Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

CiekawostkiUzależnienia

Czy znasz wpływ marihuany na mózg?

Rate this post

Kilka minut po paleniu marihuany tętno przyspiesza, naczynia krwionośne rozszerzają się, oczy stają się czerwone, a ciśnienie krwi rośnie… Jest całkiem oczywiste, że działanie marihuany powoduje zmiany w twoim ciele.

Ale palenie marihuany nie tylko wpływa na poziom fizyczny. Wpływa także na konsumentów psychicznie. Wiemy dużo o wpływie marihuany na mózg. Wygląda na to, że niewielu ludzi dzisiaj nie wie, czym jest marihuana i jak działa. Niemniej jednak ważne jest, aby zatrzymać i pamiętać, czym dokładnie jest ta substancja.

MEDYCZNA MARIHUANA PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE JAK BEZPIECZNIE I SKUTECZNIE KORZYSTAĆ Z KONOPI INDYJSKICH – SPRAWDŹ

Co to jest marihuana?

Marihuana lub marihuana to zielona lub szarawa mieszanka kwiatów i suszonych pokruszonych liści rośliny konopnej. Istnieje ponad dwieście nazw dla tej substancji. Ludzie nazywają to Mary Jane, zioło i doniczka, żeby wymienić tylko kilka.

Marihuana to nazwa, którą Meksykanie nadali indyjskiej roślinie konopnej. Jest to gatunek z rodziny Moraceae (morwy). Mierzy około 1,8 metra i może być uprawiany w dowolnym gorącym klimacie. Konopie indyjskie to roślina o długiej historii i tradycji, która ze względu na swoje właściwości ma wiele zastosowań. Ludzie używają go rekreacyjnie ( narkotyki ), medycznie i przemysłowo (jako surowiec).

Marihuana pochodzi z Azji Środkowej i Południowej. Asyryjczycy używali go do ceremonii religijnych i nazwali go „qunubu”. Marihuana ma długą historię stosowania podczas ceremonii religijnych na całym świecie.

marihuana

Tetrahydrokannabinol – główny związek psychoaktywny w konopiach indyjskich

Głównym aktywnym związkiem chemicznym w marihuanie jest THC. THC jest podstawowym związkiem psychoaktywnym w konopiach indyjskich i jednym z ponad 80 różnych kannabinoidów obecnych w tej roślinie. W rzeczywistości THC jest najliczniejszym kannabinoidem w konopiach indyjskich.

Podczas używania marihuany, niezależnie od tego, czy ją palisz, wapujesz, czy spożywasz, kannabinoidy oddziałują z różnymi receptorami w mózgu i ciele. Receptory te stanowią część układu endokannabinoidowego. Dzięki tej interakcji używanie konopi indyjskich ma różny wpływ na konsumentów.

THC jest podstawowym związkiem psychoaktywnym w konopiach indyjskich i jednym z ponad 80 różnych kannabinoidów obecnych w roślinie.

Błony niektórych komórek nerwowych mają receptory białkowe, które zatrzymują THC. Gdy THC reaguje z tymi receptorami, wywołuje różnorodne działania w organizmie. Może powodować między innymi euforię, relaksację, radość. Istnieją również odmiany konopi indyjskich, których firmy używają do produkcji konopi przemysłowych. Te szczepy zawierają mniej niż 1% THC i nie nadają się do użytku rekreacyjnego.

Główne efekty marihuany

Ludzie używają marihuany od tysięcy lat ze względu na jej wpływ na umysł i ciało. Wpływ marihuany na mózg to ogólna zmiana w postrzeganiu, euforia i lepszy nastrój.

Podobnie, używanie marihuany zwiększa apetyt. Natychmiastowe skutki uboczne obejmują krótkotrwałą utratę pamięci, suchość w ustach, przekrwione oczy, zmniejszone zdolności motoryczne i niepokój.

W dłuższej perspektywie marihuana może osłabiać zdolności umysłowe i powodować uzależnienie. Bezpośrednie działanie marihuany trwa od dwóch do ośmiu godzin. Jeśli palisz marihuanę, odczucie jej działania zajmuje zaledwie kilka minut. Jeśli go spożyjesz, jego wyczucie może zająć od 30 minut do godziny.

Wpływ marihuany na mózg powoduje zmiany w postrzeganiu.kobieta źle się czuje

Zespół motywacyjny

Ludzie często mówią, że marihuana jest nieszkodliwym narkotykiem. Nie powinniśmy jednak lekceważyć wielu możliwych negatywnych skutków. Jednym z tych efektów, który zwykle umniejszamy, jest zespół motywacyjny.

Według psychologa Vallejo-Najera, doświadczając zespołu motywacyjnego, osoba może przejść przez następujące cztery fazy:

  • Euforia. Poczucie relaksu i szczęścia. Tendencja do dialogu. Stymuluje fantazję.
  • Impulsywna halucynacja. Fantazje zamieniają się w halucynacje, co zbiega się z utratą poczucia przestrzeni i czasu. Ten etap jest bardzo emocjonalny. Huśtawki nastrojów są intensywne. Jeśli spożywaniu marihuany towarzyszy alkohol, etap ten jest jeszcze głębszy.
  • Błogość. Poczucie przyjemności i spokoju. „Ani pożądania, ani strachu”. Osoba powoli staje się senna.
  • Senność i ospałość. Jest to faza bezpośrednio po powyższym. Osoba ta jest całkowicie obezwładniona na kilka godzin.

Skutki marihuany według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Subiektywne efekty zaczynają się minutę po inhalacji. Maksymalne efekty marihuany mają miejsce trzydzieści minut po paleniu. Dotyczy to również subiektywnej płaszczyzny palacza. Efekty mogą trwać około czterech godzin, jeśli marihuana jest palona. Skutki spożycia marihuany mogą trwać osiem godzin. To, o czym użytkownicy mówią najczęściej, to ich zmienione poczucie czasu. Kiedy ludzie używają marihuany, wszystko wydaje się trwać dłużej niż zwykle.

Jednym z efektów marihuany, na który zwykle nie przywiązujemy dużej uwagi, jest zespół amotywacyjny.

Użytkownicy mówią również o ich podwyższonej wrażliwości słuchowej. Niektórzy wspominają o subiektywnym odczuciu podwyższonego dotyku, smaku i zapachu. Zasadniczo wpływ marihuany na mózg zależy od tego, w jaki sposób konsument ją spożywa i ile zawiera THC. Tetrahydrokannabinol nie rozpuszcza się w wodzie. Dlatego spożycie i inhalacja są opcjami konsumpcji.

Poważne skutki konsumpcji marihuany

W przypadku silnego zatrucia marihuana może powodować paranoiczne myśli, urojenia, omamy, depersonalizację, majaczenie , dezorientację, pobudzenie i niepokój . Może również powodować szalone myśli i dezorientację, a także pobudzenie i gwałtowne podniecenie. Te efekty znikają po kilku godzinach.

Wpływ marihuany na mózg podczas ciężkiego zatrucia może powodować halucynacje, myśli paranoiczne i majaczenie.

człowiek cierpiący na skutki marihuany

Osobowość konsumenta odgrywa również rolę w wpływie marihuany na mózg. Ludzie przytłoczeni lękiem , strachem i paniką mogą mieć poważne reakcje psychotoksyczne. Mają skłonności do podniecenia, depresji i wycofania.

Prawda jest taka, że ​​nie powinniśmy lekceważyć konsumpcji narkotyków. Dotyczy to nawet narkotyków takich jak marihuana, które istnieją od setek lat. Spożycie narkotyków zwiększyło problemy psychiczne wśród młodych ludzi. Jest to szczególnie niepokojące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że używanie marihuany zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia psychotycznego. Ponadto wzrost lęku i ataków paniki jest związany z nawykowym używaniem narkotyków.
Comment here