Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Książki

Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii

4.3/5 - (15 votes)

Borderline to inaczej „osobowość z pogranicza”. Co to znaczy?
Jak borderline ma się do narcyzmu?
Czy borderline jest skutkiem ubocznym naszych czasów?
Jak radzić sobie z borderline w związku?
Czy zaburzenie borderline jest groźne?
Czy borderline można wyleczyć, zaleczyć, czy też złagodzić jego objawy?

Pograniczne zaburzenie osobowości sprawia, że osoba na nią cierpiąca, często popada w skrajności. W jednej chwili czuje, że może wszystko, w drugiej chce tylko umrzeć. Tak, jakby jedna osoba miała w sobie kilka głosów, każących jej działać w sposób sprzeczny.

Racjonalne zachowania mieszają się z zaburzonymi mechanizmami, dyktatem skrajnych emocji. Część dialogów wewnętrznych Anki poznaliśmy z jej debiutanckiej powieści – zobacz publikacje Anki Mrówczyńskiej. Tym razem cała książka opiera się na podziale jej życia wewnętrznego na role.Trzy główne bohaterki symbolizują trzy podejścia Mrówczyńskiej do siebie i życia. Pani Psycholog to ta część jej osobowości, która jest racjonalna, rozumie mechanizmy swoich zachowań i pragnie być zdrowa. Mrówczyńska-pacjentka ma wszystkie cechy, których chciałaby się pozbyć. Reprezentuje ona najróżniejsze problemy, z jakimi zmagają się osoby z osobowością z pogranicza. Trzecia bohaterka – Autorka – wyraża złość Anki na samą siebie. Za pomocą prowokacji, wyśmiewania i ciętego języka, rozładowuje negatywne emocje względem siebie.

Projekt „Autoterapia” ma pomóc nabrać dystansu do siebie, zrozumieć na czym polegają chore schematy, które nieświadomie się powtarza, wprowadzając chaos w życiu swoim i najbliższego otoczenia.

Spis treści

SŁOWO OD AUTORKI
AUTOPORTRET
SESJA I – WSTĘPNE ROZPOZNANIE
SESJA II – OSWAJANIE EMOCJI – WYWIAD ZE SMUTKIEM
SESJA III – DALSZE OSWAJANIE EMOCJI – ZŁOŚĆ
SESJA IV – ROZSZCZEPIENIE OSOBOWOŚCI – O NISKIM POCZUCIU WŁASNEJ WARTOŚCI
SESJA V – O BLISKOŚCI
SESJA VI – O PATOLOGICZNYM WSTYDZIE, FOBII SPOŁECZNEJ I ATAKACH PANIKI
SESJA VII – O RODZICACH I TŁUMIONYM BUNCIE
SESJA VIII – O NAŁOGACH
SESJA IX – KONFRONTACJA Z AUTOAGRESJĄ
SESJA X – O MYŚLACH SAMOBÓJCZYCH
SESJA XI – O MIŁOŚCI
SESJA XII – O BÓLU, PUSTCE I NISZCZENIU TEGO, CO DOBRE
SESJA XIII – O MARZENIACH I BYCIU WIECZNYM DZIECKIEM
SESJA XIV – CZARNO-BIAŁE WSZYSTKO ALBO NIC – O PODĄŻANIU ŚRODKOWĄ ŚCIEŻKĄ
Comments (4)

  1. […] Anka Mrówczyńska porusza główne problemy zaburzenia osobowości z pogranicza w zabawny sposób. Pokazuje swoje życie wewnętrzne jako gabinet terapeutyczny. Możesz to zaobserwować w książce – Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii […]

  2. http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin oud.vejj.zaburzeniaemocjonalne.pl.iqz.qp http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

Comment here