Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaKsiążkiZdrowie

Książki o chorobach i schorzeniach – polecane książki

5/5 - (12 votes)

Dolegliwości fizyczne i psychiczne potrafią znacznie utrudniać życie. To dlatego niemalejącą popularnością cieszą się książki o chorobach i schorzeniach. Poznajmy polecane książki z tej grupy, które pomogły już wielu osobom.

Sprawdź książki psychologiczne, które poszerzą Twoją optykę na świat i sprawią, że lepiej zrozumiesz nie tylko drugiego człowieka, ale i rzeczywistość, w jakiej się znalazł.

https://tylkorelaks.pl/45-psychologia

Codzienność bywa skomplikowana i dostarcza nam masy mniejszych i większych kłopotów. Najczęściej narzekamy na problemy osobiste, finansowe i socjalno-bytowe. Polacy pytani o najważniejszą wartość w życiu najczęściej wymieniają jednak zdrowie. Wszyscy doskonale wiedzą bowiem, że dolegliwości fizyczne i psychiczne niekorzystnie odbija się na wszystkich obszarach egzystencji. Nie sposób myśleć o realizacji marzeń, gdy szwankuje samopoczucie. Wówczas problemem stają się nawet najprostsze czynności.

Czytanie to prozdrowotna aktywność umiejąca umilić każdy czas – KSIĄŻKI NA RECEPTĘ 

Książki o chorobach i schorzeniach – polecane książki, to cieszące się popularnością tytuły, które zdołały pomóc wielu osobom. Zawierają one porady lekarzy, cenne informacje oraz doświadczenia pacjentów. Poszukujący wsparcia oraz wiadomości odnoszących się do danego problemu zdrowotnego powinni po nie sięgnąć.

Poznajmy więc najchętniej czytane książki o chorobach i schorzeniach. Sprawdźmy, z jakimi problemami musi zmagać się wielu  z nas. Bardzo możliwe, że tematyka będzie związana bezpośrednio z naszymi dolegliwościami lub komplikacjami, z którymi borykają się nasi bliscy lub znajomi.

Książki o chorobach i schorzeniach psychicznych to w ostatnim czasie najchętniej kupowane książki. Właśnie dlatego warto wymienić je na początku.

„Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” to autentyczne dziennik napisany przez pacjentkę na oddziale szpitala psychiatrycznego. Autorka, Anka Mrówczyńska zmaga się z borderline. To pograniczne zaburzenie osobowości odciska piętno na każdym obszarze jej życia. Decyzja, by poddać się leczeniu na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego, została podjęta po nieudanej terapii na oddziale dziennym. Hospitalizacja była ostatnią deską ratunku, mającą uratować autorkę przed śmiertelnymi konsekwencjami kolejnej próby samobójczej. Pobyt nie należał do łatwych i przyjemnych. Szpitalna rzeczywistość pełna jest bólu, lęku i samotności. Spisywanie obserwacji, odczuć i myśli, pozwoliło przetrwać Ance Mrówczyński trudny czas. Ten poruszający dziennik rekomendowany jest przez magazyn „Charaktery” , „Kwartalnik Psychiatra” oraz „Psychiatria i Psychoterapia”.

„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” to książka poświęcona temu pogranicznemu zaburzeniu osobowości. Przekonamy się, jak myśli i co czuje osoba z borderline. Przypadłość ta potrafi przemienić życie w koszmar. Chory boryka się z nagłymi zmianami nastroju, problemami z nawiązywaniem kontaktów interpersonalnych, odczuwa bardzo silną potrzebę bliskości, obawy przed porzuceniem. To zaburzenie psychiczne ze względu na objawy klasyfikuje się pomiędzy schizofrenią a nerwicą. W skrajnych przypadkach osoba z borderline dopuszcza się autoagresji. W chorobę wpisana bywa również depresja oraz skłonności samobójcze. Dzięki tej autobiograficznej książce bardzo blisko będziemy mogli poznać to zaburzenie. Fabuła, która jest monologiem, celowo została podzielona na trzy rolę. Wypowiadać będzie się Pani Psycholog jako zdrowa część osobowości Muszyńskiej, Mrówczyńska jako pacjentka, która musi zrozumieć potrzebę leczenia oraz Autorka, która będzie wyrażać swoją złość poprzez ironiczne komentarze. W trakcie lektury staniemy się niejako uczestnikami procesu autoterapii. Tę książkę naprawdę warto przeczytać.Książka na temat choroby afektywnej dwubiegunowej w skrócie ChAD to „Życie pozapsychotropowe”. Ta autobiograficzna pozycja mówi również o wpisanej w chorobę depresji. Poznamy życie Karola, który naprawdę wiele przeszedł. Przebył kilka nieudanych terapii. Próbował koić swój ból w środkach odurzających. Za namową partnerki przestał też brać zalecane mu leki. Ukochana skutecznie przekonała go bowiem, że to właśnie lekarstwa potęgują u niego objawy chorobowe. W efekcie został zmuszony do odbycia hospitalizacji. Karol opisał warunki panujące w polskich szpitalach psychiatrycznych. Zdradził, że dominuje tam znieczulica, a chorzy wielokrotnie muszą liczyć sami na siebie. To szczera,  bardzo poruszająca lektura. Dzięki niej przekonamy się, jak wygląda wewnętrzny świat osoby cierpiącej na chorobę afektywną dwubiegunową. Depresja to jej przykre oblicze. Karol za namową lekarza szczerze opisał swoje doświadczenia i odczucia wywołane przez tę chorobę.

Książki o chorobach i schorzeniach – polecane książki musiały objąć także pozycje dotyczące dolegliwości ciała, które  dotykają tysiące osoby.

Książki o chorobach, które zasługują na szczególną uwagę to publikacje doktora Jarosława Niebrzydowskiego. Lekarz, jako reumatolog od ponad 30 lat zajmuje się chorobami układu kostno-stawowego.

Poradnik Jak leczyć osteoporozę? Zawiera najważniejsze informacje na temat tego, jak właściwie postępować w tej chorobie. Jednostka zwana złodziejem lub zabójcą kości, najczęściej atakuje kobiety, choć mężczyźni też nie powinni czuć się bezpieczni. Choroba nie daje wyraźnych objawów bólowych. Rozpoznanie najczęściej następuje w momencie pierwszego poważnego złamania. Istnieje jednak cały zespół symptomów, które powinny zwrócić naszą uwagę. Jest również lista cech, zachowań, czy niekorzystnych nawyków, które zwiększają ryzyko zachorowania. Poradnik zawiera najważniejsze informacje na temat wczesnej diagnostyki i leczenia osteoporozy. Niewłaściwie prowadzona terapia najczęściej prowadzi do trwałej niepełnosprawności. Warto więc w porę reagować, tym bardziej że doktor wyraźnie podkreślił, że osteoporoza jest w pełni wyleczalna.

„Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów?” To poradnik dla chorych na RZS, ich rodzin oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką. To przypadłość, z którą na całym świecie boryka się coraz więcej osób. Szacuje się, że w Polsce na RZS choruje około 400 000 osób. Stan zapalny obejmujący stawy wiąże się z ogromnym bólem. Stopniowo następuje również zmniejszona ruchomość stawów, a w efekcie niepełnosprawność. W większości przypadków pacjentom podaje się sterydy, leki przeciwzapalne oraz leki przeciwbólowe. Niestety niosą one ze sobą szereg skutków ubocznych i nie gwarantują znaczącej poprawy. Z poradnika dowiemy się, w jaki sposób i co leczyć w RZS. Właściwa terapia gwarantuje zatrzymanie postępu choroby, a nawet wyleczenie. Książka zawiera najważniejsze informacje. Każdy chory będzie mógł ocenić swój obecny stan i dobrać do niego odpowiednie, wskazywane leczenia.

Książka o endometriozie to natomiast „Podstępna żmija, czyli endometrioza”. Autorka od wielu lat boryka się z tą przykrą, kobiecą chorobą. Przypadłość w najmniej oczekiwanym momencie dopadła ją znienacka. Ból i związane z jednostką problemy zdrowotne stopniowo zaczynały uniemożliwiać jej pełne korzystanie z uroków życia. Ta książka dowodzi, że nawet w obliczu choroby można odnaleźć w sobie siłę do walki. Poznając historię bohaterki Róźy, zrozumiemy, że gdy problemy zdrowotne uniemożliwiają realizację niektórych marzeń, zaczynają budzić się nowe, ukryte do tej pory talenty. By odnaleźć szczęście, wystarczy mądrze je wykorzystać.

Wskazane pozycje to książki o chorobach i schorzeniach – polecane książki. Cieszą się one niemalejącą popularnością czytelników i co najważniejsze wielu z nich zdołały pomóc. Jeśli obawiamy się niektórych chorób lub znamy osoby nimi dotknięte, warto sięgnąć po te książki.

 

 
Comment here