Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiEdukacjaPorady

Pięć kluczy, które pomogą ci walczyć ze stresem akademickim

Rate this post

Gdy egzaminy zbliżają się wszyscy uczniowie chcą, aby ich oceny odzwierciedlały ich ciężką pracę. Ich osobistym wyzwaniem jest zdanie wszystkich egzaminów z dobrymi ocenami. Ponieważ uczniowie mają tendencję do stresowania się tym, zarówno rodzice, jak i dzieci powinni być świadomi szeregu kluczy, które mogą pomóc im w walce ze stresem akademickim.

W dzisiejszych czasach stres jest problemem, który może stać się chroniczny, jeśli nie zostanie rozwiązany na czas. Pierwszym krokiem do zmniejszenia poziomu stresu jest zrozumienie przyczyn, które do tego prowadzą.

Zaplanuj swój czas

Brak planowania może prowadzić do stresu akademickiego. Brak planowania może sprawić, że będziemy myśleć, że zmarnowaliśmy czas. Organizuj każdy dzień tygodnia według obowiązków, takich jak przegląd niektórych tematów i nauka. Pomaga to nie tylko zinternalizować informacje, ale także zmniejsza niepokój i nerwowość oraz ułatwia walkę ze stresem.

Możesz zacząć od tygodniowego harmonogramu. Realizacja i ocena czasu, który masz, jest ważna, abyś mógł jasno określić swoje priorytety. Nie zapomnij wziąć pod uwagę innych aspektów, które mogą być dla ciebie korzystne, takich jak odwrócenie uwagi i odpoczynek.

Podczas egzaminów zwykle śpimy mniej, abyśmy mogli uczyć się więcej. Jednak spanie i nauka idą w parze i są równie ważne. Sen pomaga mózgowi przetworzyć to, czego nauczył się w ciągu dnia.
Kalendarz i karteczki.

Unikaj rozpraszania uwagi

Spędzanie długich godzin na uczeniu się różnych przedmiotów nie jest łatwym zadaniem. Dlatego musimy unikać zakłóceń. Nie wahaj się usunąć wszystkiego, co może zwrócać Twoją uwagę i odwrócić uwagę od tego, co robisz.

Najpierw wybierz odpowiednie miejsce do nauki. W tym miejscu powinieneś czuć się komfortowo i mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz, takie jak notatki, komputer, książki i długopisy. Musisz stworzyć dla siebie przyjemny, atrakcyjny i wolny od zakłóceń klimat.

Unikaj hałaśliwych miejsc, wycisz telefon i unikaj powiadomień, które odwracają uwagę. Skoncentruj się na swoich obowiązkach. Pamiętaj, że już ustaliłeś czas na rozproszenie uwagi – czas, który sprawi Ci więcej radości, gdy skończysz wszystko.Rób przerwy

Ważne jest podzielenie czasu nauki. Nie musisz uczyć się przez wiele godzin bez odpoczynku. Konieczna jest przerwa, abyś mógł trochę oczyścić umysł. Wykorzystaj ten czas na odpoczynek oczu i rozciągnięcie mięśni, które mają tendencję do napinania się podczas siedzenia. Zwalczanie stresu akademickiego staje się bardziej prawdopodobne, gdy pozwalasz sobie na przerwy relaksacyjne.

Przerwy te możesz wykonywać zgodnie z ustalonymi okresami studiów. Na przykład kilka minut po zakończeniu tematu wymagającego intensywnej koncentracji. Podczas tych chwil rekreacyjnych zaleca się wykonanie czynności, która ma początek i koniec. Oznacza to, że powinna to być krótka aktywność fizyczna.
Dziewczyna pracuje w parku.

Ćwiczenie

Wysiłek umysłowy, który musimy podjąć podczas nauki, może powodować, że czujemy się bardzo zmęczeni i zestresowani. Walka ze stresem akademickim jest niezbędna, ponieważ nagromadzone zmęczenie może mieć negatywne skutki. Pod tym względem ćwiczenia mogą pomóc ci złamać rutynę i odciągnąć cię od nauki. Ponadto uwalnia endorfiny, pomaga stymulować pamięć i ogólnie poprawia samopoczucie.

Dlatego, jeśli zwykle uprawiasz sport, nie zatrzymuj się podczas egzaminów, ponieważ właśnie wtedy musisz ćwiczyć najwięcej. Spróbuj spacerować lub biegać w parku, ponieważ kontakt z naturą pomoże Ci się zrelaksować i odprężyć.

Techniki relaksacyjne do walki ze stresem akademickim

Możesz zastosować techniki relaksacyjne, aby zwalczyć stres akademicki. W dzisiejszych czasach techniki uważności są dość popularne, ponieważ pozwalają nam być bardziej świadomi tego, co robimy i poznać siebie na głębszym poziomie. Promują nasze samopoczucie, poprawiają naszą samoocenę oraz obniżają ciśnienie krwi i napięcie mięśni. Oto kilka przykładów:

  • Słuchaj muzyki: poprawi ci nastrój, pobudzi twój mózg i pomoże ci się rozłączyć.
  • Oddychanie głębokie lub przeponowe: Połóż się, połóż dłoń na brzuchu i skup się na oddychaniu.
  • Kierowane myśli: oddychaj przeponowo, a następnie zamknij oczy i skoncentruj swoje myśli na wyimaginowanej scenie, która przekazuje uczucie spokoju, ciszy i spokoju.

Chociaż na początku te rzeczy mogą wydawać się zbyt trudne, dzięki praktyce zobaczysz, że walka ze stresem akademickim jest łatwiejsza, niż się spodziewałeś. Wcześniej, a nie później, zaczniesz robić te rzeczy automatycznie i bez wysiłku. Klucze te nie tylko pomogą Ci w trakcie egzaminów, ale będą również mieć zastosowanie w innych obszarach.
Comment here