Zaburzenia emocjonalne – depresja i podobne.

Zaburzenia emocjonalne to obszerne pojęcie zawierające przeróżnego rodzaju zakłócenia postępowania, sposobu myślenia oraz nastroju człowieka.

Choroby, zaburzeniaRelacje

„Bohaterska” fundacja dzieci osieroconych przez mundurowych

5/5 - (1 vote)

Przy okazji bohaterskiej obrony Ukrainy codziennie patrzymy na młodych wojskowych, którzy narażają własne życie. Na polskich ulicach widzimy wiele ukraińskich dzieci, które być może zostały już półsierotami. Zazwyczaj wtedy przychodzi refleksja, że dobrze, że konfliktem zbrojnym nie jest objęta Polska.

Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że każdego dnia przedstawiciele polskich służb mundurowych, będąc na służbie, tracą życie wykonując swoje obowiązki w warunkach pokojowych. Oni także pozostawiają po sobie osierocone dzieci. Ich rodziny przeżywają ogromny dramat. Dla złagodzenia traumy powstała fundacja dzieci „Dorastaj z Nami”. Dzieci, które objęte są jej pomocą, to dzieci naszych polskich bohaterów.Jak pomaga fundacja „Dorastaj z Nami”

Po stracie rodzica każdemu dziecku potrzebna jest pomoc psychologiczna, a tym bardziej, gdy rodzic ginie śmiercią tragiczną i nieoczekiwaną. Taką pomoc zapewnia właśnie Fundacja Dorastaj z Nami. Dzieci będące pod jej skrzydłami mogą liczyć i na to typowo terapeutyczne wsparcie i na to typowo medyczne, które zapewnia środki farmaceutyczne na leczenie np. depresji. Młodzi ludzie mogą za pośrednictwem fundacji otrzymać pomoc także pomoc specjalistów jak np. logopedów, bo często po stracie rodzica mierzą się z problemami logopedycznymi. Finansowo także pomaga im fundacja. Dzieci mogą liczyć na opłacenie czesnego za przedszkole, szkołę, internat czy akademik. Nie bez znaczenia są także opłaty za kolonie i obozy, zajęcia sportowe, zajęcia dodatkowe np. korepetycje czy naukę języków obcych. 

Pomoc dla starszych podopiecznych

Do którego roku życia pomaga fundacja? Dzieci objęte programem pomocowym, to młodzież do 25 roku życia. Tym starszym oprócz opłaty za akademik i zajęcia dodatkowe, fundacja płaci za przejazdy. Młodzieży studiującej zagranicą fundacja opłaci koszty przejazdu i zapłaci za stypendia zagraniczne. Fundacja opłaci także koszt udziału w kołach naukowych. Ważnym elementem pomocy fundacji jest doradztwo edukacyjne.

 
Comment here