje poczucie numinosu, tj. głębiej połączyć się z boskością wewnątrz i wokół ciebie? Oto niektóre z podstawowych pytań, które omawiają książki o duchowości i które często dostarczają na nie odpowiedzi.Każda z propozycji, które tutaj podkreślamy — od wspomnień, przez fikcję literacką, od poezji po powieści romantyczne — rzuca światło na to, jak jednostki i społeczności pojmują i zbliżają się do tego, co duchowe. Może to wiązać się z modlitwą w kościołach, świątyniach lub meczetach lub może oznaczać przebywanie w zgodzie z naturą.

Beletrystyka religijna – co czytać?

Dla naukowców wzniosłość można znaleźć w prowadzeniu badań zmierzających do przełomu. A dla innych może to oznaczać, że tradycje ich dzieciństwa prowadzą ich do miłości, gdy wszystko inne wydaje się stracone. Poświęć więc trochę czasu na zagłębienie się w te książki o duchowości, aby odkryć to, co numinos w twoim życiu i jak możesz uzyskać do niego dostęp.

Książki o tematyce religijnej – co czytać?

Te książki zaskoczą Cię, sprawiając, że zmienisz sposób, w jaki myślisz o wszystkim – o polityce, ludzkości, naturze, muzyce, popkulturze, a nawet (a może przede wszystkim) o sobie. A może sięgniesz po książki motywacyjne – rozwój osobisty.
Comment here